Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dorobiony kluczyk a immobilajzer

24 Sie 2009 21:50 4231 8
  • Poziom 22  
    Witam.
    Posiadam Suzuki Swift z 2002r. Auto posiada immobilajzer.
    Obecny kluczyk jest już nieco "wyrobiony". Czy do tego samochodu można dorobić sobie kluczyk w zwykłym warsztacie i przełożyć tylko transponder ? Czy auto odpali ?
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jeżeli warsztat da radę przełożyć to bez problemu a jak nie to pozostaje programowanie nowego.
  • Poziom 22  
    Dzięki za odpowiedzi.
    W zasadzie problem dotyczy zacinającej się w samochodzie stacyjki.
    W serwisie zasugerowano mi, że można dorobić kluczyk z dłuższą końcówką. Ponoć z czasem kluczyki się ścierają. Ja jednak sądzę, że to niewiele da. Po prostu stacyjka ma luzy, jest wyrobiona. Koszt nowej stacyjki to 1500zł, zamiennik nie występuje. Dla mnie to szajba, tym bardziej że samochód jest wart ok. 8000zł. Myślałem o kupnie stacyjki na Allegro ale nie wiem czy można po prostu przłożyć stacyjkę, czy auto odpali. Czy immobilajzer to urządzenie połączone w jakiś sposób ze stacyjką ? Czy też można przełożyć stacyjkę (albo tylko wymienić jej kostkę), nie grzebać w elektryce i będzie ok ?
    Jak to jest ? Poprzedniego posta moderator mi usunął (pkt 11 regulaminu) ale nie wiem jak mam napisac posta, żeby nie posądzono mnie o chęć nabycia wiedzy w celu - nie wiem - kradzieży ? To chore. Ja nie pytam jak się odblokowuje immobilajzer tylko szukam informacji na temat wykonania możliwie najtańszej naprawy samochodu. W zasadzie ten immobilajzer nie jest mi potrzebny. Kto ukradnie auto warte 8000 zł ? Natomiast obawiam się, że niedługo stacyjka się rozleci i zostanę z wizją wydatku 1/4 samochodu na stacyjkę.
    Dzięki za porady.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Więc tak, można zamontować drugą stacyjkę i przełożyć sam transponder immo o ile Twój klucz jest rozbieralny. Stacyjka ma zamontowaną cewkę, przez którą rozmawia z transponderem w kluczyku. Cewki można zamieniać dowolnie. Ja proponuję założenie starej skoro nie ma z nią kłopotu. Jeśli Twój klucz jest nierozbieralny można sobie poradzić zdejmując cewkę ze stacyjki, wklejając koło niej stary klucz, Tym sposobem będziesz miał zawsze, dla auta, klucz z odpowiednim transponderem w stacyjce. Tylko czym będziesz zamykał drzwi?
    Trzeci sposób naprawy to dorobienie nowego klucza i doprogramowanie transpondera. W dobrym zakładzie dorabiającym klucze i naprawiającym zamki samochodowe zrobią to za sensowne pieniądze i naprawią ewentualnie stacyjkę. Ten sposób wydaje się być najlepszy.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Naprawa stacyjki to kosz około 150-200 PLN. Zapasowy klucz transponderem to około 250-300 PLN.
  • Poziom 22  
    Chciałem podziękować za wszystkie porady.
    Dzisiaj dorobiłem nowy grot kluczyka. Jeśli chodzi o otwieranie drzwi i klapki wlewu paliwa to jest dużo lepiej. Natomiast stacyjka jest jednak wyrobiona i klucz pomógł tylko trochę. Pocieszające jest to, że mając oryginalny kluczyk koło cewki immo da się odpalić wsamochód tym dorobionym kluczykiem. Zawsze można jakoś pokombinować i do nowego kluczyka przytwierdzić transponder.
    Dzwoniłem do firmy w Warszawie, która reperuje stacyjki i ostatecznie zdecduję się na regenerację. Wymieniają mechanizm stacyjki w rozsądnej kwocie więc powinno być ok.
    Dodatkowo zamontuję centralny zamek do otwierania drzwi i odpadnie kłopot z zacinającymi sie zamkami klamek.
    Mam jeszcze pytanie - może orientujecie się czy ciężko jest samemu zamontować centralny zamek. Może orientujecie się, które ze sprzedawanych zestawów mają przejrzysty schemat i dokładny opis montażu ? Jeśli ktoś montował u siebie centralny zamek i może podzielić sie doświadczeniem to proszę o poradę.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Trzeba mieć sprawne rączki i trochę wyobraźni. Najwięcej problemów sprawia montarz siłowniczków często nie pasują i trzeba sobie pomagać najróżniejszymi sposobami. Ale wszystko jest do zrobienia jeśli ktoś ma zamiłowania ślusarskie. Montarz elektryczny to już sama przyjemność.
  • Poziom 22  
    Dzięki za pomoc, pozdrawiam.