Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca

05 Cze 2004 01:33 10006 19
  • Poziom 10  
    Jakis czas tem u zablokowala mi sie drukarka epson c42 tzn podczas proby wydruku pojawia mi sie komunikat:"Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca. Skontaktuj się ze sprzedawcą w celu ich wymiany"
    Dzownilem do serwisu i powiedzieli mi ze:"Nastąpiło przepełnienie pochłaniaczy atramentu i firmware zablokował drukarkę w celu zapobieżenia zalania elektroniki drukarki.". Czy moge poradzic cos samemu na to zeby nie oddawac jej do serwisu i nie placic za jej naprawe?Nawet kosztem jej popsucia za jakis czas. Czy mozna jakos zresetowac ja?
  • Poziom 43  
    Tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic10781-0-asc-210.html
    i tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/searchtopic98161-.html
    Chodzi o licznik "pampersa" - do zrobienia we własnym zakresie bez konieczności oddawania do serwisu. :)
  • Poziom 10  
    a mozesz dokladnie powiedziec mi co mam kliknac aby zresetowac licznik pampersa? Dzieki bardzo za pomoc
  • Poziom 43  
    W SSC Service opcja "Protection Counter" > Reset Protection Counter. Klikasz prawym na ikonkę SSC w trayu i masz całe menu. Ale sprawdź uczciwie pampersa żeby Ci się cały ten syf nie przelał do drukarki. :)
  • Poziom 10  
    pampers to jest ten kawalek filcu ktory jest z tylu drukarki dobrze mysle? mam go normalnie wypkukac i umiescic na swoimmiejscu?czy moze wlozyc jakis nowy filc?
  • Poziom 43  
    Wystarczy wypłukać w zimnej wodzie i wysuszyć (nie ugniatać przy wyżymaniu - żeby po wyschnięciu był jak najbardziej "puchaty"). Załóż jakieś rękawiczki gumowe bo syf straszny! Powodzenia :)
  • Poziom 2  
    Yo;)
    Ja skreciłam sobie ten programik, wszystko spoko- tylko,że nie dziala nic, bo caly czas piszze: printer off or some other problem. Drukarka jest wlaczona, wszytko git- i mimo to programik nie dziala i drukarka z reszta tez...
  • Poziom 12  
    Jeśli sie jest dostatecznie sybkim to można zresetować pampersa za pomocą "SSC.." a jeżeli się nie udaje to polecam programik serwisowy :-)
    Działa z serią c 41 i c 42 (sx i ux).

Uwaga!! Program jest dedykowany pod win98 i u mnie z takim działa. Z innymi windami nigdy nie próbowałem więc może być różnie.
  • Poziom 10  
    U mnie tez ciagle wyświetlało że jest wyłączona drukarka...ale podziałało wyłączenie i włączenie drukarki i zanim zaczęły się świecić diody w CCS kliknąłem Refresh. I podziałało.
    Programik zresetował i wszystko ok.
  • Poziom 2  
    saker2 napisał:
    U mnie tez ciagle wyświetlało że jest wyłączona drukarka...ale podziałało wyłączenie i włączenie drukarki i zanim zaczęły się świecić diody w CCS kliknąłem Refresh. I podziałało.
    Programik zresetował i wszystko ok.

Dzięki podziałało:):):)

Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Robert B napisał:
    W SSC Service opcja "Protection Counter" > Reset Protection Counter. Klikasz prawym na ikonkę SSC w trayu i masz całe menu. Ale sprawdź uczciwie pampersa żeby Ci się cały ten syf nie przelał do drukarki. :)

Zadziałało!!! Mogę znowu drukować. Pamiętam o płukaniu pampersa. Dzięki.:D:D:D
  • Poziom 1  
    Witam!!! Mam problem z drukarka epson c43sx;/
    Gdy chce coś wydrukować wyskakuje mi taki komunikat:
    ''Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca. Skontaktuj się ze sprzedawcą w celu ich wymiany''.
    Wiecie może jak to zrobić i jak to usunąć żeby drukarka działała poprawnie??
    proszę o napisanie nie e-mail ten co tu podałem klucha14(malpa)onet.eu
    PROSZĘ TO PILNE!!!
  • Poziom 10  
    Witam ja mam tez taki problem z drukarka CX3650.
    Probuje z resetowac licznik "pampersa" ale to nic nie daje. Migaj wszystkie zielone kontrolki pala sie dwie czerwone i literka E .Nic nie mozna zrobic. Moze ktos wie co z tym zrobic.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Ja mam ten sam problem z drukarka epson c43sx:/
    Gdy chce coś wydrukować wyskakuje mi taki komunikat:
    ''Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca. Skontaktuj się ze sprzedawcą w celu ich wymiany''.
    Czy ktoś kto sie na tym zna mógłby po kolei napisać co mam zrobić w tym wypadku? Bo szału zaraz dostanę:/:/ prosze o szybką odpowiedz.pozdrawiam:)

• Poziom 34  
    przecież wszystko było opisane wyżej. trzeba ściagnąć z netu program ssc serwice.
  • Poziom 2  
    ok juz sobie poradziłam. po prostu niewiedziałam co to jest ten "pampers" i jak go wyciągnąć:P ale już to zrobiłam i jest ok:) pozdrawiam:))
  • Poziom 11  
    u mne też był problem z komunikatem " printer off or some other problem "
    (Epson c42, WinXP, ssc v3.10, kabelek LPT, problem- przepełniony pampers )
    na 100% były sterowniki - bo drukowałem wcześniej,
    wszelkie kabelki -podłączone,
    wybrany prawidłowy model drukarki oraz port
    a mimo to drukarka po włączeniu tylko mrugała diodami a program SSC service nic nie mógł zrobić.
    Gdzieś wyczytałem że Epson sam potrafi odinstalować stery.... prawda czy nie , postanowiłem spróbować.
    Zainstalowałem ponownie sterowniki, i SSC SERVICE od razu wziął się do roboty. Wpierw reset pampersa - poszło OK - ( po tej operacji tzreba wyłączyć i włączyć drukarkę !) , a potem zresetowałem jeszcze tusz, bo nie wiadomo dlaczego , zupełnie pełny pojemnik widział jako prawie pusty.(nowy zamiennik włożony został już gdy pojawił się monit o to by zgłosić się do serwisu)
    Mam nadzieje że komuś się na coś to przyda, a przynajmniej uratuje kase. Ja oszczedziłem 60zł :)
    Aha i na koniec - zanim zresetujecie licznik pampersa, to wcześniej sprawdzcie w jakim stanie jest pochłaniacz, bo inaczej ....
    tusz strasznie trudno się usuwa z wszelkiego rodzajów sprzętu :)
  • Poziom 14  
    Witam, posiadam drukarkę Epson Stylus C48 Series (M) i wykonuje krok po kroku całą procedurę i cały czas błędy hmmm
    system windows 8 ... jak to u mnie wygląda przedstawiam na zdjęciach :

Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca

• Poziom 34  
    A czytałeś jak się obsługuje program. Najpierw musisz zresetować błąd pampersa. A potem dopiero możesz resetować tusz ( nie wszystkie się da).