Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-LINK DSL G624T przerwany w połowie upgrae softu :(

24 Sie 2009 20:55 8342 21
  • Poziom 2  
    Witam

Mam taki problem był wgrywany nowy soft do routera DSL G624T ale w połowie odłączył się kabel sieciowy i zostało przerwane wgrywanie
    po tej operacji juz router nie wstaje jak ma teraz wgrac no wy soft

PROSZĘ O POMOC

DZIĘKUJE
  • Poziom 2  
    tylko ze te linki tam nie działają nie mogę nic pobrać :(
  • Poziom 2  
    no niestety nie da się wgrać softu jak pisałem wcześniej router po prostu nie ma komunikacji i nie wiem jak to ma zrobić
  • Poziom 31  
    Wgrywasz w corrupted-image mode i nie ma możliwości że nie idzie, oczywiście musisz wcześniej ręcznie ustawić adres IP i bramę na taką, na której pracuje bootloader ADAM2. W DSLG624T najprawdopodobniej adres bootloadera to 192.168.1.199. Więc ustawiasz ręcznie w połączeniu sieciowym Windows adres IP np. 192.168.1.2, bramę domyślną np. na 192.168.1.199 maskę podsieci na 255.255.255.0. Podłączasz router do sieci i do komputera. odpalasz program pobrany z posta wyżej, wybierasz corrupted-image mode klikasz NEXT, odłączasz router od zasilania, szybko klikasz NEXT i natychmiast podłączasz zasilanie routera.
    Jeśli bootloader pracuje pod innym adresem IP program najprawdopodobniej poinformuje Cię o tym stosownym komunikatem w wyskakującym okienku i wtedy należy zmienić adres IP i bramę na taką, żeby była w puli adresu podanego przez program.
    Metoda ta nie działa pod Windows Vista i nowszymi (Windows 7) program wywala błąd skryptu.

poniżej metoda naprawy DSL-G604T, w tym przypadku należy pominąć procedurę z JTAG i zacząć od słów "Jesli wszystko przebiegło prawidłowo..."

http://www.mojehobby.net.pl/index.php?option=...-reanimacja&catid=60:sprzt-sieciowy&Itemid=73

Na sam koniec wgrywasz sobie firmware od DSL-G624T już przy pomocy interfejsu WWW routera.

Strona do której jest odnośnik wcześniej, jest moja. Myślałem że w miarę zrozumiale opisałem co i jak trzeba zrobić.
    Naprawiłem śmiało ponad 200 routerów i modemów D-LINKa serii DSL i nie miałem żadnych problemów, chyba że usterki sprzętowe były tak poważne jak uszkodzony modem wewnątrz AR7, wtedy router robił sobie za AP, router LAN z AP lub AP CLIENT. Wszystko na OPENWRT.
  • Poziom 2  
    Ja mam takie pytanie odnośnie reanimacji G624T (myślę, że kierowane głównie do użytkownika lysy1980)... Do jakiego złącza podłączyć ten kabelek, który mam sobie zlutować, jeśli na płytce nie mam JP1 (oglądałem ją wielokrotnie)? Z takich, które pasują opisowi, są JP2 i JP3. Nie chciałbym tego lutować kilkakrotnie...
  • Poziom 31  
    JP2
    A jesteś pewny ze masz ubity ADAM2? Zrób kabel żeby się dostać do konsoli

Np z tej strony
    http://ciclamab.altervista.org/hard.php?lan=en

Nie musi być na układzie MAX232, może być najprostszy na dwóch tranzystorach i 4 rezystorach.

Jeśli wgrywasz Ciclamab i program będzie się "wykładał" zrób metodą numer 2 z wiersza poleceń.

Gotowa paczka z ADAM2 dla G624T do wgrania pod wierszem poleceń
    http://mojehobby.net.pl/files/JTAG624.rar

wgrywasz komendą:
    debrick -flash:adam2 /xilinx /noemw /nodma

Czas wgrywania około 20 minut
  • Poziom 2  
    Więc tak... pewien nie jestem co padło... zaczęło się od wymiany napuchnętych kondenstatorów na nowe, potem wymiana/upgrade softu (i w tym momencie nie wiem po co to zrobiłem)... Na chwilę obecną router niby wstaje ale lampka statusu cały czas miga, a samo urządzenie nie wykrywa czy podłączony został przewód lan czy nie... Jedyny przypadek jak wykrywa to jak podłączę laptopa ale w nim mam Linux i Vistę/7 więc (wg tego co już wyczytałem) nie pomoże program dlinka do wgrywania softu do g604t... Druga sprawa to nie mam żadnego z wymienionych kabelków tak więc w grę wchodzi zrobienie kabelka wg instrukcji z http://www.mojehobby.net.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=58:router-dlink-dsl-g624t-z-dsl-g604t-wymiana-firmware&catid=60:sprzt-sieciowy&Itemid=73... Oczywiście jestem otwarty na dalsze sugestie :)
  • Poziom 31  
    Jeśli lampka status miga, to znaczy że router startuje i ładuje firmware, więc ADAM2 jest OK, JTAG nie jest Ci potrzebny. Jeśli router nie wykrywa wpiętego kabla, być może uszkodzony jest SWITCH. Kondensatory w okolicach SWITCH-a wymieniłeś? Możesz połączyć się przez WiFi z routerem?
    Zrób kabel RS232-LVTTL żeby podłączyć się do konsoli.

