Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon RCD-M37 - wasza opinia o sprzęcie

23 Sie 2009 20:36 3803 4
  • Poziom 22  
    Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak oceniacie ten sprzęt. Jest to oczywiście zabawka, ale i wśród zabawek zdarzają się perełki. Osobiście po poczytaniu opinii na ceneo oraz recenzji na jakiejś stronce www nastawiłem się na zakup tego cudeńka. W opiniach i recenzji sprzęt szybował w górę. Jednak mój odsłuch w sklepie mocno zniżył jego lot.
    Miał być przyjemny i ciepły dźwięk. Jednak w moim odczuciu bas i wysokie są, natomiast miałem wrażenie, jakby na środkowej części charakterystyki ktoś po prostu położył średnio ciężkiego kalosza. Ponieważ nie dałem rady tego wyregulować na razie się wstrzymałem.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sprawdzonym sprzętem tej klasy jest Yamaha pianocraft. Lwia część słuchaczy (w tym Ja) jest bardzo zadowolona z tej Yamahy. Posłuchaj tego sprzętu jak masz możliwość.
  • Poziom 22  
    parish12 napisał:
    Sprawdzonym sprzętem tej klasy jest Yamaha pianocraft. Lwia część słuchaczy (w tym Ja) jest bardzo zadowolona z tej Yamahy. Posłuchaj tego sprzętu jak masz możliwość.

Niestety, ze zwykłymi marketami typu RtvEuroAgd czy MM jest zawsze taki problem, że sprzęty są często niepodłączone, źle podłączone (dziś spotkałem się z przypadkiem, że kolumna do sony była podłączona pod wejście antenowe), a także czuć pośpiech, niechęć i często frustrację sprzedających, którym zawraca się 4 litery. Dodatkowym problemem jest konieczność użytkowania w obecnych czasach "niezbędnych pilotów", które w takich sklepach leżą w pudłach, a nie przy sprzętach.
    Denona mogłem porównać z grającym niedaleko Pioneerem z zestawu kina domowego za około 3k. I dźwięk Pioneera był dla mnie bez porównania lepszy.
    Niestety Y-E810 nie miałem możliwości porównania, chwilę posłuchałem jakiejś Y-x3xx, ale parametry korekcji były tak zjechane w dół, że zero wysokich i niskich tonów.
    W E810 zniechęca mnie dość spartańska obsługa formatu MP3 (wyczytane w jakiejś recenzji).

A tak z innej beczki - w sklepach stoją także zestawy Philipsa z "podobno" przedwzmacniaczem lampowym. Nie szukam nic nawet ze średniej półki bo to nie moja kieszeń ale chciałbym być choć trochę zadowolony.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    pianocraft obsługę formatu mp3 ma "przy okazji". Prawdziwe piękno tego zestawu usłyszysz słuchając CD.
  • Moderator
    Do mp3 lepiej będzie kupić boomboksa za 100 zł. Format ten został stworzony na potrzeby sprzętu przenośnego i na nim zagra najlepiej. Im lepszy sprzęt tym bardziej obnaży niedoskonałości tego formatu.