Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączanie pulpitu zdalnego

Afcht 24 Sie 2009 21:27 6853 15
  • #1 24 Sie 2009 21:27
    Afcht
    Poziom 30  

Witam,mam taki problem ustawiłem sobie Podłączanie pulpitu zdalnego i jak łącze się ze swojego komputera na drugi to pojawia sie obraz drugiego komputera,ale drugi komputer przechodzi w ryb logowania i jak sie loguje to połączenie sie wyłącza. Co trzeba zrobić żeby na drugim kompie był normalny cały czas obraz.

0 15
  • #2 24 Sie 2009 21:35
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Może zastosuj TeamViewer - tylko tyle mogę doradzić na obecnym poziomie informacji jakie udzieliłeś.

0
  • #4 24 Sie 2009 21:47
    Afcht
    Poziom 30  

A mogę sterować komputerem tak samo jak pulpitem zdalnym?

0
  • #5 24 Sie 2009 21:49
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

radek2007 napisał:
    A mogę sterować komputerem tak samo jak pulpitem zdalnym?

Tak TeamViewer 100% na to pozwala .

0
  • #6 24 Sie 2009 21:49
    mietekn
    Poziom 35  

Możesz poruszać myszą tak jak byś siedział przy tamtym komputerze. Problemy zaczynają się dopiero dla systemu Vista i User Account Control (UAC). Jeśli masz XP wszystko powinno działać bez problemu.

0
  • #7 24 Sie 2009 21:49
    Afcht
    Poziom 30  

A tym programem mogę zrobić tak jak pulpitem zdalnym czyli łącze sie kiedy chce (jak jest włączony drugi komputer).

0
  • #8 24 Sie 2009 21:54
    mietekn
    Poziom 35  

Jeśli chciałbyś pracować tak by nikt nie widział że tam jesteś to możesz to zrobić za pomocą Terminal Serwer. Usługę tą maję jedynie systemy typu Windows Serwer (nawet 2 zdalne połączenia bez dodatkowej licencji). Usługa Zdalny pulpit umożliwia tylko wejście naprzemienne, albo zdalnie albo lokalnie. Są sposoby obejścia tego ograniczenia ale są łamaniem licencji więc nie będę ich opisywał.

0
  • #10 25 Sie 2009 22:19
    tomaszr
    Poziom 12  

Komputery te są w jednej sieci czy osobno?
    Mają stałe ip czy zmienne?
    Podłączone są pod router czy bezpośrednio pod modem?

0
  • #11 25 Sie 2009 22:25
    Afcht
    Poziom 30  

-Komputery te są w jednej sieci.
    -Mają stałe ip.
    -Podłączone są pod router.

0
  • #12 26 Sie 2009 11:12
    tomaszr
    Poziom 12  

Patrzałeś czy są w tej samej grupie roboczej? (Jakby ktoś nie wiedział: Mój Komputer/Właściwości/Nazwa komputera//)

Ja używałem Real VNC i podłączał się do drugiego komputera. Też mam podpięte pod router, ale komputery te są w tej samej grupie roboczej.

P.S. Możesz kopiować pliki z jednego komputera do drugiego przez lan?

0
  • #13 26 Sie 2009 12:07
    Afcht
    Poziom 30  

Nie nawet się nie widzą.

0
  • #14 26 Sie 2009 12:48
    tomaszr
    Poziom 12  

Jak się nie widzą to jak mają się połączyć.?
    Jak będziesz już mógł kopiować pliki to dopiero będziesz mógł się podłączyć (programem).
    Daj je do tej samej grupy roboczej jak nie masz.

0
  • #15 26 Sie 2009 14:40
    mietekn
    Poziom 35  

Widzenie się w grupie roboczej ma niewiele wspólnego ze zdalnym pulpitem/VNC.
    By można było wejść z jednego komputera na inne muszą być spełnione warunki:
    1. Musi działać routing między nimi.
    W praktyce oznacza to można wykonać polecenie ping pomiędzy nimi (pomijam przypadki gdy jest sam ping zablokowany). Czyli na jednym komputerze w oknie wiersza poleceń (start->uruchom->cmd) wpisać: ping IP_DRUGIEGO_KOMPUTERA
    2. Musi być odblokowany port 5900 (dla VNC) i 3389 (dla zdalnego pulpitu) w zaporze ogniowej.
    3. Oczywiście musi działać usługa zdalnego wejścia (VNC lub Zdalny Pulpit).

0
  • #16 28 Sie 2009 12:01
    Afcht
    Poziom 30  

Pamiętam jak kiedyś w szkole na informatyce system był XP, że wpisywało sie w dos jakiś skrót potem nr. kompa a na końcu swój tex i wysyłało,i na tym kompie co sie wysłało to pokazywała sie mała rama z tą wiadomością.Jak to sie robiło bo zapomniałem.

0