W miejsce napięcia 5V na schemacie, podłącz 3,3V ze środkowego pinu złącza konsoli w routerze. Tranzystory dowolne NPN np BC547 BC237 itd. PNP BC557
  • Poziom 2  
    Wymieniłem te co były napuchnięte, dwa z nich były w pobliżu gniazd RJ, jeden przy zasilaniu (na płytce są 4 kondensatorki 1000µF/25V, z czego 3 były uszkodzone i zostały wymienione). Przed wgraniem firmware'u mogłem się połączyć przez LAN i wykrywana była sieć WIFI, teraz żadne z obydwu nie działa...
  • Poziom 31  
    Napisze Ci "na chłopski rozum" jak ja bym się do tego zabrał.

Zrobiłbym kabel do konsoli, odpalił jakiś terminal np PuTTY i sprawdził czy ADAM2 się zgłasza i pod jakim adresem IP można się do niego dostać przez FTP.
    Zgłoszenie wygląda tak:

Wciskam ENTER (czas to 5 sekund na reakcję) w terminalu i wpisuję printenv zgłasza mi się lista Environment Variables:

my_ipaddress to adres IP pod jakim pracuje FTP bootloadera adam2, w tym przypadku 192.168.1.199 (można ten adres zmienić na dowolny wpisując setenv my_ipaddress DowolnyAdresIP - koniecznie trzeba zrobić restart routera - odłączyć i podłączyć ponownie zasilanie i w konsoli powstrzymać autoload wciskając ENTER przy zgłoszeniu)

jeśli jest to 192.168.1.199 ustawiam w XP (zalecany) Vista (niezalecany), lub Linuxie (polecenie ifconfig interfejs adresIP (przykład: ifconfig eth0 192.168.1.2)) ręcznie adres IP na jakiś z puli. np 192.168.1.2 bramę np na 192.168.1.1, podłączam kabel LAN i uruchamiam klienta FTP, próbuję się połączyć z ADAM2 wpisując op 192.168.1.199

jeśli jest OK zgłoszenie wygląda tak:

login i hasło adam2

Jeśli nie uda się połączyć, trzeba wgrać JTAGiem od nowa ADAM2 i przejść do początku tego opisu, znaleść IP na jakim pracuje FTP ADAM2 itd.

Pobieramy spakowany plik firmware od DSL-G604T http://mojehobby.net.pl/files/image.rar wypakowujemy w Windows na dysk C:\ w linux gdzie Ci pasuje pamiętając o zmianie ścieżki do pliku z C:\ima... na miejsce gdzie aktualnie się znajduje.

Pliki wrzucamy po prawidłowym połączeniu z FTP ADAM2 w taki sposób (wpisujemy w oknie FTP:)
    Code:

hash
    debug
    binary
    quote "SETENV mtd0,0x90091000,0x903f0000"
    quote "SETENV mtd1,0x90010090,0x90090000"
    quote "SETENV mtd2,0x90000000,0x90010000"
    quote "SETENV mtd3,0x903f0000,0x90400000"
    quote "SETENV mtd4,0x90010000,0x903f0000"
    quote "MEDIA FLSH"
    put "c:\image.bin" "c:\image.bin mtd4"
    quote REBOOT

Jeśli nie uda Ci się połączyć z ADAM2 przez LAN nawet po wgraniu nowego bootloadera przez JTAG najprawdopodobniej masz uszkodzony SWITCH w routerze lub przyszła pora wymienić elektrolity C146 i C160.
  • Poziom 2  
    OK, jak tylko wrócę do Łodzi (jutro rano) postaram się za to zabrać... czy mogę Cię w razie czego męczyć na GG ?? będę wdzięczny za dalszą pomoc w "obudzeniu" tego urządzenia :)
  • Poziom 31  
    Na GG bywam rzadko, prędzej zaglądam na elektrodę
  • Poziom 31  
    Spreparowałem dla chętnych program D-Linka do aktualizacji DSL-G624T, program aktualizuje do wersji V3.10B01T02 z 2007-05-23.
    Po rozpakowaniu uruchamiamy program tiupgrade.exe, postępujemy tak jak w innych programach do aktualizacji D-Linka. Można aktualizować z dowolnej wersji firmware DSL-G624T jak i DSL-G604T, przez podanie adresu IP i hasła do routera jak i w trybie Corrupted-image mode.
    Załączniki:
  • Poziom 9  
    Witam!
    Wgrywam oprogramowanie tak jak napiwał lysy1980 i wyskakuje mi okienko, że router ma ip 5.8.8.8 Jak mam ustawić karte sieciową aby wgrać to oprogramowanie?

Bardzo prosze o pomoc bo sam sobie nie poradze.
  • Poziom 31  
    Od słów: Oprogramowanie wgrywamy pod Windows XP

Link
  • Poziom 9  
    lysy1980 dzieki! jesteś WIELKI!
  • Poziom 9  
    lysy1980, w przypadku G604T goldpiny należy wlutować w JP1 czy JP2? Małe odkopanie tematu. :D