Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dwa Windowsy OEM obok siebie - czy to legalne?

n33trox 23 Sie 2009 14:54 1829 3
  • #1 23 Sie 2009 14:54
    n33trox
    Poziom 9  

Mam oryginalnego Windowsa XP Pro w wersji OEM i po premierze chciałbym kupić Windows 7 Home Premium również w wersji OEM. Czy nalepkę z numerem seryjnym mogę nakleić obok tej z Windows XP i mogę system zainstalować obok XP, czy muszę najpierw całkowicie pozbyć się XP razem z nalepką? Żal byłoby wywalać system, który kosztował ponad 500zł...

0 3
  • #2 23 Sie 2009 15:02
    pioart
    Poziom 37  

Witam
    Z tego co można wyczytać z umowy to jest napisane jeden procesor jeden dysk jeden system operacyjny ale no właśnie nic tam nie jest napisane o tym że na jednym komputerze nie można instalować wielu LEGALNYCH oprogramowań tak więc naklejasz drugą nalepkę z kolejnego systemu i powinno być to legalne .
    Pozdrawiam

0
  • #3 23 Sie 2009 15:12
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 23 Sie 2009 16:03
    Matuzalem

Poziom 43  

Pomijając telefonowanie wiele zależy od tego co to za komputer.
    Teoretycznie jeżeli sam go złożyłem i mam dwa dyski, to mogę mieć dwa systemy OEM.
    Dlaczego komputer musiałem sam złożyć? - Bowiem inaczej nie spełnię warunku bycia system builderem (uprawnienie do używania OEM) - "producentem".
    Dlaczego zaś dwa dyski? - To akurat z uwagi na konieczność "rozłącznej" instalacji systemów - inna konfiguracja z zapisami licencji koliduje (współdzielone pliki startowe). Niby można próbować użyć jakiegoś "ukrywacza" partycji aby warunek dwóch dysków obejść, ale nie mam przekonania czy byłoby to rozwiązanie 100% legalne.

0