Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawić dostep internet radiowy z neostrada(router)

24 Sie 2009 22:39 3322 11
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki problem. Chcialbym miec mozliwosc polaczenia sie z komputerem mojej dziewczyny od siebie z domu. Abym mogl ogladac jej pulpit i w razie czego mogl miec normalna komtrole nad komputerem. Cos w stylu polaczenie przez VNC. Problemem jest raczej to ze ona ma internet radiowy wiec ma stale IP natomiast ja u siebie mam neostrada i kilka kompow podlaczonych pod router, wiec mam zmienne ip i w dodatku jeszcze wewnetrzne przez router. Probowalem juz przez no-ip , dyndns.com i nie moge tego ogarnac wogole z tymi domemami . nie wiem jak znalezc jakie te adresy ip mam i wogole. Niby sie zarejestrowalem Hosta zrobilem i co dalej program w kompie mam do upgrade ale nie wiem. Czy moze mi ktos pomoz w jaki sposob to zrobic. Prosze. A mam jeszcze takie pyt mam router NetGeera 54Mbs ADSL 2+ i w jaki sposob moge zwiekszyc zasieg WiFi w nim, bo chyba nie ma zmiennej antenki ;/ ... prosze o pomoc z gory dzieki
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    DriverMSG napisał:
    Zainstaluj na obu kmputerach program TeamViewer .

TeamViewer też wymaga przekierowania portów , chyba że jakiś ynteligent włączył w routerze UPnP...

Cytat:
    ona ma internet radiowy wiec ma stale IP

Wcale nie musi być stałe, a co gorsza może być za NATem i może nie być widoczna na zewnątrz.

Jak tego nie wyjaśnisz dalsza dyskusja mija się z celem.

Problemem nie jest ani twój router, ani zmienne IP.

Strzelam że dziewczyna jest za NATem tak jak ty i dlatego to wszystko nie działa.
  • Poziom 9  
    Dziewczyna wie ze probuje cos takiego zrobic. UPnP mam wlaczone w routerze. CZyli przez ten program TeamViewer uda mi sie to zrobic? TAk samo chcialbym moc sie polaczyc od niej do siebie tylko tu pewnie router bedzie sprawial problem. A z tym jej ip to wszedlem w wlasciwosci polaqczenia lokalnego i tam jest protokol tcp\ip wiec ma tam wpisane a nie zaznaczone ze automatyczny.

Dodano po 1 [minuty]:

Moze ktos opisac jak sie obslugiwac tym TeamViewer ??
  • Poziom 38  
    Cytat:
    Czyli przez ten program TeamViewer uda mi sie to zrobic?

Jak dziewczyna ma zewnętrzne IP to tak - szczerze w to wątpię.

Pisałem że nie problem u ciebie tylko u niej, nie czytasz waćpan.

Cytat:
    pewnie router bedzie sprawial problem

Znowu nie czytasz, pisałem że twój router nie ma tu nic do rzeczy.
  • Poziom 9  
    ok. mam dziala u siebie na komputerach w domu sprobowalem. ale czy mozna sie polaczyc z komputerem i miec jedynie podglad bez zdalnego sterowania, i moze ma ktos jakis kod aktywacyjny do 4.1. wersji tego programiku ??

Moderowany przez Gusioo:

A co? Chcemy ukraść program? Kolejny taki numer i zarobi Kolega ostrzeżenie. Kraść proszę we własnym zakresie.

• Poziom 38  
    Cytat:
    ok. mam dziala u siebie na komputerach w domu sprobowalem

W domu to działać będzie , gorzej z dziewczyną, więc nie podniecaj się na zapas.

Cytat:
    moze ma ktos jakis kod aktywacyjny do 4.1

Nie chcę być w twojej skórze jak moderator to zobaczy :shii:

http://www.pobieralnia.pl/plik-8947-teamviewer.html tu jest polska wersja, może szybciej to ogarniesz.
  • Admin grupy komputery
    sniegv napisał:
    ok. mam dziala u siebie na komputerach w domu sprobowalem. ale czy mozna sie polaczyc z komputerem i miec jedynie podglad bez zdalnego sterowania, i moze ma ktos jakis kod aktywacyjny do 4.1. wersji tego programiku ??

Ten program jest darmowy do użytku domowego i nie potrzeba w nim kodu aktywacyjnego , chyba że podczas instalacji zaznaczyłeś że ma być do innego typu użytkowania .

Po za tym widzę że ktoś tu ma naprawdę kłopot z czytaniem , wszystko jest napisane w manualu jak i w opcjach programu .

Jak ustawić dostep internet radiowy z neostrada(router)
  • Poziom 9  
    A i czy moze orientuje sie ktos jak zwiekszyc ten zasieg tego wifi w tym routerze. NetGear 54 Mbs ADSL 2+

Dodano po 1 [minuty]:

ja zaznaczylem to trzecie czyli tam bylo both above cos tam

Dodano po 1 [minuty]:

ok juz wszystko wiem. Dzieki wielkie za pomoc