Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford scorpio radio bez końcówki mocy ?

rafalch 05 Cze 2004 13:47 4770 14
  • #1 05 Cze 2004 13:47
    rafalch
    Poziom 13  

wymieniałem w tym samochodzie radyjko i się okazało że w scorpio nie ma wtyczki głośnikowej tylko znajduje się miejsza wyglądająca jak telefoniczna ale szersza.Podejżewam że jest to wejscie liniowe do osobnej końcówki mocy.Czy ma może ktoś schemat tej wtyczki i którym przewodem steruje się nią.Podejżewam ostatni w kostce zasilającej?.i czy istanieje jakaś przejściówka aby wpiąć wyjścia liniowe audio z radia

0 14
  • Sklep HeluKabel
  • #2 05 Cze 2004 20:38
    rocza
    Poziom 14  

jaki jest typ radia ,czy to jest oryginał FORD-a,czy inne ,jeśli jest FORD-a
    to może ci pomogę,mam na złomie jedną sztukę z podobnymi wyjściami i częściowo rozgryzłem wyjścia lecz okazało się że radio ma amerykański raster na UKF-ie więc dałem sobie z nim spokój.opisz dokładniej gniazda.

0
  • #3 05 Cze 2004 23:41
    jacek50
    Poziom 10  

nowe scorpio 95+ maja wzmacniacz mocy pod poduszka pasazera i tam sa doprowadzone wszystkie przewody z glosnikow przekroj przewodow z radia orginalnego z konsoli jest za maly nawet na oko wiec wskazane jest je pociagnac nowe :)

0
  • #4 05 Cze 2004 23:49
    maciek111
    Poziom 14  

do wzmacniacza fordowskiego wchodzi standartowa kostka głośnikowa ford.jak ją wypniesz to wystarczy przejście iso ford i wszystko ruszy.

0
  • #5 06 Cze 2004 00:57
    SlaweK
    Poziom 43  

radio Ford 2007 tak miało. Pewnie masz w aucie wzmacniacz a jeśli nie to trzeba będzieo go dorobić. U Leszka na stronie coś tam było opisane.

SławeK

0
  • Sklep HeluKabel
  • #6 06 Cze 2004 03:04
    rafalch
    Poziom 13  

Ja chce wymienić radio bez końcówki (Ford)na radio sony z końcówką.Nie znalazłem nigdzie wtyczki pasującej do tego modelu.Wtyczka jest zaciskowa taka jak telefoniczna tylko większa z 8 albo 12 cieniutkimi przewodami.Pod schowkiem pasażera umieszczony jest chyba wzmacniacz.Na stronie Pana Leszka niestety nie znalazłem tego modelu chociaz jest tam dużo wtyczek.Zastanawiam się czy lepiej skorzystać z zamontowanej końcówki forda czy skorzystać z sony 4*50W i zabawić się w cięcie przewodó głośnikowych.

0
  • #7 06 Cze 2004 10:01
    SlaweK
    Poziom 43  

Hm, nie wiem. Szkoda by było ciąć taką instalację. Oryginalne radia są bardzo solidne choć mocą nie grzeszą , głośniki też z resztą. Nowy wzmacniacz je rozniesie. Więc trzeba by wymieniać wszystko. Nadal nie wiem jaki masz model radia. Ja raczej szukałbym wyższego modelu ale oryginalnego Forda. Zwykle były to Grundigi o miłym ciepłym brzmieniu choć z niewielką mocą. Sobie do MB zamontowałem oryginalnego Beckera z wyższej półki i nic wiecej nie chcę. Proponuję przejrzeć instrukcję Forda do radia, jak pamiętam były tam opisane różne modele radii, wzmacniacze i sterowniki zmieniarki a też oryginalne CD jako element w drugiej szufladzie pod radiem, pamietam w Scorpio tak było.

SławeK

0
  • #8 06 Cze 2004 10:17
    wroona
    Poziom 23  

A nie lepiej odłączyć kable przy głosnikach i połozyć nową instalacje nie rujnując orginalnej? Wcale nie jest to wielki problem a zawsze mamy możliwość powrotu do starego radia (np przy sprzedarzy samochodu.)
    Zresztą jak widze pociętą instalacje poklejona na taśme i ch... wie na co jeszcze to odrazu mnie osłabia.

0
  • #9 06 Cze 2004 10:19
    SlaweK
    Poziom 43  

Słusznie, jeśli już to robić to inteligentnie !

SławeK

0
  • #10 06 Cze 2004 11:49
    CKsrv
    Poziom 32  

JA tu czegos nie rozumiem :) Po co chcesz zmieniac radio?
    Chodzi ci o zmiane "brzmienia" zwiekszenie "mocy"?
    W te 50W to mam nadzieje nie wierzysz.
    Zanim cos potniesz na kawałeczki podłącz radio pod istniejace głosniki - tak bez kładzenia inst. po wierzchu - prowizorycznie i przesłuchaj bo moze nie warto nic robic.

0
  • #11 06 Cze 2004 12:17
    rafalch
    Poziom 13  

Zajmuje się sprzedażą i montażem car audio. Klient przyjechał kupił Sony Mp3 i zażyczył sobie zamontowanie i wyjęcie starej kasety forda. Myślę że najlepszym rozwiązaniem było by wpięcie wtyczki z wejściami liniowymi do instalacji wtedy głośniki by się nie uszkodziły i najlepiej by to wyglądało jeśli chodzi o cięcie instalacji to jeśli jest to zrobione inteligentnie i starannie to nie wygląda to tak źle .Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

0
  • #12 06 Cze 2004 12:22
    SlaweK
    Poziom 43  

Ja bym go kopnął w.... ;)

Ale wymacanie sygnałów w tej kosce przy pomocy miernika nie powinno być problemem. Ale możesz spotkać się z innymi jak np za niski lub za wysoki poziom sygnału z radia. Sprawdź najpierw na sucho jak to zagra a potem zabierz mu ten wzmacniacz i radio z okablowaniem, ktoś inny to pewnie doceni. Potem rzucisz przewody głosnikowe do wzmacniacza którego nie będzie już.

SławeK

0
  • #13 06 Cze 2004 12:53
    rafalch
    Poziom 13  

jak bym go kopnął w ... to pewnie by stracił pracę :wink: Może być problem z regulacją przy podpięciu z wyjścia liniowego.Chyba jednak najlepszym rozwiązaniem będzie podpięcie się za wzmacniacz.Pozdrawmiam

0
  • #14 06 Cze 2004 14:03
    CKsrv
    Poziom 32  

W takiej sytuacji nie ma juz co kombinowac.
    Wpinaj sie w install zeraz po wzmacniaczu oczywiscie po uprzednim jego odpieciu i demontazu.
    W zasadzie nie na co klasc nowej instalacji - klient i tak tego nie doceni :) a jak blacharze beda kiedys demontowac drzwi to i tak potną to wszystko a tak masz oryginał - gniazdo w słupku i wtyczke w drzwiach. Jeszcze zalezy jaki to rocznik (tyl drzwi/polka) no ale nie to jest przedmiotem postu.
    Pozdrawiam.

0
  • #15 08 Cze 2004 21:13
    rafalch
    Poziom 13  

Było to radyjko ford 2007, wzmacniacz był umieszczuny pod poduszką nad bezpiecznikami wtyczka wychodząca ze wzmacniacza miała 8 pinów na dole i 3 u góry.8 pinów to głośniki natomiast 3 piny to+,- i sterowanie.Pozdrawiam

0