Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Awaria Beretta Idra 11bi

23 Aug 2009 21:23 6345 10
 • Level 10  
  Cześć i chwała wszystkim obecnym tu fachowcom.
  Mam problem z w/w podgrzewaczem. Po powrocie z urlopu działał przez pierwszy dzień ok. Na drugi przestał całkowicie działać. Świeczka się zapala bez problemu, ale główny płomień nie odpala. Podgrzewacz jest z 2002 r., mieszkanie kupiłem niecałe dwa lata temu. Poprzedni właściciel zapewne nie serwisował urządzenia, ja też nic nie robiłem. Troszkę lat minęło, miało prawo się zepsuć.
  Problem mam taki, że w moim mieście (Strzelin) nie ma autoryzowanego serwisu Beretty, a ci fachowcy co są, nie chcą się nią zajmować. Ściąganie serwisu z innego miasta (Wrocław, Oława najbliżej) zwiększa dodatkowo koszty.
  Czy mogę sam coś z tym zrobić? Jakieś wskazówki? Z instrukcji wynika, że może być zepsuta membrana. Urządzenie raczej się nie zablokowało, wciskałem przycisk i nic.
  W sumie pewnie wizyta serwisu będzie konieczna, ale liczę na nikłą szansę, że wystarczy gdzieś dmuchnąć, przeczyścić, puknąć i będzie ok, za co serwis by mnie słono skasował. Jest taka szansa?

  Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 • Level 10  
  Ok, zapomniałem dodać że jestem laikiem... Poproszę o wersję dla ciemniaka :) Wypucuj rozumiem, jonizacji niet.
 • Level 10  
  Nie zdążyłem tego przeczyścić, ale dzwoniłem dzisiaj po kilku serwisach i każdy mówi, że to moduł. Cena ok 300 zł - auu! Tak może być? Czy chcą mnie naciągnąć?
 • Heating systems specialist
  Ja tam obstawiam serwozawór, ale może się mylę :)
 • Level 23  
  yaatzek wrote:
  Nie zdążyłem tego przeczyścić, ale dzwoniłem dzisiaj po kilku serwisach i każdy mówi, że to moduł. Cena ok 300 zł - auu! Tak może być? Czy chcą mnie naciągnąć?


  Faktyczna cena automatu sterującego do piecyka Idra: 275,00 PLN +22% VAT Nie ma co się obawiać, cena katalogowa Beretta Polska. Jak chcesz sprawdzić ceny podzespołów skontaktuj się z www.beretta.pl lub sprawdź w sieci wpisując kod art. do googlasa.
  Automat zapłonowy RS649 Beretta
  Do: Idra 11Bi, 14Bi, Idrabagno 11 - 14 - 17 AE
 • Level 10  
  No to teraz ciekawostka... Serwis zamówiłem rano, miał być wieczorem. Wracam do domu z roboty, włączam ... działa!
  Dzień wcześniej próbowałem coś sam zmajstrować, popukałem w rurki, przeleciałem odkurzaczem bo było pełno syfu, spróbowałem i nic. Więc zakręciłem gaz, wodę i już. Wracam z pracy, serwis zamówiony na wieczór, a co tam, spróbuję... No i odpalił za pierwszym razem! Działa bez zarzutu, przynajmniej do tej pory...
  Teraz żyję w stresie :) że w każdej chwili może znowu paść... Zimny prysznic daje fajnego kopa, ale ja dziękuje, nie chcę być morsem.
  Co to mogło być? Może się powtórzyć?
 • Level 11  
  Panowie,
  inny objaw: po zrobieniu prania i powieszeniu go w łazience piec nie odpala.
  Jak pranie wyschnie wszystko wraca do normy.
  Czy ktoś wie, dlaczego zwiększona wilgotność w pomieszczeniu unieruchamia piec i co zrobić z piecem aby tego uniknąć?
 • Level 10  
  Nie odpala świeczka czy nie odpala głowny palnik juz po odpaleniu świeczki?

  U mnie problem polegał na tym, że świeczka odpalała bez problemu, natomiast palnik odpalał z dużą, kilkusekundową zwłoką. Pomogło sugerowane wyżej czyszczenie drobnym papierem ściernym drucika elektrody jonizacyjnej. Poprawiłem też słaby styk przewodu idącego z modułu i wchodzącego od spodu na elektrodę - ścisnąłem go mocniej.

  A 3 lata temu rozwiązałem inny problem. Co jakiś czas piec się wyłączał z niewiadomych powodów. Odkamieniłem nagrzewnicę (zdejmuje się prosto) i wymieniłem czujnik temperaturowy (chroni przed przegrzaniem) przykręcany w górze nagrzewnicy. Do dziś jest dobrze.
 • Level 11  
  Nie odpala palnik główny. Czyszczenie elektrody nic nie daje.