Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić kierunkowskazy do radzieckiej motorynki?

kazik_j 05 Cze 2004 23:44 8871 10
  • #1 05 Cze 2004 23:44
    kazik_j
    Poziom 22  

Chcę zrobić kierunkowskazy do motorynki. Mam już oprawki z bocznych kierunków od malucha umieszczone na płaskowniku i przytwierdzone do ramy z przodu i z tyłu. Pozostaje już tylko zrobienie układu sterującego (przerywacza, przełącznika) chodzi o to by był prosty do zrobienia i żeby działał prawidłowo.

0 10
  • #2 06 Cze 2004 15:05
    ankuch
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie wiem jakie tam jest napięcie. Najprawdopodobniej 6V, więc przerywacz od np. Trabanta lub jakiś prosty elektroniczny, przyciski niestabilne na każdą stronę umieszczone w gałęziach żarówek kierunkowskazów.
    Trochę pogłówkować, bo nie jest trudne, jeśli nic Ci nie będzie wychodziło, napisz, zrobię jakiś schemacik w Protelu.

0
  • #3 07 Cze 2004 14:49
    kazik_j
    Poziom 22  

W tym tygodniu może w piątek pójdę i zmierzę napięcie i napiszę. Poszukam po okolicznych szrotach trabanta i wyrwe przerywacz. A czy od Wartburga byłby dobry? Mam prośbę może by mi ktoś powiedział co to za maszyna jej znak to duże S, a w środku małe z. Zrobię skan korka od wlewu paliwa i zamieszczę.

0
  • #4 07 Cze 2004 20:06
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wartburg jest /był/ 12V-oltowy o ile pamiętam to z + na masie.

0
  • #5 08 Cze 2004 00:07
    bolek
    Specjalista - oświetlenie sceniczne

ja bym się bardziej martwił o zasilanie tych kierunkowskazów, jesli to siakaś motorynka, to pewnie prądu ledwo starczy na "standardowe" światła. Może LEDy, lub jakiś niewielki akumulatorek?.

schemat jest prosty, tak jak wspomniano wcześniej przełącznik musi być trójpozycyjny

0
  • #6 08 Cze 2004 19:27
    kazik_j
    Poziom 22  

Prąd to jest, bo jest oświetlenie. Z przodu światło długie i normalne. Z tyłu jest światło stopu i normalne. Oświetlenie zrobione na żarówkach. Nawet sygnał dźwiękowy jest. Zapłon jest elektroniczny. Pomierzyć napięć chwilowo nie mogę, bo nie chce zapalić.

Doradźcie mi panowie, która świeca zapłonowa jest lepsza Iskra 65, 75, czy 95. Obecnie siedzi Iskra 75. Co mi to da jeśli wkręcę tam 65 lub 95?

W załączniku jest znaczek zerwany z plastiku. Poprawiłem go trochę w paincie, krzywo zeskanowany, ale kontur widać. Produkcja CCCP. Zbiornik z paliwem jest pod siedzeniem. Jest jeszcze jedna nalepka na której jest napisane Stella.

0
  • #7 11 Lis 2005 22:15
    brabus90
    Poziom 1  

czyli widocznie jest to stella eksportowana na rynek radziecki

0
  • #8 11 Lis 2005 22:48
    kazik_j
    Poziom 22  

Najwyraźniej. Niedawno ściąłem wielorowek na wale i kupiłem silnik od Ogara, tydzień monster garage na balkonie i silnik zamontowany. Ten silnik ma wieksza moc, wszystko fajnie, ale nie mogę podłączyc elektryki. Nie ma dwóch cewek elektrycznych, jest tylko zapłonowa. Jakbym się zaopatrzył w cewki to jak to wszystko dalej podłączyć, bo teraz nawet świateł nie ma, a i zapłon bym przełożył elektryczny ze stelli.

0
  • #9 29 Gru 2005 11:55
    domcior
    Poziom 10  

ludzie!! ratujcie mnie!
    ktoś ma do sprzedania ruski silnik do stelli?
    bo ja mam ale części jest tak cieżko zdobyć że trzeba aż z węgier sprowadzać! taka stella jest na stronie RIGA.HU
    a jeśli ktoś wie to gdzie są numery ramy i silnika w tej ruskiej?
    i jak by ktoś miał to kupie papiery do stelli.:cry:

PS.. piszcie także na e-mail ponym3(malpa)o2.pl

0
  • #10 29 Gru 2005 14:30
    kazik_j
    Poziom 22  

:arrow: domcior
    Ja mam silnik od Stelli, z tym, że z ściętym wałem i jest rozpołowiony. Leży na balkonie i jeśli korozja go nie chwyciła to mogę Ci go sprzedać, bo i tak nie mam z nim co zrobić. Wszystko jest dobre, skrzynia biegów, magneto, tłok, tylko byś musiał ze swojego silnika przełożyć wał i byś jeździł. No i musiałbyś zalać olej do skrzyni. Gaźnik mam tylko od Ogara. Napisz na PW czy Ci pasuje taki mix, jeśli tak, to byśmy się dogadali co do ceny i transportu, jeśli nie jesteś z Łomży.

0