Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki videodomofon do domku jednorodzinnego? Dobór sprzętu ..

23 Sie 2009 13:09 5269 3
  • Poziom 2  
    Dzień dobry.

Poszukuję zestawu videomofonowego do domku jednorodzinnego.
    Niestety, jestem w tym temacie kompletnym laikiem, nie orientuję się w nim zupełnie, a lektura wątków na forum elektroda.pl i na www.google.pl nie dała odpowiedzi na moje pytania.
    Będę wdzięczny za fachową pomoc.

Podstawa:
    • Potrzebna jest jedna kamera oraz dwa odbiorniki.
    • Jeden odbiornik znajdować się będzie na parterze, drugi na piętrze wolnostojącego domku jednorodzinnego.
    • Obydwa odbiorniki muszą pozwalać na otwarcie furtki wejściowej.Dodatkowe informacje:
    • Myślę przede wszystkim o kamerze i ekranach kolorowych - jeśli jednak są dużo droższe, a poza ładnymi kolorkami nie dają żadnych dodatkowych plusów - mogę zastanowić się nad wyborem zestawu w wersji 'czarno-białej'.
      Słyszałem, że 'kolorowe' urządzenia są generalnie lepsze i nowocześniejsze - nie wiem jednak czy nie jest to mit.
    • Dość mocno przydałaby się funkcja automatycznej rejestracji nieodebranych połączeń.
      Rozumiem ją następująco: gdy ktoś dzwoni do drzwi, a nikt z domowników nie odbiera (bo nikogo nie ma w mieszkaniu), automatycznie wykonywane jest zdjęcie osoby dzwoniącej, które członek rodziny może obejrzeć po powrocie do domu.
      Przeglądając oferty kilku firm widziałem informacje o dodatkowej pamięci w wybranych urządzeniach i o możliwości rejestracji zdjęć czy krótkich filmików video - pytanie tylko czy to wszystko dotyczy rejestracji manualnej, czy zestaw videomofonowy sam automatycznie wykonuje zdjęcie gdy tylko ktoś zadzwoni do furtki i zachowuje je jeśli domownik nie odbierze połączenia? Niestety nie znalazłem nigdzie wyjaśnienia.
    • Wydaje mi się, że słuchawki w odbiornikach są mniej wygodne niż systemy głośnomówiące (videodomofon kupuję na lata, a nie chciałbym, aby słuchawka uległa uszkodzeniu gdy wypadnie komuś z ręki) - szukam więc odbiorników z systemem głośnomówiącym (no chyba, że mój tok rozumowania nie jest poprawny i wbrew pozorom słuchawkowe systemy są lepsze ...?).
    Spotkałem się z pozytywnymi opiniami (szczególnie na forum elektrody) dotyczącymi firm Urmet i Commax. Myślę przez to o zakupie urządzenia jednej z tych firm. Chciałbym wybrać markę w miarę niedrogą, a solidną - Urmet i Commax chyba spełniają te założenia?
    Największy problem mam z doborem odpowiednich urządzeń. Jak wspominałem, nie znam się na tym, a suche dane techniczne niewiele mi mówią.
    Domyślam się, że cena gotowego zestawu (kamera plus dwa odbiorniki) będzie niższa niż koszt zakupu takich samych urządzeń, ale kupowanych osobno?
    Myślałem początkowo o granicznej cenie 2000-2500 zł brutto, nie jestem już jednak pewien czy jest możliwe znalezienie _dobrego_ urządzenia w takiej cenie ...
    Czy możecie polecić mi konkretne modele i rozwiązania? - byłbym bardzo wdzięczny!

Od fachowca, który ma zakładać system videomofonowy w moim mieszkaniu, słyszałem dobre słowa o firmach Samsung i Elktrac. Rzeczywiście możecie je polecić?
    Ta ostatnia wg fachowca sprzedaje polskie urządzenia, po wejściu na stronę i zapoznaniu się z ofertą widzę jednak, że ich videodomofony noszą koreańsko-brzmiącą nazwę Kenwei (ciężko mi zresztą znaleźć mi jakiekolwiek informacje o jakości tych produktów). Czasem zdarza się, że monter ma znajomości w sklepie i dostaje prowizję za polecenie urządzenia danej firmy - nie chciałbym więc zapłacić niemałe pieniądze za kiepski produkt tylko dlatego, że jest polecany przez jednego fachowca (i to przez tego, który na mnie zarabia).

Z góry bardzo dziękuję za pomoc!
    Przyda się tu fachowe podejście do tematu i doświadczenie - w teorii można kupić tani videomofon w supermarkecie i będzie działał - pytanie jednak czy dobrze i jak długo?
    Laik może się w tym wszystkim pogubić - jak wiadomo, suche dane techniczne bez doświadczenia z danymi urządzeniami nie są nic warte, gdyby tak było - wszyscy kupowaliby chińszczyznę.
    Pozdrawiam!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    Polecam panu ofertę opartą na sprzęcie firmy Commax, jest to renomowana firma. Działająca od kilku kilkunastu lat.
  • OptexOptex
  • Poziom 11  
    A ja polecam Panu videodomofon KENWEI, zarówno Commax jak i Kenwei czy Samsung to wszystko koreańskie marki i taka sama jakość- czyli bardzo wysoka jeśli chodzi o videodomofony. KENWEI - jest najtańszy w porównaniu do dwóch pozostałych i posiada największe możliwości jeśli chodzi o rozbudowę całego systemu. Można cały system rozbudować o co najmniej 3 kamery przemysłowe, można dołączyć czujniki ruch i np. spowodować wyświetlenie obrazu na monitorze lub telewizorze, jak ktoś podejdzie nam do bramy, drzwi okna, lub jakiś wandal będzie chciał nam pomalować ogrodzenie, lub witrynę sklepu. Wtedy obraz automatycznie załączy się na monitorze, lub monitor zadzwoni, są różne możliwości. Oczywiście można podłączyć dodatkowe, monitory, dodatkowe słuchawki lub dodatkowe panele bramowe, konfiguracja jest dowolna i zależna od tego czego tak naprawdę oczekujesz. Te monitory posiadają pamięć i dodatkowo zapis na zwykłej karcie SD, którą wkładasz do komputera i możesz przegrywać z niej zdjęcia które robi panel bramowy lub filmy, które też możesz nagrywać.
    Sam widzisz możliwości jest bardzo duży i zależy to tylko od Twoje fantazji czego oczekujesz. Jeśli chodzi o KENWEI bardzo ładne są monitory serii KW700, KW701.
    A jeśli chodzi o panele bramowe to KENWIE i Commax są kompatybilne więc sam widzisz, że jakość ta sama. Samsung - hmmm telewizory polecam ale videodomofony tak średnio to nie od tego marka.
    pozdrawiam