Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

passat 1.9 tdi 2002r- nie odpala

tomi300zx 31 Aug 2009 09:58 32618 36
    tomi300zx
    Level 9  
    sprawdzalem na odlaczonym zaraz po tym jak napisales i tez nie gadnol ale co do klapy gaszacej to jest ok bo sprawdzona. chyba trzeba mu odpuscic ale szkoda bo nie dowiemy sie co mu bylo
    TOMASZVTS16
    Level 15  
    No to sporo nie wali innych błędów i nie odpali na odpiętym to ja się będe upierał na rozrządzie.Bo chociaż by pierdnął jak by był OK.Chyba że nie ma paliwka w obiegu.Bo o tym nic nie wspominałeś.
    Tommi029
    Level 17  
    Zasada jest prosta:
    -bez sygnaly z walu korbowego na pewno nie zapali
    -bez sygnalu z walka rozrzadu zapali ale po chwili krecenia
    Oscyloskop na czujnik walu korb. i patrz co sie dzieje

Czy w chwili krecenia widzisz zmieniajaca sie predkosc walu na testerze?
    TOMASZVTS16
    Level 15  
    Kolego Tommi jesteś pewny że ta zasada o której piszesz odnosi się również do inny modeli TDI po 2000r ?? Czy tylko w tym tak jest?
    Tommi029
    Level 17  
    Tak PD tak mają. Jestem pewien.
    adax2
    Level 12  
    witam.chciałem się dołączyć do tematu.ciekawy jestem jak zakończyła się sprawa z tym paskiem bo mam bardzo podobny problem.tylko w golfie 1.9 tdi atd
    wlazmen
    Level 14  
    Witam, temat troszkę stary, ale piszę aby innym pomóc. Bez czujnika G28 auto nie zapali na 100%. Co do sprawdzenia czujnika, proszę nie sugerować się tym, że jeśli czujnik ma rezystancję ok 500 Omów to jest na pewno dobry. Przed chwilą właśnie wymieniałem ten czujnik w swoim pasku 1,9 TDI 130 KM 2001r. Objaw był taki, że silnik nie mógł się wkręcić powyżej 3,5 tys obrotów tylko obroty falowały (na wolnych było ok) i zaświecały się kontrolki od ABS i ASR. Wyjąłem go wyczyściłem i po włożeniu wogóle silnik nie mógł zapalić. Włożyłem nowy i jest już OK. Pozdrawiam