Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak zainstalować Windows na Netbook Asus Eee 1101 HA?

xironeksik 25 Aug 2009 12:42 14143 7
    xironeksik
    Level 22  
    Witam.Tak jak w tytule od kilku godzin posiadam laptopa jak w tytule.I tu kilka pytań do was przy zakupie nie dostałem żadnej płytki z windowsem, a laptop nie ma partycji recovery i w jaki sposob mam zainstalować windowsa.Czytałem troszke na google i widziałem że ludzie instaluje na te śmieszne zabaweczki windowsa VISTE i opinie nie są złe tylko jak to zrobić nie mając napędu zewnętrznego jak i zarówno wewnętrznego!Jakie są wasze opinie na temat tego sprzętu ja posiadam konfiguracje
    Intel Atom Menlow Z520 (1.33 GHz, 512 KB L2 Cache, 533 MHz FSB)
    Pamięc 2048 MB
    Grafika Intel Graphics Accelerator 945 GSE
    Wogóle co sądzicie na temat takiej instalacji słyszałem że mozna z USB ale zabardzo nie wiem jak to Zrobić z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    xironeksik
    Level 22  
    Hmm, ale posiadam tylko pendriva 4gb nie da rady jakos w taki sposob?Wogołe macie jakieś doświadczenie z tymi własnie laptopikami instalował ktoś wogóle viste na nich? Jeżeli tak to jak wrażenia i opinie?Ale na 1 miejscu to pytanko własnie w sprawie instalacji windowsa z USB...Słyszałem również że mogą być potrzebne sterowniki do kontrolera sata i tego najbardziej sie obawiam z góry dziękuje za pomoc
    Pozdrawiam
    User removed account
    User removed account  
    Bullseye
    Level 27  
    Posiadam laptopa z podobnej rodziny co ty (Eee 901) i jedyny sposób który dał jakiś wynik to opisany poniżej, na początek potrzebujesz:
    1. Komputer z CD bądź systemem i obraz płyty XP
    2. Pendrive 1Gb<
    3. Program usb multiboot 10 (do znalezienia na google bez problemu)

Programem przygotujesz pendrive aby ruszyła z niego instalka XP
    i już.
    Sposób niby działa ale mi XP nie udało się za Chiny zainstalować na moim bo ciągle z czymś problem po instalacji miał i jedynym wyjściem były obrazy GHO (które dostałem z laptopem) bądź instalacja czegoś z rodziny GNU/Linux.

Ale kombinuj może akurat tobie się uda zainstalować XP :)
    osa2002
    Level 11  
    Normalnie skopiuj zawartosc płyty instalacyjnej XP na pena i wluz do portu USB.
    Luknij tylko na ustawienia biosu co do odpalania i instaluj.
    xironeksik
    Level 22  
    Byłem w komisie i wypożyczyłem na kilka godzinek napęd optyczny pod USB. Zainstalowałem Viste i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony, jednak 2 GB ram opłaciło sie dokupić i naprawdę miło się pracuje, żadnych sterowników do Saty nie było potrzebnych ale trzeba było przy instalacji wcisnąć klawisz F4 nie wiem chyba instalował wtedy jakieś standardowe sterowniki do sata bo tak nie chciał ruszyć;-) Do tych co są posiadaczem takiego laptopika nie słuchajcie opini że Visty nie uciagnnie to malutkie urządzonko bo to nie prawda u mnie jak najbardziej wszystko śmiga, jedyne co to szukam własnie sterowników do LAN pod Viste bo tylko ich mi brakuje ale myśle że to nie będzie problem;-) Zaraz zabieram sie za instalacje jakieś gierki słabszej np. GTA SAN San Andreas i sam jestem ciekaw czy to małe cacko wogóle uciągnie i jakie będa rezultaty oczywiście sie tutaj podziele opinią, z góry wszystkim dziękuje za zainteresowanie się tematem
    Pozdrawiam
    jozefg
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Dziwne że CD recovery nie dostałeś z komputerem.
    Mam taki od kilku dni z XP home ale z pamięcią i GB, muszę przyznać że demon szybkości toto nie jest. Jaki RAM 2 GB tam wsadziłeś? Tzn jaki typ? Jaka różnica w szybkości? Wg instrukcji można podwyższyć taktowanie procesora - producent to przewidział (1,66GHz)
    CD była w komplecie. :)