Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję uchwytu na 2 konwertery do czaszy Hirschmann

Xaveri 24 Sie 2009 19:40 4003 8
  • #1 24 Sie 2009 19:40
    Xaveri
    Poziom 17  

Witam,
    Jestem szczęśliwym* posiadaczem czaszy Hirschmann CSA 1000 G (1m) - OFFSET z uchwytem CPM 1200 B - dokładne dane poniżej:
    Poszukuję uchwytu na 2 konwertery do czaszy Hirschmann Poszukuję uchwytu na 2 konwertery do czaszy Hirschmann

Jest tam zamocowany jeden pojedynczy konwerter:
    Poszukuję uchwytu na 2 konwertery do czaszy Hirschmann

Średnica mocowania konwertera - 28mm.

Chciałbym zamocować tam 2 konwertery Quattro (na HB + Astrę dla TV 'n'). Najlepiej gdyby to był nowy uchwyt pasujący na profil o wymiarach zewnętrznych ok. 18.5 x 34.5 mm.

Jaki uchwyt kupić żeby pasował, ew. jaki uchwyt typu "zez" ?

* - szczęśliwy bo czasza założona pod koniec 1990 roku nie wykazuje żadnych śladów zużycia / rdzy na uchwytach / etc.

Pozdrowienia dla Elektrodowiczów :)
    PS. Mam nadzieję, że czasza 1m wystarczy do odbioru HD - moja lokalizacja to Siedlce.
    Poszukuję uchwytu na 2 konwertery do czaszy HirschmannPoszukuję uchwytu na 2 konwertery do czaszy HirschmannPoszukuję uchwytu na 2 konwertery do czaszy Hirschmann

0 8
  • #2 25 Sie 2009 21:35
    kreslarz
    Poziom 35  

Witam!
    Przy aktualnej cenie czaszy 80 cm około 60-70 zł zachodzi pytanie, czy warto cokolwiek kombinować, nie będąc pewnym końcowego wyniku. Czasza 80 cm w zupełności wystarczy do odbioru dowolnego sygnału z Astry i Hot Birda. Do takiego talerza spokojnie można nabyć zeza za kilkanaście złotych i problem się bardzo upraszcza. Polecam czaszę ST80SP30-G - jest do niej fajny i bardzo stabilny uchwyt na zeza i kosztuje z nim niecałe 75 zł. Instalowałem ją kilka dni temu z konwerterami TWIN, a nieco wcześniej z poczwórnymi. Rezultaty były bardzo dobre. Złapanie ogniska w czasy, którą posiadasz przy zastosowaniu współczesnych uchwytów i konwerterów jest wysoce problematyczne i przy dużym nakładzie sił i środków może dać mizerne rezultaty.
    Pozdrawiam

0
  • #3 25 Sie 2009 22:13
    ansat
    Poziom 25  

Kol. kreslarz ale kol. Xsaveri uważa że mając antenę Hirschmanna osiągnie lepszy sygnał niż z anteny 80-90 cm np. CORAB lub TRIAX i nikt i nic go nie przekona że jest w błędzie ( a chce jeszcze do tego dorobić "ZEZA").

0
  • #4 25 Sie 2009 22:35
    kreslarz
    Poziom 35  

OK, to było moje spojrzenie na temat, a co kolega Xaveri o tym sądzi, mam nadzieję dowiedzieć się wkrótce.
    Pozdrawiam

0
  • #5 25 Sie 2009 22:50
    Xaveri
    Poziom 17  

Można zobaczyć gdzieś tą ST80SP30-G ? Bo w googlu tylko 4 linki, a w żadnym zdjęć. Kota w worku nie kupuję.

0
  • #7 28 Sie 2009 23:49
    Xaveri
    Poziom 17  

Czym tak naprawdę różni się ta blaszka od starego, ale jednak Hirschmanna?
    Bo jeżeli mam kupić nową (dobrą) antenę i dwa bardzo dobre konwertery + zeza za taką samą kasę jak pasujący do starej czaszy konwerter (C-120)+uniwersalny zez+drugi konwerter to bym się jednak zastanawiał... Bo tu trzeba zdejmować starą, już ustawioną na HB czaszę, a przez wejście na dach jej nie przecisnę - tylko linka i opuszczanie 3 piętra niżej (21kg). Potem wciągać nową i od nowa montować, ustawiać (czas). Tak bym tylko przykręcił konwerter do falowodu, założył na falowód uniwersalną zezę (przed "lejkiem" fi 38.7mm x 30.0mm długości) i drugie quattro.

Sorry, ale bardziej wierzę w parametry podane przez Hirschmanna 20 lat temu niż w te ztuningowane przez marketingowców dla blachy niby Duńskiej ale Made in PRC...

0
  • #9 29 Sie 2009 10:09
    Xaveri
    Poziom 17  

Tylko, że:

ansat napisał:
    Kol. kreslarz ale kol. Xsaveri uważa że mając antenę Hirschmanna osiągnie lepszy sygnał niż z anteny 80-90 cm np. CORAB lub TRIAX i nikt i nic go nie przekona że jest w błędzie ( a chce jeszcze do tego dorobić "ZEZA").

Nie wiem tylko czy chodzi o kombinowanie z mocowaniem pierwszego konwertera czy jakość czasz :cunning:

UpDate!
    Zaryzykowałem - kupiłem "Konwerter Invacom QTF-031 bez feeda" oraz Inverto MultiConnect Black Quattro + uniwersalnego zeza. Zobaczymy jak to będzie działać... wkrótce :)

0