Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak wyciszyć silnik dwusuwowy?

wojtek12345 22 Cze 2007 00:47 30942 32
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Panowie inżynierowie, przy konstruowaniu nowych tłumików do dwusuwa, należy pamiętać o kilku ważnych sprawach: tłumik musi zapewniać odpowiednią pulsacje spalin i ruch falowy gazów, co ma na celu poprawne opróżnianie cylindra ze spalin i napełnianie go nowa mieszanką. Rozbieralność tłumika lub łatwy dostęp do jego wnętrza. Tłumiki silników dwusuwowych zapychają się powoli pozostałościami niespalonego i spalonego oleju, nagarem i co pewien czas należy je czyścić.
    Dobrym pomysłem wydaje się zrobienie tłumika dodatkową obudową i wypełnienie tej przestrzeni np włóknem szklanym lub watą szklaną lub stalową.
    Można probować dopasować tłumik z podobnego silnika (pojemność i charakter pracy, ilość suwów) z jakiegoś agregatu prądotwórczego. Sporo hałasu generuje też sam cylinder chłodzony powietrzem. Tu optymalnym rozwiązaniem było by dorobienie płaszcza wodnego. Jest to możliwe choć trudne.
    wada

VIP Zasłużony dla elektroda
    Powracając do kosiarki, to sąsiad ma doczepiony od dwóch lat wzdłuż rury od rączki prowadzenia, tłumik od polskiej motorynki, ten zakończony w dzióbek, wcześniej miał od Rometa zakończony prosto, ale kosiarka wpadała w jakieś dziwne rezonansy i się dławiła.
    tłumik jest połączony z wylotem oryginalnego tłumika gumowym kolankiem od chłodnicy starego poloneza.
    Ten wynalazek jest cichszy od mojej kosiarki elektrycznej z marketu :cry:

co do tłumika ssania to kosiarki mają to oryginalnie, razem z filtrem powietrza, który warto często czyścić, bo inaczej też bardzo głośno działa kosiarka.
    kulek81
    Poziom 11  
    Witam.

Odgrzebałem temat trochę, ale mam pytanie. Mianowicie czy wie ktoś może jak zespawać sobie dobry tłumik do silnika dwusuwowego 50ccm? Kupiłem sobie silnik z mini motorka, chcę go przeszczepić do roweru, ale obecny tłumik to badziewie. Na sieci niema żadnego info w tym temacie, żadnych danych, wymiarów czy skanów. Jakie powinny być jego wymiary?