Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca

wwwodnik 05 Jun 2004 01:33 10507 19
    wwwodnik
    Level 11  
    Jakis czas tem u zablokowala mi sie drukarka epson c42 tzn podczas proby wydruku pojawia mi sie komunikat:"Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca. Skontaktuj się ze sprzedawcą w celu ich wymiany"
    Dzownilem do serwisu i powiedzieli mi ze:"Nastąpiło przepełnienie pochłaniaczy atramentu i firmware zablokował drukarkę w celu zapobieżenia zalania elektroniki drukarki.". Czy moge poradzic cos samemu na to zeby nie oddawac jej do serwisu i nie placic za jej naprawe?Nawet kosztem jej popsucia za jakis czas. Czy mozna jakos zresetowac ja?
    Robert B
    Level 43  
    wwwodnik
    Level 11  
    a mozesz dokladnie powiedziec mi co mam kliknac aby zresetowac licznik pampersa? Dzieki bardzo za pomoc
    Robert B
    Level 43  
    W SSC Service opcja "Protection Counter" > Reset Protection Counter. Klikasz prawym na ikonkę SSC w trayu i masz całe menu. Ale sprawdź uczciwie pampersa żeby Ci się cały ten syf nie przelał do drukarki. :)
    wwwodnik
    Level 11  
    pampers to jest ten kawalek filcu ktory jest z tylu drukarki dobrze mysle? mam go normalnie wypkukac i umiescic na swoimmiejscu?czy moze wlozyc jakis nowy filc?
    Robert B
    Level 43  
    Wystarczy wypłukać w zimnej wodzie i wysuszyć (nie ugniatać przy wyżymaniu - żeby po wyschnięciu był jak najbardziej "puchaty"). Załóż jakieś rękawiczki gumowe bo syf straszny! Powodzenia :)
    Ruda Jaworzno
    Level 2  
    Yo;)
    Ja skreciłam sobie ten programik, wszystko spoko- tylko,że nie dziala nic, bo caly czas piszze: printer off or some other problem. Drukarka jest wlaczona, wszytko git- i mimo to programik nie dziala i drukarka z reszta tez...
    Rafał100
    Level 12  
    Jeśli sie jest dostatecznie sybkim to można zresetować pampersa za pomocą "SSC.." a jeżeli się nie udaje to polecam programik serwisowy :-)
    Działa z serią c 41 i c 42 (sx i ux).

Uwaga!! Program jest dedykowany pod win98 i u mnie z takim działa. Z innymi windami nigdy nie próbowałem więc może być różnie.
    saker2
    Level 11  
    U mnie tez ciagle wyświetlało że jest wyłączona drukarka...ale podziałało wyłączenie i włączenie drukarki i zanim zaczęły się świecić diody w CCS kliknąłem Refresh. I podziałało.
    Programik zresetował i wszystko ok.
    Ruda Jaworzno
    Level 2  
    saker2 wrote:
    U mnie tez ciagle wyświetlało że jest wyłączona drukarka...ale podziałało wyłączenie i włączenie drukarki i zanim zaczęły się świecić diody w CCS kliknąłem Refresh. I podziałało.
    Programik zresetował i wszystko ok.

Dzięki podziałało:):):)

Pozdrawiam
    Byku1973
    Level 1  
    Robert B wrote:
    W SSC Service opcja "Protection Counter" > Reset Protection Counter. Klikasz prawym na ikonkę SSC w trayu i masz całe menu. Ale sprawdź uczciwie pampersa żeby Ci się cały ten syf nie przelał do drukarki. :)

Zadziałało!!! Mogę znowu drukować. Pamiętam o płukaniu pampersa. Dzięki.:D:D:D
    cyna300
    Level 1  
    Witam!!! Mam problem z drukarka epson c43sx;/
    Gdy chce coś wydrukować wyskakuje mi taki komunikat:
    ''Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca. Skontaktuj się ze sprzedawcą w celu ich wymiany''.
    Wiecie może jak to zrobić i jak to usunąć żeby drukarka działała poprawnie??
    proszę o napisanie nie e-mail ten co tu podałem klucha14(malpa)onet.eu
    PROSZĘ TO PILNE!!!
    radekrybalt
    Level 10  
    Witam ja mam tez taki problem z drukarka CX3650.
    Probuje z resetowac licznik "pampersa" ale to nic nie daje. Migaj wszystkie zielone kontrolki pala sie dwie czerwone i literka E .Nic nie mozna zrobic. Moze ktos wie co z tym zrobic.
    Pozdrawiam
    marrtyncia
    Level 2  
    Ja mam ten sam problem z drukarka epson c43sx:/
    Gdy chce coś wydrukować wyskakuje mi taki komunikat:
    ''Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca. Skontaktuj się ze sprzedawcą w celu ich wymiany''.
    Czy ktoś kto sie na tym zna mógłby po kolei napisać co mam zrobić w tym wypadku? Bo szału zaraz dostanę:/:/ prosze o szybką odpowiedz.pozdrawiam:)
    leeart

Level 34  
    przecież wszystko było opisane wyżej. trzeba ściagnąć z netu program ssc serwice.
    marrtyncia
    Level 2  
    ok juz sobie poradziłam. po prostu niewiedziałam co to jest ten "pampers" i jak go wyciągnąć:P ale już to zrobiłam i jest ok:) pozdrawiam:))
    rem-t
    Level 11  
    u mne też był problem z komunikatem " printer off or some other problem "
    (Epson c42, WinXP, ssc v3.10, kabelek LPT, problem- przepełniony pampers )
    na 100% były sterowniki - bo drukowałem wcześniej,
    wszelkie kabelki -podłączone,
    wybrany prawidłowy model drukarki oraz port
    a mimo to drukarka po włączeniu tylko mrugała diodami a program SSC service nic nie mógł zrobić.
    Gdzieś wyczytałem że Epson sam potrafi odinstalować stery.... prawda czy nie , postanowiłem spróbować.
    Zainstalowałem ponownie sterowniki, i SSC SERVICE od razu wziął się do roboty. Wpierw reset pampersa - poszło OK - ( po tej operacji tzreba wyłączyć i włączyć drukarkę !) , a potem zresetowałem jeszcze tusz, bo nie wiadomo dlaczego , zupełnie pełny pojemnik widział jako prawie pusty.(nowy zamiennik włożony został już gdy pojawił się monit o to by zgłosić się do serwisu)
    Mam nadzieje że komuś się na coś to przyda, a przynajmniej uratuje kase. Ja oszczedziłem 60zł :)
    Aha i na koniec - zanim zresetujecie licznik pampersa, to wcześniej sprawdzcie w jakim stanie jest pochłaniacz, bo inaczej ....
    tusz strasznie trudno się usuwa z wszelkiego rodzajów sprzętu :)
    76_21
    Level 14  
    Witam, posiadam drukarkę Epson Stylus C48 Series (M) i wykonuje krok po kroku całą procedurę i cały czas błędy hmmm
    system windows 8 ... jak to u mnie wygląda przedstawiam na zdjęciach :

Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca Epson c42 - Okres eksploatacji części wewnątrz drukarki dobiega końca
    leeart

Level 34  
    A czytałeś jak się obsługuje program. Najpierw musisz zresetować błąd pampersa. A potem dopiero możesz resetować tusz ( nie wszystkie się da).