Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zlecę: IBM T40 + lutowanie układu BGA

psychoarti 25 Sie 2009 00:58 3245 8
    psychoarti
    Poziom 15  
    Witam!

Niestety uszkodził mi się mój laptop (IBM T40). Uszkodzenie to typowe dla tego modelu odlutowanie się nóżek od układu BGA (w karcie graficznej).

Efekt jest taki, że dopóki się laptopa nie dotyka to pracuje on bez problemu, ale wystarczy go lekko trącić by obraz zgasł. Wtedy to już tylko pozostaje restart komputera.

Zastanawiam się czy są tu jacyś fachowcy lutujący tego typu rzeczy w przystępnych cenach.
    Na allegro jakiś człowiek chce za taką usługę 300zł co jest dla mnie kompletnie nieakceptowalne, biorąc pod uwagę że za 500zł to można całego takiego laptopa kupić (chociażby tutaj: http://allegro.pl/item2493892_notebook_ibm_t40_w_bardzo_dobrym_stanie.html )

Czy może jednak lepiej będzie jak kupię sobie nowego laptopa a swojego sprzedam na części?

Jeśli jednak dałoby się to zrobić w jakiejś przystępnej cenie to proszę uprzejmie o informację wraz z sugerowaną ceną.
    Dziękuję

Moderowany przez _PREDATOR_:

Tu nie jest Allegro bis!
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4474193#4474193 p. 001
    Następne będzie ostrzeżenie!
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    72

_TIGER_
    Użytkownik obserwowany
    A myślałeś może o znalezieniu kogoś kto po prostu wygrzeje tego BGA?
    Skoro nie chcesz sprzedać.. może sam się podejmij jeśli masz hota lub prehater'a.
    Pozdrawiam...
    bobek122
    Poziom 21  
    _TIGER_ napisał:
    A myślałeś może o znalezieniu kogoś kto po prostu wygrzeje tego BGA?
    Skoro nie chcesz sprzedać.. może sam się podejmij jeśli masz hota lub prehater'a.
    Pozdrawiam...

człowieku nie proponuj takich bzdur jak grzanie bga hotem.... czysta głupota, takie sprawy załatwia się tylko na piecu ze stabilizacją temperatur , dodatkowo w niektórych starych IBM'ach był czerwony klej na rogach który też trzeba usuwać...

ja ogólnie radze Ci sprzedać unikniesz nerwów, z doświadczenia wiem że taka naprawa działa jakieś 6 miesięcy i znowu to samo... a w niektórych przypadkach szybciej puszczają luty;)
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany
    Cytat:
    człowieku nie proponuj takich bzdur jak grzanie bga hotem.... czysta głupota

A to ciekawe.. swojego lapka tak naprawiłem i działam na nim już ponad rok bez żadnych kłopotów...
    No ale jeśli to czysta głupota.. no to zapewne masz racje :D
    bobek122
    Poziom 21  
    fachowiec widze :) na codzień naprawiam takie lapki po radach od takich fachowców :) za innowacyjne rozwiazania napraw, koszt naprawy jest zazwyczaj większy o 40%.
    satanistik
    Poziom 27  
    Na alledrogo.pl są aktualnie t40 po 330 zł - a fachowcy za lutowanie dalej chcą 200zl + przesyłka. Wiem że trzeba cenić swój cza ale czy nie jest to lekka przesada. Wie ktoś jak po takiej profesjonalnej naprawie (reballing w profesjonalnym serwisie) taka płyta wytrzymuje? Wszak nie wiadomo czy w laptopie z aukcji bga nie odpadnie za tydzień a dobrze przylutowane ręcznie może lepiej się trzyma ?
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany
    Cytat:
    fachowiec widze Smile na codzień naprawiam takie lapki po radach od takich fachowców Smile za innowacyjne rozwiazania napraw, koszt naprawy jest zazwyczaj większy o 40%.

Nie jestem zadnym fachowcem!
    Mówię tylko co zrobiłem u siebie, działa i jestem zadowolony.
    Lapek: Fujitsu-Siemens S4572
    bobek122
    Poziom 21  
    ogólnie nie ma zasady na grzanie BGA czy też reballing jedna działa lata inna siada po miesiącu, IBM jest o tyle dobry że grafa w nim mało się nagrzewa więc teoretycznie grafa dłużej trzyma...

Zdania rozpoczynamy wielką literą.
    Proszę to poprawić.
    Wpis moderacyjny dotyczy wszystkich piszących w temacie!
    Nie kasować wpisów moderacyjnych!
    [_P_]
    _TIGER_
    Użytkownik obserwowany
    Cytat:
    ogólnie nie ma zasady na grzanie BGA czy też reballing

To prawda dlatego zaproponowałem to koledze psychioarti

Pozdrawiam _TIGER_