Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Mastercook nie wyłacza się chłodzi cały czas!!!

05 Cze 2004 04:02 44331 37
  • Poziom 10  
    problem polega na tym ze ta lodówka chłodzi świetnie w zamrazalce na dole lecz u góry prawie temperatura dodatnia a czasem nawet dodatnia mocno ale zamrazalka ciagle zimna i bardzo łądnie mrozi a do tego lodówka ciągle ciągle chodzi.Co jest zle?Wypoziomowalem ja odsunelem od sciany?Coz robic czemu dol chłodzi a góra nie i czemu ciagle chodzi dzien i noc czy cos sie zepsuje ze tak ciagle chodzi mocniej odlaczyc ja?Co jest tego przyczyna blagam o pomoc!!!Lodówka ma tylko 2 lata neicałe!!! :cry:
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista AGD
    Zajrzyj do karty gwarancynej i po klopocie :) poki jeszcze czas!
  • Poziom 28  
    NIestety jeśli masz na nia to o czym napisał axxx to nie pozostaje Ci nic innego jeśli jednak jest juz po to rozejrzyj się za nową.
    Zrobiłem sekcje zwłok wyroby tego M-C i jest nieciekawe ale nie przejmuj się inni też tak robia ale niektórzy daja podobno 7 lat gwarancji.
    pozdr.
  • Specjalista AGD
    Witam.
    Jest to nie lodówka lecz chłodziarko -zamrażarka.
    Typowe uszkodzenia w tego typu sprzęcie.
    Prawdopodobnie przytkana jest kapilara i dlatego
    chłodziarka nie chłodzi.
  • Poziom 28  
    Piszesz głupstwa-zrób sekcje to się dowiesz jak to naprawdę wygląda-niestety jest to typowy objaw dziury ,.... i po sprzęcie,
  • MetalworkMetalwork
  • Specjalista AGD
    "jmk" czy wiesz jak pracuje chłodziarko - zamrażarka jednosprężarkowa?
    Jeżali tak to zabieraj głos jeżeli nie to nie zabieraj głosu.
  • Poziom 15  
    Witam.
    Panowie POLO2 i IMK mogę wam powiedzieć że możecie mieć obaj rację pod warunkiem sprawdzenia układu. Pozdrawiam.
  • Poziom 28  
    ale rację ma tylko jeden gdyż jest to wyrób 'znanej" firmy robiącej s[rzęt z dziurawych rurek-zróbcie sekcję a zobaczycie że to strata czasu- tylko pobliska składnica złomu
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    Jezeli bedziesz mial zamiar "oddac" te lodowke na zlom to mam dla Ciebie alternatywe - przywiez ja do mnie, chetnie ja odkupie wg znacznie wyzszej stawki niz zlomowa :)
  • Poziom 10  
    No był dziś facet z serwisu mastercook i uwzglednili gwarancje i naprawa bedzie na ich koszt z czesciami :P i facet powiedzial ze to przytkany układ aż wzdychał jak to mówił czy dużo ich to wyjdzie z czym to się wiąze? dzis maja zabrac ja na zakłąd:)
  • Specjalista AGD
    Dopilnuj żeby serwis dokładnie opisal w książce gw. rodzaj uszkodzenia. Jeżeli twierdzi, że była zatkana to niech to wyraźnie napisze.
    Tak samo gdyby okazało się, że jednak była nieszczelna. To może ułatwić ewentualne walki z Wrozametem, bo jest duże prawdopodobieństwo, że te uszkodzenie powtórzy się tuż po gwarancji :) .
  • Specjalista AGD
    "Jmk"czytaj i ucz się.
    Oczywiście nie pisz głupstw.
  • Poziom 28  
    Jakbym nieznał mas...ka to bym w opowieści serwisanta uwierzył ale mam pod ręka 4 sztuki tych modeli( jedna po sekcji zwłok -dwie dziury znalezione zaklejone ale to jeszcze nie koniec gdyż jest (są?) następne!!!! -tylko składnica złomu a on jeszcze ciśnie kit że to przytkanie - widocznie młody i wierzy że jest inaczej niz jest albo wciska kit klientowi-albo niedouczuczony i teoretyzuje jak wielu na tym forum.
    Tam są po prostu dziury- poczekaj z osądem do zakończenia sprawy!!!!
    a jest szansa że się czegoś ciekawego nauczysz!!! chocby to że jak ma ja na gwarancji to dostanie nową-tylko nie M-k ale kasą niech daja i kup coś innego( jaką -nie wiem,sam używam Liebeherra darowanego i jest OK!
    Pozdrowienia - nie łam się tylko ucz choćby od DIABłŁA-a tutaj możesz się nauczyć od innych -JA też i IM tą drogą dziękuję!!!
    Przychylam sie do zdania "jmk", nie bede rzucac liczbami bo nie notuje i nie licze takich rzeczy, ale o wiele, wiele rzadziej mam do czynienia z przypchanym ukladem niz z dziurawym.
    PS
    To westchniecie serwisanta mowi wszystko, czyli: "kurde, nie mam pojecia co to jest, wymienie filtr, napelnie i zobaczymy" ;) Posluchaj "zayzayera", dopilnuj zeby bylo wszystko odnotowane w karcie gw. co zrobili
  • Poziom 10  
    cholera, mam to samo u mnie, i chyba jest to ten sam model sprzetu :/ da sie cos zrobic na wlasna reke, czy ciezko bedzie?

