Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Funai TV-2003 problem z obrazem i dym z cewek odchylania

24 Sie 2009 17:58 1107 4
 • Poziom 10  
  Witam.
  Obraz jest zwężony ze wszystkich stron, i w pionie i w poziomie, wszystkie boki wklęsłe, poza tym rozjechana jest zbieżność i na obrazie widoczny jest cienki pojedynczy pionowy, bardzo jasny pasek. Po kilkunastu sekundach pojawia się dym z cewek odchylania.
  I tu mam prośbę, czy to na pewniaka bedą uszkodzone cewki czy coś jeszcze, czy warto to naprawiać i czy w ogóle mozna jeszcze dostać cewki do tego telewizora?
  Fakt że jest to już zabytek ale wiernie grał wiele lat a teraz używany był przez córkę na stancji (dlatego też nie widziałem jak to się stało tylko już po czasie same objawy) i jeśli by było warto to dobrze by było go naprawić, bo trochę szkoda wywalać kasę na nowy gdy będzie potrzebny jeszcze tylko przez rok.
  Pozdrawiam serdecznie.
 • Moderator
  Gutek sam sobie zadaj pytanie czy masz kasę na nowy czy nie. Jeżeli nie, oddaj do serwisu tam coś dopasują z używek bo oryginalnych cewek będzie ciężko i po sprawie.
 • Poziom 15  
  Witam Uszkodzone cewki ,do takiego masowo likwidowanego TV , lub cały telewizor można dostać za darmo w punktach recyklingu w miastach,które to są zobowiązane takiego działania.
 • Poziom 10  
  A dzięki za pomysł! :D
  Faktycznie nie wpadłem na to, może i spróbuję, chociaż tak myślę czy nie lepiej jednak dać do serwisu, bo chyba domowym sposobem to nie za bardzo uda się poustawiać potem zbieżność, balans bieli i geometrię?
 • Poziom 26  
  Gutek01 napisał:
  chociaż tak myślę czy nie lepiej jednak dać do serwisu


  Jak ma jeszcze trochę podziałać to lepiej.