Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mastercook nie wyłacza się chłodzi cały czas!!!

puffy 13 Cze 2007 09:32 42810 37
  • #31 13 Cze 2007 09:32
    idziorus
    Poziom 10  

Działanie termostatu jest niezależne od szczelności układu .

Ma poprostu działać w określonych temperaturach, mój poprostu jest zły
    Nie reaguje na zmiane temperatury .

Teraz mam inny problem niemogę znaleź takiego samego lub jego zamiennika.
    Termostat jest oznaczony symbolem K59 L6053 niemogę znaleź specyfikascji czyli zakresu działania i długości kapilary.

lodówka Mastercook Lc- 182.2

Czy może ktoś zna stronę z częściami gdzie mogę go kupić, lub stronę z specyfikacjami tego termoregulatora

W sklepie mają katalog z częściami zastosowanymi w Lodówkach ale brak w nich Mastercoka lub Wrozametu

• #32 13 Cze 2007 12:06
    jmk
    Poziom 28  

Napisz jaka temperatura w komorze chłodziarki "jak się nie wyłacza"- bo bez konkretów to gadanie ze ślepym o kolorach.

• #33 13 Cze 2007 13:03
    idziorus
    Poziom 10  

Że jest uszkodzony termostat to wiem na 80 procent
    Potrzebuje zamiennika lub kupna orginalnego tylko niewiem jakiego .

Muszę go zdemontować wymierzyć długość kapilary i dobrać podobny zakres działania - tylko niewiem dokładnie jaki .

( Termostat w chłodziarce
    nie wyłącza się do temperatury -15 stopni
    i nie włącza się przy temperaturze +15 stopni )

.
    Proszę o informacje o możliwości kupna lub specyfikacji tego co mam.

• #34 13 Cze 2007 21:41
    jmk
    Poziom 28  

Kup serwisowy W4-standard (1,2 m kapilara) jak masz takie temperatury.

• #35 17 Paź 2007 12:05
    Deshroom
    Poziom 9  

Witam,
    proszę o rade. mam lodówko-zamrażarkę Mastercook LC-517AX dwa lata gwarancji mija w marcu 2008. lodówka mrozi nawet na minimalnym ustawieniu termostatu nigdy sie ni ewyłacza sprężarka i strasznie coś w niej bulgocze.
    wyłaczam ją czasem na sekunde i wtedy nie pracuje sprężarka przez jakąś godzine a potem to samo.

ma ją zabrać serwis do naprawy, powiedziano mi że jak wymienią jakąś część to dostanę 1 rok gwarancji na tą część a jak nic nie wymienią (rozumiem że zaklajstruja jakąś dziure) to gwarancja poprostu mi sie skończy w marcu 2008.

czy to jest zgodne z prawem ? czego powinnienem dopilnować ?

pozdrawiam

• #36 17 Paź 2007 18:44
    bronek1806
    Poziom 22  

Cześć!
    Jest to zgodne z prawem ponieważ warunki gwarancji nie mówią że sprzęt się nie zepsuje, tylko że w przypadku usterki gwarant pokrywa koszt naprawy, natomiast po gwarancji ty pokrywasz takie koszty.
    Jeżeli chodzi o klajstrowanie dziury, to najczęściej powstaje ona w zamrażalniku na łączeniach rurek (na dolnej półce).
    Sprawdzeniem poprawności roboty serwisu to już gorzej, ponieważ na pierwszy rzut oka to nic nie zobaczysz. Po robocie możesz jedynie sprawdzić czy cokolwiek było robione w zamrażalniku (fabryczne połączenia zawsze różnią się od serwisowych), jeżeli w serwisie zrobią ci tylko „napełnienie” i będą się motać ze niby coś zrobili ale w sumie to nic to masz jak w banku ze chcą cię spławić do końca gwarancji.
    następny problem to taki że nawet jak załatają dziurę to niewidomo czy jest to dobrze zrobione bo jest mnóstwo przypadków fuszerek, ale o tym to się dowiesz dopiero po jakimś czasie eksploatacji i dla ciebie lepiej żeby to się ujawnił w okresie gwarancji.
    Oczywiście nie można być aż takim pesymistą i skoro biorą sprzęt na warsztat to znaczy że chcą mu poświęcić więcej czasu i będzie to zrobione fachowo.

• #37 15 Sty 2008 10:54
    woodpecker
    Poziom 13  

Dopiszę się do tematu, może komuś pomoże.
    Lodówko - zamrażarka LCD 18X Mastercooka. Przed świętami zaczęła wariować. Najpierw przestała mrozić w zamrażalniku, potem rozmroziła się cała i załączyła alarm. Na początku pomyślałem że rozszczelnił się układ i mam dużą ucieczkę gazu. Po przeszukaniu forów elektrody, w perspektywie już widziałem zakup nowej lodówki :evil: Na spokojnie jednak zacząłem obserwować co się będzie działo dalej.

Okazało się że padł procesor termostatu i wyczyniał cuda. Przede wszystkim teperaturę w komorach lodówki aktualizował na wyświetlaczu jak mu się podobało. Przeciętnie raz na dwie godziny, zdarzało się i rzadziej. Na skutek tego albo zamrażał komorę chłodziarki/zamrażarki (chłodziarkę udało się schłodzić nawet do -3°C, w zamrażarce zrobił dwa razy arktykę -35°C), albo rozmrażało się wszystko pomimo że na termometrze lodówki wskazania były, teoretycznie, właściwe. Jedyną radą okazało się założenie rejestartora temperatury do obu komór lodówki i resetowanie procesora termostatu co godzinę - wtedy aktualizowały się odczyty temperatury i lodówka przacowała poprawnie. Inną sprawą było sterowanie wentylatorami systemu nofrost i zaworem trójdrożnym. Ząłczał się wentylator zamrażarki, a otwierał się obwód chłodzenia komory chłodziarki. Kupa zabawy na którą jedyną solucją była wymiana panelu elektroniki. Jak na razie spokój. Jak padnie ten drugi to sam zrobię sterowanie do tej lodówki :D

Pozdrawiam

• #38 15 Sty 2008 17:48
    skryn
    Admin grupy AGD

I tym optymistycznym akcentem, zamykam sprawę Mastercooka...