ehh, a dopoki nie przeczytalem tego co wyzej bylem prawie pewien ze naprawa to beda grosze, skoro zamrazalnik elegancko dziala, a problem jest jedynie z dolem to pewnie cos z termostatem czy jak to sie tam nazywa...

co za tandete sie teraz produkuje :/
  • Poziom 2  
    puffy napisał:
    problem polega na tym ze ta lodówka chłodzi świetnie w zamrazalce na dole lecz u góry prawie temperatura dodatnia a czasem nawet dodatnia mocno ale zamrazalka ciagle zimna i bardzo łądnie mrozi a do tego lodówka ciągle ciągle chodzi.

nie za bardzo rozumiem - gdzie masz ta dodatnia temperature? w gornej czesci zamrazarki (wg. mnie niemozliwe) czy w komorze chłodziarki? jak to 2 to w chlodziarce temperatura powinna byc dodatnia. To ze kompresor chodzi caly czas znaczy ze albo masz za malo gazu w ukladzie - prawdopodobnie nieszczelnosc ale wtedy po jakims czasie wogole przestalaby chlodzic, wiec raczej jest zapchany uklad - w lodowkach jednoagregatowych Mastrcooka priorytet na chlodzenie ma zamrazalnik(dopoki nie osiagnie bodaj -15 stopni), dlatego cale chlodzenie idzie ci w niego a na gore juz nie starcza, bo przez to ze uklad jest przytkany
  • Poziom 19  
    @varukers to nie prawda że zamrażalnik ma piorytet poprostu tam jest początek układu chłodzenia.
    Jeżeli zamrażalnik mrozi to nie może być przytkany układ chłodniczy, chyba że mrozi słabo, przeważnie w większości wypadków jest wyciek czynnika chłodniczego czyli nieszczelny układ.Szansa na naprawę takiej chłodziarki jest praktycznie znikoma.Jeżeli układ chłodniczy się zatka to przestaje mrożić zupłnie.
    danyx napisał:
    @varukers to nie prawda że zamrażalnik ma piorytet po prostu tam jest początek układu chłodzenia.

A jaka to roznica???????????? Na jedno wychodzi.

danyx napisał:

Jeżeli zamrażalnik mrozi to nie może być przytkany układ chłodniczy, chyba że mrozi słabo, przeważnie w większości wypadków jest wyciek czynnika chłodniczego czyli nieszczelny układ.

Bzdura

danyx napisał:

Szansa na naprawę takiej chłodziarki jest praktycznie znikoma.Jeżeli układ chłodniczy się zatka to przestaje mrożić zupłnie.

Bzdura²
  • Poziom 2  
    danyx napisał:
    @varukers to nie prawda że zamrażalnik ma piorytet po prostu tam jest początek układu chłodzenia.
    Jeżeli zamrażalnik mrozi to nie może być przytkany układ chłodniczy, chyba że mrozi słabo, przeważnie w większości wypadków jest wyciek czynnika chłodniczego czyli nieszczelny układ.Szansa na naprawę takiej chłodziarki jest praktycznie znikoma.Jeżeli układ chłodniczy się zatka to przestaje mrożić zupłnie.

