Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CD Yamaha CDX-630E problem ze wstrzasami.

05 Cze 2004 19:38 2423 5
  • Poziom 21  
    Wlasnie testuje swoj nowy nabytek na Allegro i zauwazylem ze wszystko jest ok. Tylko przeskakuje do tylu utwory jezeli pojawia sie delikatne wstrzasy. Wystarczy lekko puknac w stol aby plyta cofnela sie o okolo minute.
    Czym to moze byc spowodowane. Zauwazylem tez ze szuflada jest dosc luzna.
    Podczas odtwarzania niektorych utworow ze srodka dobywaja sie odglosy delikatnego pukania - zwlaszcza poczatkowe utwory co jednak nie ma wplywu na odtwarzanie.
    Na oko CD ma 15 lat.
  • Poziom 20  
    Przeczysc na poczatek laser najlepiej izopropanolem.A potem przeczysc i przesmaruj tor przesowu lasera.Sprawdz czy plyta nie plywa podczas odczytu i przez to moga byc odglosy stukania.
    powodzenia
  • Poziom 21  
    przeczyscilem laser i pukanie sie jakby zmniejszylo. przesmarowalem tez tor przesuwu lasera. Jednak wrazliwosc na wstrzasy pozostala. Podejrzewam ze to przez luzy na zebatkach i tak juz chyba zostanie.
  • Poziom 10  
    Ja też kupiłem na Allegro ale Yamahę CDX-530E ale u mnie dział OK, też jest dość wrażliwy na wstrząsy, ale nie chce czytać wszystkich płyt. Po przeczyszczeniu lasera trochę się poprawiło, ale zawsze może być lepiej. Może macie jakiś dobry sposób na dokładną regulację lasera w tego typu sprzęcie?
  • Poziom 21  
    Witam. podobny problem znalazłem w Sony CDP-590 (polecam). W nim był taki szczegół, że mechanizm nie był miękko zawieszony na swoich sprężynach, tylko się dość mocno opierał o pickup. Przez to nie miał tłumienia mechanicznego i tak jak u ciebie przerywał i gubił ścieżke. Sprawdź czy o nic się u ciebie mechanizm nie opiera. pozdr.
  • Poziom 21  
    faktycznie fabrycznie na twardo przytwierdzony.
    Sproboje moze wyjac jakies gumowe poduszki ze starego cd-roma i je tam podloze moze to cos poprawi. Faktem jest ze dzwiek jest rewelacyjny tylko te wstrzasy.