Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyciszyć silnik dwusuwowy?

wojtek12345 22 Cze 2007 00:47 30942 32
 • #31
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Panowie inżynierowie, przy konstruowaniu nowych tłumików do dwusuwa, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach: tłumik musi zapewniać odpowiednią pulsacje spalin i ruch falowy gazów, co ma na celu poprawne opróżnianie cylindra ze spalin i napełnianie go nowa mieszanką. Rozbieralność tłumika lub łatwy dostęp do jego wnętrza. Tłumiki silników dwusuwowych zapychają się powoli pozostałościami niespalonego i spalonego oleju, nagarem i co pewien czas należy je czyścić.
  Dobrym pomysłem wydaje się zrobienie tłumika dodatkową obudową i wypełnienie tej przestrzeni np włóknem szklanym lub watą szklaną lub stalową.
  Można probować dopasować tłumik z podobnego silnika (pojemność i charakter pracy, ilość suwów) z jakiegoś agregatu prądotwórczego. Sporo hałasu generuje też sam cylinder chłodzony powietrzem. Tu optymalnym rozwiązaniem było by dorobienie płaszcza wodnego. Jest to możliwe choć trudne.
 • #32
  wada

  VIP Zasłużony dla elektroda
  Powracając do kosiarki, to sąsiad ma doczepiony od dwóch lat wzdłuż rury od rączki prowadzenia, tłumik od polskiej motorynki, ten zakończony w dzióbek, wcześniej miał od Rometa zakończony prosto, ale kosiarka wpadała w jakieś dziwne rezonansy i się dławiła.
  tłumik jest połączony z wylotem oryginalnego tłumika gumowym kolankiem od chłodnicy starego poloneza.
  Ten wynalazek jest cichszy od mojej kosiarki elektrycznej z marketu :cry:

  co do tłumika ssania to kosiarki mają to oryginalnie, razem z filtrem powietrza, który warto często czyścić, bo inaczej też bardzo głośno działa kosiarka.
 • #33
  kulek81
  Poziom 11  
  Witam.

  Odgrzebałem temat trochę, ale mam pytanie. Mianowicie czy wie ktoś może jak zespawać sobie dobry tłumik do silnika dwusuwowego 50ccm? Kupiłem sobie silnik z mini motorka, chcę go przeszczepić do roweru, ale obecny tłumik to badziewie. Na sieci niema żadnego info w tym temacie, żadnych danych, wymiarów czy skanów. Jakie powinny być jego wymiary?