Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

IBM Lenovo T61 - kolorowe paski na całym ekranie

24 Sie 2009 20:10 2485 2
  • Poziom 17  
    Witam

Kumpel podrzucił mi laptopa IBM t61 ponad 2 lata i jest juz po gwarancji :-(

I ma taki oto problem na ekranie pojawiają sie kolorowe paski (patrz załącznik).
    Czasami znikaja jak poruszy sie matryca, np. przymknie laptopa lub obraz pojawia sie ale zostaje "zamrożony" i lekko przesowa sie w gore.

Rozkrecilismy całego laptopa szukajac uszkodzonej tasiemki, niestety nie znalezlismy uszkodzenia i prawdopodobnie nie jest to jej wina czy moze to byc wina przetwornika analogowo cyfrowego czy moze jakiegos innego elementu w matrycy lub połączenia tasiemek ??

Po rozkreceniu matryca cały czas swieci w kolorowe paski nie poprawia sie jej jak dociskam tasiemki czy poruszam nimi :-(

Dodam jeszcze ze nie psrawdzałem czy po podłaczeniu monitora zewnetrznego jest taki sam efekt jakos mi to calkowicie wypadło z głowy, ale jutro jak znajde chwile to spróbuje.

Pozdrawiam i czekam na wasze odpowiedzi.

Ps. sory za słabą jakość zdjeć ale mniej wiecej widać co sie dzieje na ekranie.

• Pomocny post
    Spec Overclocking
    Zacznij od monitora zewnętrznego. W IBM najczęściej winne są tasiemki, taki ich urok.
  • Poziom 17  
    Własnie sprawdziłem podłaczyłem do monitora i elegancko wszystko działa !

I faktycznei poszperałem dalej i znalazłem usterke :-) i tak jak mowisz jest to tasiemka a dokladnie złącze na sterowniku matrycy do ktorego podłączona jest tasiemka zależnie od położenia to matryca albo sie zawiesza albo działa elegancko :-)

Jutro bede szukał sposobu na wyeliminowanie usterki !

Pozdrawiam i z góry dzieki za pomoc !!

I naprawiłem, ustawiłem tasiemke w pozycji w ktorej połączenie jest prawidłowe i podkleiłem klejem na gorąco cienką warstwa i trzyma sie calkiem dobrze puki co :-)