Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Volvo V40 - jakie akumulatorki syreny alarmu?

Tym 23 Sie 2009 20:02 2910 4
  • #1 23 Sie 2009 20:02
    Tym
    Poziom 9  

Witam, rozebrałem syrenę alarmu w Volvo v40, w środku znajdują się nie opisane 2 akumulatorki NiCd połączone szeregowo, wielkości zwykłego "paluszka", które wylały i zakończyły swój żywot (po 10 latach miały prawo). Jak już wspomniałem, nie posiadają żadnych sensownych oznaczeń co do pojemności i napięcia ładowania. Po obraniu z folii widać, że akumulatorek zbudowany jest z 3 ogniw.
    Może ktoś pomoże w identyfikacji

0 4
  • #3 23 Sie 2009 20:31
    Tym
    Poziom 9  

norbert.s. napisał:
    Nową syrenkę z własnym zasilaniem można kupić już za ok 30-40zł.
    Warto bawić się w regenerację starego dziada?

Jeżeli ktoś zna zamiennik to chętnie kupię i będę wdzięczny za namiary. Tak, już kiedyś pytałem na forum o syrenkę, ale teraz to inny temat, bo tamta była spalona. Teraz jest "nowa" używana, a że nie ma zamiennika to zabrałem się za reaktywację.
    Syrena wygląda tak:
    Problem w tym, że to jest oryginalny alarm volvo ze specjalną syrenką dedykowaną do tego modelu. Oryginał w serwisie to wydatek kilkuset złotych, a na aukcjach są leciwe używki z "anglików" za 50 zł, które albo mają wykończone akumulatorki albo za chwilę umrą (kilka miesięcy temu właśnie taką kupiłem :( )

0
  • #5 23 Sie 2009 20:58
    Tym
    Poziom 9  

norbert.s. napisał:
    Wystarczy sprawdzić, jakim sygnałem z alarmu (lub jego zanikiem) jest wyzwalana oryginalna syrenka i zastosować wtedy uniwersalną.

Ok, tylko nie jest to takie proste, bo:
    1) uszkodzone akumulatorki, powodują automatyczne wzbudzenie alarmu po włączeniu (zamknięciu z pilota), więc nie wiadomo jakie są napięcia na kablach w stanie czuwania.
    2) Odłączenie syreny i włączenie alarmu (z pilota) też automatycznie wzbudza alarm (migają kierunki).

Edit:
    Podłączyłem jeszcze raz syrenę bez akumulatorków i w miejscu ich instalacji napięcie ładowania jest 10,8V a po odpaleniu silnika 12V.
    Czy coś więcej mi to mówi o akumulatorkach?

Edit:
    Znalazłem :D
    Po kilkutygodniowych poszukiwaniach i testach oficjalnie obwieszczam, że akumulatorki o które pytałem to: Ni-Cd 3,6V 160mAh fi 14x50mm
    Akumulatorki pasują idealnie i sprawują się wzorowo, do nabycia przez internet w TME.

0
  Szukaj w 5mln produktów