Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

XP Home SP3 - czy można zmienić nazwę konta Administrator

zibi_bs 24 Sie 2009 00:08 8085 4
  • #1 24 Sie 2009 00:08
    zibi_bs
    Poziom 10  

Na komputerach z win xp home sp3 chciałbym zmienić nazwę konta Administrator. W trybie normalnym nie mogę się na to konto zalogować z powodu ograniczeń konta. Czy ktoś wie jaki klucz w rejestrze odpowiada za umożliwienie zalogowania się na to konto? Jak zaloguję się na konto Administratora w trybie awaryjnym to po wejściu w Konta użytkowników też nie mam dostępnej pozycji do zmiany nazwy konta. Mogę tylko zmienić hasło.
    Czy ktoś wie jak zmienić nazwę wbudowanego konta Administrator w xp home?

0 4
  • #2 24 Sie 2009 01:37
    lpm11
    Poziom 22  

PPM(prawy przycisk myszy)na mój komputer(ale nie skrót!), zarządzaj, użytkownicy i grupy lokalne, wybierz użtykownika administrator i zmień nazwę (F2). wyloguj się i zaloguj.

W panelu sterowania, konta użytkowników, opcje odznacz "uzyj ekranu powitalnego"(czy coś takiego). Będziesz mógł się zalogować jako administrator

0
  • #3 24 Sie 2009 20:33
    zibi_bs
    Poziom 10  

Co do rady kolegi lpm11 to jest ona przydatna pod XP prof a ja pytam o home.
    Z połową problemu już się uporałem, bo można zmienić nazwę dowolnego użytkownika wywołując polecenie "control userpasswords2" i tam po zaznaczeniu użytkownika i wybraniu Właściwości można łatwo zmienić nazwę konta.
    Pozostaje druga ważniejsza część zapytania, czyli jak umożliwić zalogowanie się na wbudowane konto Administratora w trybie normalnym a nie awaryjnym. Jeszcze raz zaznaczam, że chodzi o wersję XP Home.
    Chcę mieć na kompie tylko 2 konta: wbudowane administracyjne i użytkownika z ograniczonym dostępem. Wiadomo, pracujemy na użytkowniku, ale jak robimy coś do czego trzeba extra uprawnień, to nie można wejść na administracyjne z powodu ograniczeń konta. A pewnie są jakieś wpisy w rejestrze które trzeba zmienić lub dopisać. I tu liczę na pomoc kolegów.

0
  • #4 24 Sie 2009 20:36
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 24 Sie 2009 20:41
    Matuzalem

Poziom 43  

Z tego co wiem, jest jakaś szansa, że się mylę, to tego założenia nie da sie spełnić z uwagi na specyficzną rolę konta wbudowanego.
    Jedyne co Ci pozostaje to "zignorowanie" tegoż i utworzenie dwóch odrębnych - nowych - jednego z prawami administratora i drugiego - ograniczonego.
    Inna sprawa, że jakoś sobie tych "extra uprawnień" - poza konsolą odzyskiwania - w wypadku XP nie kojarzę. Inaczej sprawa wygląda w Viście czy W7, ale w XP konto z uprawnieniami administratora ma praktycznie ten sam "zasięg" co wbudowane.

0
  Szukaj w 5mln produktów