Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Escort - Zacina się Jedynka i Wsteczny.

25 Sie 2009 00:00 3493 7
 • Poziom 23  
  W Fordzie Escorcie Bolero 2 z silnikiem Zetec zacina mi się pierwszy i wsteczny bieg. Jedynka często przez długi czas jazdy wchodzi bez problemu, tylko czasami jest wyczuwalny jakieś delikatne zacięcie. Ale zdarza się że dopiero po kilku próbach udaje mi się załączyć pierwszy bieg, bo coś go blokuje. Natomiast problem ze wstecznym biegiem występuje praktycznie przy prawie każdej próbie jego włączenia. Też coś go blokuje.
  Kiedyś zapomniałem wcisnąć sprzęgła i zacząłem wrzucać wsteczny, samochodem mocno rzuciło i szybko wrzuciłem luz, ale czy wogóle w sprawnym samochodzie może dojść do takiej sytuacji, że da sie włączyć bieg, bez wciśnięcia sprzęgła ? Przy zgaszonym silniku, kiedy sprzegło nie jest wciśnięte biegi wchodzą bez problemu.
  Jestem początkującym kierowcą, opiekuję się samochodem brata i chciałem się zapytać, czy jedynkę można wrzucać w czasie jazdy, gdy prędkość samochodu jest mniejsza niż 20 km/h ? Jeśli nie, to czy to mogło spowodować późniejsze problemy z włączeniem jedynki i jakie ewentualnie mogą być jeszcze inne przyczyny problemów z tym biegiem ?

  Moderowany przez Michu10:

  Regulamin pkt 14 zamykam

  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 23  
  Czyli usterka nie jest poważna ? Ja nie mam ani miejsca, ani narzędzi, żeby to naprawić. Poruszyłem ten temat, ponieważ chciałem się dowiedzieć, czy to jakaś poważna usterka i czy czasem czegoś nie zepsułem nieprawidłową obsługą. Chciałbym się też dowiedzieć, czy usterka może się pogłębiać i czy jeśli na razie te problemy nie są zbyt częste i zbytnio nie przeszkadzają w jeździe, to można tak zostawić ?
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 23  
  Jerzykowski napisał:
  Ewentualnie sprawdź jeszcze czy jest prawidłowy poziom oleju w skrzyni biegów.

  A jak to sprawdzić ?
 • Pomocny post
  Poziom 32  
  Wini 230 napisał:
  Kiedyś zapomniałem wcisnąć sprzęgła i zacząłem wrzucać wsteczny, samochodem mocno rzuciło i szybko wrzuciłem luz, ale czy wogóle w sprawnym samochodzie może dojść do takiej sytuacji, że da sie włączyć bieg, bez wciśnięcia sprzęgła ?

  Wsteczny tak.
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 33  
  Jerzykowski napisał:
  Poziom oleju jest wtedy kiedy przez wlew oleju przy otwartym korku cieknie kroplami olej. A gdzie jest wlew to bym ewentualnie mógł powiedzieć jak bym widział zdjęcie skrzyni.


  Z przodu samochodu na ampul 8
  Właściwy poziom to do około 5mm poniżej korka. Wsadź mały ampul i zmierzysz, tylko żeby Ci tam nie wpadł :) za dłuższą częśc trzymasz, krótszą wkładasz do skrzyni.
  Wsteczny nie jest zsynchronizowany więc ma prawo się klinować. Jak poszukasz na tym forum dowiesz się więcej.