Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

cobra 19 DX IV, cisza w głośniku

Kalvis 23 Aug 2009 20:11 1320 3
    Kalvis
    Level 13  
    Witam.
    Jak w temacie: Ani w odbiorze ani w nadawaniu nic nie słychać w głośniku. Nadawanie także nie działa. Sprawdziłem na wyłączonym zasilaniu tor sygnału od wyjścia końcówki do głośnika - sygnał przechodzi. Sprawdziłem to poprzez podłączenie źródła sygnału (muza z telefonu).
    Przy włączonym zasilaniu na wyświetlaczu w odbiorze widać poziom sygnału, a przy nadawaniu sygnał wskazuje max. Brak reakcji na "macanie" wzmacniacza (powinno być buczenie). Po podłączeniu zewnętrznego sygnału audio na wejście wzmacniacza w głośniku słychać rytmiczne pykanie.
    Na trafie modulującym TM1 jest napięcie zasilania, nie wiem czy tak ma być bo to w końcu tor audio. Diody DM1 i DM2 raczej sprawne.
    Nie chce wymieniać końcówki profilaktycznie, wole się upewnić. Końcówka to TA7205AP.
    rafalrms
    Level 18  
    gruszkę kolega sprawdził?
    Kalvis
    Level 13  
    Pobieżnie. Bez gruszki podłączonej sygnał do głośnika nie dochodzi. Z gruszką tylko przy odbiorze. Przy nadawaniu milknie. To przy wyłączonym zasilaniu i zewnętrznym sygnale audio podłączonym na wyjściu końcówki. Stąd wnioskuje, że gruszka sprawna. Jak pisałem nie ma przerw na drodze sygnału od końcówki do głośnika.
    Kalvis
    Level 13  
    To chociaż info czy te napięcie 12V powinno być w tym miejscu:
    cobra 19 DX IV, cisza w głośniku
    Na wszystkich pinach trafa 12V. Na wyjsciu wzmacniacza 3,2V, za kondensatorem CM10 - 0V.
    I jak są połączone uzwojenia tego transformatorka?