Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 3110c - jak zgrać smsy z tego modelu

topis1 24 Aug 2009 14:46 6111 11
 • #1
  topis1
  Level 10  
  Witam, może zacznę od początku.
  Otóż model nokii 3110c przestał wyświetlać sms. Pokazuje cały czas "pamięc wiadomości niegotowa". Mimo że telefon jest włączony od kilku/kilkunastu minut.
  Wchodząc w Aplikacje, Galerię, Web - telefon się zawiesza i jedyny sposób w jaki można go uruchomić, to wyjęcie baterii.
  Po przełożeniu karty SIM do innego modelu okazuje się, że nie wszystkie smsy, są zgrane na karcie SIM. Wiem że mogę telefon podłączyć do lapsa (pc suite) i zgrać całą zawartość telefonu na kompa.
  Ale tu się pojawia problem, gdyż:
  - przez bluetootha zrywa połączenie,
  - a podczas podłączania kabla USB - pojawia się komunikat mówiący żeby sprawdzić ustawienia telefonu, gdyż nie może się połączyć z komputerem.
  Jedyny sposób w jaki udaje się ten telefon połączyć z komputerem to
  przy wybieraniu na telefonie opcji "kabel USB danych" wybierając opcję "Druk. i multimedia" na komputerze (poprzez pc suite) pojawia się komunikat, że telefon jest połączony ale w "niekompatybilnym trybie USB".

  Jeśli ktoś wie jak zgrać te wiadomości, jak połączyć go z kompem, to będę wdzięczny.
  Próbowałem już przywracać ustawienia fabryczne - nie udało się :(
  Z racji tego że jest to służbówka - czy może mieć jakieś blokady na usb, na bluetootha? i zanim ją oddam do 'serwisu' chciałem zgrać to co jest cenne dla mojego oka na tym telefonie.  Zakładałem wczoraj już wątek ale znalazł się w koszu:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1401667.html

  jeszcze raz z góry dziękuje za info :)
 • #2
  Paolo1976
  Level 24  
  Jeżeli wiadomości zapisywały się na karcie SIM, to możesz użyć tzw. SIM-Card Reader'a. Za jego pomocą odczytasz i wyedytujesz wszystko, co jest na karcie SIM. Spróbuj odczytać telefon programem Oxygen Phone Manager w najnowszej wersji.
 • #3
  topis1
  Level 10  
  Ok, a tak na początek podejmowanych działań, powiniem ustalić czy oprócz karty SIM, smsy mogą się zapisywać w innym miejscu?
  Bo wkładam tą kartę do innego modelu (starszego) i z ponad 2000 sms, wyświetla mi tylko 100.

  Dzięki za te programy, dziś spróbuje z nich skorzystać :)

  pozdr
  G
 • #4
  topis1
  Level 10  
  czyżbym musiał jednak telefon oddać do serwisu...? :(

  pozdr
 • #5
  eslodowy
  Level 31  
  Sprawdź jak telefon zachowuje się z inną karta pamięci. Przywróć ustawienia fabryczne z poziomu telefonu. Ściągnij nokia pc suite ze strony nokii. Podłączając telefon za pomocą kabla i programu wybierz tryb nokia lub tryb nokia pc suite. Włóż kartę pamięci i sprawdź w czytniku czy sms są widoczne na karcie pamięci (tej co używałeś ostatnio), ale nie jestem pewien, czy tam jest opcja zapisywania sms na karcie pamięci. Mimo że to telefon służbowy, nie ma zasadniczo opcji programowego ograniczenia telefonu. Co do karty sim to ma ona ograniczoną pojemność np do 30 sms i więcej Ci się nie zmieści, dlatego nie wejdzie tam 2000 sms. Nie wiem na czym Ci zależy na sms czy na sprawności telefonu, bo zaktualizować oprogramowanie możesz sam, tylko wszystko stracisz. Możliwe, że telefon tak się zachowuje, bo masz za dużo w pamięci telefonu (wyjmij kartę pamięci pokasuj zbyteczne zdjęcia, mp3, sms itp).
 • #6
  lader
  Level 10  
  Może masz zbyt wielką pojemność karty pamięci ja miałem identyczny problem.
 • #7
  Tomek72222
  Level 11  
  eslodowy wrote:
  Nie wiem na czym Ci zależy na sms czy na sprawności telefonu, bo zaktualizować oprogramowanie możesz sam, tylko wszystko stracisz.


  Nie prawda. wielokrotnie aktualizowałem oprogramowanie w tej nokii i nigdy niczego mi nie usunęło. Proponuje przenieść kilka plików z telefonu na kartę pamięci lub ew. usunąć kilka plików ( SMS zapisują się w tej samej pamięci co obrazki i dzwonki, a ta pamięć jak wiemy jest ograniczona:cry: , no i oczywiście zaktualizować softa jesli istnieje taka mozliwość... Życzę powodzenia ;)
 • #8
  topis1
  Level 10  
  wiecie co? najgorsze jest w tym wszystko to, że ten telefon, w co bym nie wszedł za chwilę się "wiesza". i jedyną opcja żeby go "przywrócić" do stanu używalności, to jest wyjęcie baterii.
  Więc nie wchodzi w grę update soft'u, nie wchodzi w grę podłączenie go z kompem - przynajmniej to mi do tej pory nie doszło do skutku, a wiem jak się to robi, bo z 3 innych nokii zgrałem dane na kompa...
  sam już nie wiem co robić....
 • #9
  eslodowy
  Level 31  
  Tak mocno Ci na nich zależy ?
 • #10
  topis1
  Level 10  
  Przyznam szczerze, ze gdyby mi nie zależało, to bym tak nie cisnął tego tematu :)
  a masz jakiś pomysł ??? :)
 • #11
  eslodowy
  Level 31  
  Przepisałbym je do notatnika w ostateczności :).
 • #12
  Pocieszny
  Level 38  
  Tomek72222 wrote:
  eslodowy wrote:
  Nie wiem na czym Ci zależy na sms czy na sprawności telefonu, bo zaktualizować oprogramowanie możesz sam, tylko wszystko stracisz.


  Nie prawda. wielokrotnie aktualizowałem oprogramowanie w tej nokii i nigdy niczego mi nie usunęło. Proponuje przenieść kilka plików z telefonu na kartę pamięci lub ew. usunąć kilka plików ( SMS zapisują się w tej samej pamięci co obrazki i dzwonki, a ta pamięć jak wiemy jest ograniczona:cry: , no i oczywiście zaktualizować softa jesli istnieje taka mozliwość... Życzę powodzenia ;)  Jeżeli masz na myśli aktualizowanie softu przez NSU to nie ma raczej szans. Jeżeli PC Suite nie łączy się z telefonem to NSU również się nie połączy i niczego nie wgra. Tutaj pomoże tylko jakiś box i podstawka.