Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo chłodzi, ale agregat stale (prawie)chodzi

05 Cze 2004 23:31 2937 4
  • Poziom 13  
    No właśnie. Lodówka Ardo osiem lat już ma. W zasadzie działa - to znaczy mrozi zamrażalnik, lodówka chłodzi - ustawiona na 2 na górnej części płyty tylnej jest szron, na dolnej kropelki. Tylko że od jakiegoś czasu zaczęła chodzić chyba głośniej i agregat pracuje bardzo długo - kiedyś pochodziła chwilę i się wyłączała teraz chodzi prawie bez przerwy. Choć tak jak mówię funkcje "lodówkowe" spełnia poprawnie
    Co robić ? bo rachunki za prąd już przychodzą jakieś wyższe. Chcę wezwać mechanika, ale nie wiem czego się można spodziewać - żeby mnie nie naciągnął bo kasy za dużo ostatnio nie mam.
    Pozdrawiam
    Piotrek
  • Poziom 15  
    Witam.
    Z opisu wynika że zaczyna się coś dziać z układem chłodzenia(blokada przepływu czynnika,mała wydajność sprężarki lub co najgorsze nieszczelność układu). Zaszronienie płyty w komorze chłodziarki zacznie stopniowo się zmniejszać do całkowitego zaniknięcia. Sprawdzenie jedynie przy pomocy przyrządów serwisowych. Proponuję wezwać serwisanta z odpowiednimi zabawkami - samemu nic nie zdziałasz jeżeli nie dysponujesz tym co trzeba.Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie mało gazu w agregacie.
  • Poziom 1  
    jeżeli jest tylko jeden agregat (sprężarka) to masz mało freonu. Czujnik termostatu umieszczony jest na końcu parownika (płyty chłodzącej) i czujnik nie ma odpowiedniej temperatury (ustawionej na termostacie) dlatego dłużej pracuje sprężarka. Sprawdź to czy są widoczne tłuste plamy na elementach instalacji chłodniczej, skraplacz, rurki, parownik wskazują na nieszczelność. Zewnętrzne elementy można lutować i warto naprawiać o ile lodówka jest w dobrym stanie. Jeżeli ma swoje lata ok 5 to też warto zaryzykować (zależy od ceny)