Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IrDA na mcp2150 przez rs232

krzysiek841 23 Sie 2009 22:21 1336 1
  • #1 23 Sie 2009 22:21
    krzysiek841
    Poziom 10  

Witam !
    Prosze o pomoc w rozwiązaniu problemu z układem IrDA
    Złożyłem sobie układ oparty o MCP2150 według schematu z linku poniżej:
    http://ww1.microchip.com/downloads/en/devicedoc/51246c.pdf
    zamiast MAX3238CAI użyłem układu ADM211EARSZ. Całość zasilany jest z zasilacza uniwersalnego przez 78L05 SMD. Podłączyłem układ do komputera przez rs232 kablem prostym. Ma to być układ slave. Po obserwacji aparatem widać ze tfdu4100 miga cyklicznie co około 2 sekundy gdy probuje coś posłać z telefonu tak jakby nasłuchiwał otoczenie na inne układy IrDa. Wysyłając coś z telefonu do układu port monitor pokazuje to co na zdjęciu. Hyper terminal nie pokazuje mi nic ale gdy coś pisze w jego oknie to widać że TFDU coś nadaje ale tylko gdy wysyłam coś z telefonu.

Nie wiem jak mam zrobić by szło odbierać pliki z telefonu bądź innego użądzenia na PC za pomocą tego układu. Musze do tego jakiegoś softa napisać czy może jest coś gotowego w necie co to obsługuje ? Czy po prostu mam coś źle ?

Bardzo prosze o pomoc :)
    pozdrawiam

/proszę stosować ten sposób wklejania obrazków. mod. prezeswal/

Dodam jeszcze ze układ czasami jest wykrywany przez moją irde na usb jako generic irda, ale tylko na sekunde. I nie da sie do niego nijak nic wysłać.
    ----------------------------------------------------
    Czy naprawdę nikt mi nie jest w stanie pomóc ?
    Tyle tematów jest na temat układu mcp2150, ale nigdzie nie ma
    odpowiedzi na moje pytania ...

proszę o pomoc
    pozdro

/proszę stosować się do p.15 regulaminu. Pisownię - poprawiłem, następny post z takimi błędami umieszczę w koszu. mod. prezeswal/

0 1
  • #2 01 Wrz 2009 22:43
    szczepq
    Poziom 11  

hej

Nie wiem czy to ci coś pomoże, ale ja mam podobny problem. Mój układ z irdą jest całkowicie na zewnątrz. Jak przykładam go do irdy w komputera to wykrywa mi go jako generic irda tak jak tobie ale, i tu coś co mogłoby cię zainteresować, żeby podejrzeć co się w nim dzieje muszę znaleźć w menadżerze urządzeń, w zakładkach z modemami pod którym comem pojawił mi się irda modem. Jak otworze ten com w hyper terminalu to dopiero zapala mi się CD i połączenie zostaje ustanowione i mogę coś przesyłać. Niestety tylko w jedną stronę (z urządzenia w stronę kompa lecą dane) pozdrawiam

0