widze ze nie bardzo masz pojecie o czym piszesz. Z priorytetem prawda jak najbardziej - w jednoagregatowych lodowkach z osobna regulacja temperatury w chlodziarce i osobna w zamrazalce jest to realizowane w ten sposob, ze poprzez elektrozawor zalaczany jest raz obwod chlodziarki a raz zamrazarki - ale jesli w zamrazalce temperatura jest wyzsza niz -14 stopni to obwod chlodziarki wogole nie bedzie zalaczany. Dlatego wlasnie wystapila taka sytuacja, ze zamrazarka chlodzi a gora juz nie - caly czas zalaczony jest obwod zamrazalnika i chodzi non-stop bo z powodu przytkania (co nie oznacza przeciez kompletnego zatkania) obwodu po prostu sie nie wyrabia. Gdyby byla to kwestia nieszczelnosci, to po pewnym czasie wogole przestalaby chlodzic lodowka, a tak jesli sytuacja sie utrzymuje to na 100% jest to kwestia zapchanego układu. I jak najbwardziej jest to mozliwe do naprawy, chociaz na peno nie latwe - radze odwiedzic serwis wyposazony w dobra stacje, najlepiej jakis autoryzowany przez Mastercooka (pewnie dołączyli jakąś listę do produktu, zresztą zawsze można zadzwonić na infolinię).
  • Specjalista AGD
    A co Ci varukers przyszło do głowy, że ten misterkuk ma gaz sterowany elektrozaworem. Mnie się wydaje, że ta lodówka to taka obyczajna z jednym termostatem i szeregowo połączonymi parownikami , tyle, że dziurawa. Zatkane układy zdażają się rzadko (u mnie co 15, a może co 20). To może naprawić tylko dobry fachman, czyli nie wchodzi w rachubę serwis autoryzowany. Jemu zgłaszać taką naprawę, to lepiej od razu ciepnoć na hasiok. Taniej wyjdzie. A w ogóle, to wątpię czy umieliby to skutecznie naprawić.
  • Poziom 2  
    zayzayer napisał:
    A co Ci varukers przyszło do głowy, że ten misterkuk ma gaz sterowany elektrozaworem. Mnie się wydaje, że ta lodówka to taka obyczajna z jednym termostatem i szeregowo połączonymi parownikami , tyle, że dziurawa.

przyszlo mi do glowy z opisu usterki - gdyby byly 2 obw. szeregowo, zachowywala by sie troche inaczej. Byc moze jest dziurawa, nie jest sprecyzowane jak dlugo utrzymuje sie nieprawidlowa praca - jesli jest nieszczelna to po jakims czasie wogole przestaje chlodzic, natomiast jesli chlodzenie dziala przez dluzszy okres tylko slabo to typuje zapchanie
  • Poziom 2  
    OK Ok

Piszecie ze nie da sie naprawic jesli uklad jest zapchany, a za chwile ze to bzdura.

Prosze o odpowiedz konkretna poniewaz niewiem co zrobic :| czy mam zlomowac ja czy jeszcze nie :D

Jesli da sie ja naprawic to w jaki sposob.
  • Poziom 28  
    Sprawdź rachunki za elektrykę -to już dwa miechy a zobaczysz ze wyrzucasz szmal w błoto!!! więc lepiej wyrzuć na szrot lodówkę -mas cok to złom!!!! i zapomnij o takiej firmie i paru innych jeszcze, chociaż te inne jakoś pracują i mniej się psują!!
  • Poziom 2  
    jmk napisał:
    Sprawdź rachunki za elektrykę -to już dwa miechy a zobaczysz ze wyrzucasz szmal w błoto!!! więc lepiej wyrzuć na szrot lodówkę -mas cok to złom!!!! i zapomnij o takiej firmie i paru innych jeszcze, chociaż te inne jakoś pracują i mniej się psują!!

W dalszym Ciagu nieuzyskałem odpowiedzi ;)

a potrzebuje pomocy :(
  • Poziom 1  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Dołącze się do tematu , miałem uszkodzony agregat w chłodziarce - został wymieniony -

Teraz przy nastawie do połowy termostatu nie włącza się od drugiej połowy nie wyłącza się.

W pierwszej chwili chcciałem wymienić termostat ele boję czy zdołam włożyć czujnik w te same miejsce ,

I jak poczytałem czy i w tym wypadku może to być dziura lub przytkany układ.

Mam lodówke Mastercook bodajże LC 170.2 i nie działa mi tylko chłodziarka, drugi agregat jest OK

Proszę o pomoc - już sama wymiana agregatu trochę kosztowała i nadal chładziarka nie działa.
  • Poziom 10  
    przerabiałem to samo miesiąc temu (też Mastercook) ja zadowolony że nic tylko trzeba dobić freonu bo uciekło trochę zadzwoniłem po serwisanta ,pan przyjechał i w mgnieniu oka rozwiał moją radość gdyż powiedział że nic to nie da bo rozszczelnił się ukłąd koło zamrażalnika zresztą wysadziło az obudowę i dał mi wyrażnie do zrozumienia że trzeba jechać po nową do sklepu. Prawdopodobnie nie załapała by się na gwarancyjną naprawę ponieważ mineły dwa lata tydzień przed usterką także powodzenia i pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Cześć!
    prawdopodobnie przy wymianie sprężarki zostało doładowane za dużo gazu (sprawdź jak pracuje sprężarka czy jedna z rurek która do niej idzie nie obladza się lodem) lub za mało gazu (czyli gdzieś na lutowaniu powstała nieszczelność i schodzi gaz)
    raczej mało prawdopodobne aby po wymianie sprężarki zepsuł się termostat no chyba że majster coś przy nim majstrował :/