Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP Home SP3 - czy można zmienić nazwę konta Administrator

zibi_bs 24 Sie 2009 00:08 8115 4
 • #1 24 Sie 2009 00:08
  zibi_bs
  Poziom 10  

  Na komputerach z win xp home sp3 chciałbym zmienić nazwę konta Administrator. W trybie normalnym nie mogę się na to konto zalogować z powodu ograniczeń konta. Czy ktoś wie jaki klucz w rejestrze odpowiada za umożliwienie zalogowania się na to konto? Jak zaloguję się na konto Administratora w trybie awaryjnym to po wejściu w Konta użytkowników też nie mam dostępnej pozycji do zmiany nazwy konta. Mogę tylko zmienić hasło.
  Czy ktoś wie jak zmienić nazwę wbudowanego konta Administrator w xp home?

  0 4
 • #2 24 Sie 2009 01:37
  lpm11
  Poziom 22  

  PPM(prawy przycisk myszy)na mój komputer(ale nie skrót!), zarządzaj, użytkownicy i grupy lokalne, wybierz użtykownika administrator i zmień nazwę (F2). wyloguj się i zaloguj.

  W panelu sterowania, konta użytkowników, opcje odznacz "uzyj ekranu powitalnego"(czy coś takiego). Będziesz mógł się zalogować jako administrator

  0
 • #3 24 Sie 2009 20:33
  zibi_bs
  Poziom 10  

  Co do rady kolegi lpm11 to jest ona przydatna pod XP prof a ja pytam o home.
  Z połową problemu już się uporałem, bo można zmienić nazwę dowolnego użytkownika wywołując polecenie "control userpasswords2" i tam po zaznaczeniu użytkownika i wybraniu Właściwości można łatwo zmienić nazwę konta.
  Pozostaje druga ważniejsza część zapytania, czyli jak umożliwić zalogowanie się na wbudowane konto Administratora w trybie normalnym a nie awaryjnym. Jeszcze raz zaznaczam, że chodzi o wersję XP Home.
  Chcę mieć na kompie tylko 2 konta: wbudowane administracyjne i użytkownika z ograniczonym dostępem. Wiadomo, pracujemy na użytkowniku, ale jak robimy coś do czego trzeba extra uprawnień, to nie można wejść na administracyjne z powodu ograniczeń konta. A pewnie są jakieś wpisy w rejestrze które trzeba zmienić lub dopisać. I tu liczę na pomoc kolegów.

  0
 • #4 24 Sie 2009 20:36
  Anonymous
  Użytkownik usunął konto  
 • #5 24 Sie 2009 20:41
  Matuzalem

  Poziom 43  

  Z tego co wiem, jest jakaś szansa, że się mylę, to tego założenia nie da sie spełnić z uwagi na specyficzną rolę konta wbudowanego.
  Jedyne co Ci pozostaje to "zignorowanie" tegoż i utworzenie dwóch odrębnych - nowych - jednego z prawami administratora i drugiego - ograniczonego.
  Inna sprawa, że jakoś sobie tych "extra uprawnień" - poza konsolą odzyskiwania - w wypadku XP nie kojarzę. Inaczej sprawa wygląda w Viście czy W7, ale w XP konto z uprawnieniami administratora ma praktycznie ten sam "zasięg" co wbudowane.

  0