Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OKI B4350 - termotransfer ?

swidi 25 Sie 2009 11:59 4445 7
  • #1 25 Sie 2009 11:59
    swidi
    Poziom 10  

Witam,

Kupiłem OKI B4350 głównie do termotransferu płytek elektronicznych. Do kompletu dokupiłem specjalny papier (coś jak kredowy). Pierwsza próba wydruku na tym papierze zakończyła się "zgrilowaniem" i zacięciem kartki w fuser'rze. Po wyciągnięciu kartka wyglądała jak po smażeniu na patelni (bąble powietrzne, pomarszczona).

Czy jest jakiś sposób na przystosowanie tej drukarki do termotransferu, teraz doczytałem że OkI się po prostu nie nadaje i tyle ?.

Może trzeba zastosować inny nośnik? Czy może obniżyć temperaturę fuser'a lub zmienić ustawienia wydruku?

Pozdrawiam,

0 7
  • #2 25 Sie 2009 12:05
    bestler
    Admin DIY, Automatyka
  • #3 26 Sie 2009 12:21
    swidi
    Poziom 10  

Mam obawy co do tej folii a to dlatego że ten papier o którym pisałem również był dedykowany do metody termotransferu na laminat. Spróbuję jeszcze zrobić wydruk na OKI korzystając ze zwykłej folii do drukarek laserowych czyli tak jak robiłem wcześniej na innym laserze.

Folie którą Pan poleca, ze względu na cenę wypróbuje w kolejnym kroku.

0
  • #4 27 Sie 2009 08:42
    irf
    Poziom 16  

Możesz pobawić sie ustawieniami dotyczacymi gramatury nośnika ( papieru ). We właściwościach drukarki jest zakładka preferencje drukowania a dalej gramatura. Po rozwinieciu masz możliwość ustawienia drukarki w zależności od podawanego nośnika, proponowałbym wypróbować gruby papier i folia.

0
  • #5 12 Wrz 2009 11:21
    swidi
    Poziom 10  

Zniszczyłem 20 stron papieru termotransfer po czym mogę powiedzieć że najlepszy efekt jest na ustawieniu dla podajnika ręcznego:
    -gramatura papieru: light
    -typ papieru: card
    Wydaje mi się że wtedy jest najniższa temperatura fuser'a oraz najlepsza tolerancja dla kartki termotransferowej.

Wydruk jest rewelacyjny jednak tylko na środku kartki a poza tym trzeba kartce pomóc przy wyjeżdżaniu z drukarki inaczej się zatnie :(.

Ma ktoś lepsze ustawienia? lub inną metodę drukowanie na tej drukarce termotransferu ?

Może należy elektrycznie fuzer przykręcić ?, czy może są jakieś dodatkowe opcje w menu drukarki ??

0
  • #6 16 Wrz 2009 22:08
    swidi
    Poziom 10  

No i znowu to samo. Kupiłem papier kredowy 115gr i dokładnie ten sam efekt :(.

OKI B4350 - termotransfer ?

Na folii drukuje bez problemów ale toner prześwituje i raczej płytka nie wyjdzie.

Ogólnie drukarka drukuje pięknie na zwykłym papierze. Na kredowym czy "termotransferowym" zacina się i pali w fuzerze (bąble).

Cofam co pisałem w poprzednim poście że są ustawienia na których drukuje dobrze. Próbowałem na innej oki i dokładnie to samo.

PS. Nie widzę absolutnie żadnej różnicy między tzw. papier termotransfer (50szt/10zł)a polski papier kredowy (100szt./7zł) :).

0
  • #7 01 Lis 2009 20:52
    baq1
    Poziom 13  

Mam tę samą drukarkę, też wykonuje czasami wydruki do termotransferu. Papier kredowy też zacinał mi się w drukarce. Papier ten jest cienki, śliski i w drukarce wałki, które przesuwają papier po prostu się po nim ślizgają. Wystarczy pod papier kredowy podłożyć zwykłą kartkę, i wsunąć do podajnika ręcznego. Papier będzie mocniej trzymany przez wałki i przejdzie przez drukarkę bez problemów.

Pozdrawiam.

0
  • #8 28 Lis 2009 18:46
    swidi
    Poziom 10  

Wielkie dzięki baq1 !!! Twój patent działa rewelacyjnie !!! :). Tak proste rozwiązanie a ja tyle kombinowałem :) .

Pozdrawiam,

0