Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Pioneer-zniekształcony dźwięk na jednym kanale

06 Cze 2004 02:27 1973 2
  • Poziom 21  
    Witam wszystkich. Ostatnio dostałem po rodzinie amplituner Pioneer SX-227. Jeden z kanałów ma bardzo zniekształcony i wyciszony dźwięk. Może to będzie miało jakiś związek z problemem, ale zanim do mnie trafił pracował pod głośnikami 4ohmowymi (choć wyraźnie z tyłu jest napisane że ma być 8-16). Na początku pozamieniałem stronami tranzystory końcowe (chciałem sprawdzić czy to wina końcówki). Otóż nie, :? prawy kanał czy to na swoich tranzystorach, czy na tr kanału lewego- nadal puszcza zniekształcenia. :cry: Pomóżcie, co to może być? Dodam jeszcze że wokół 2 tranzystorków w sekcji ''Power amp'' są lekkie przebarwienia płytki. Oznaczone są jako q507 (albo q607- pierwsza cyfra jest nieczytelna) oraz q512 (lub q 612). Mają oznaczenia odpowiednio C2705 oraz A965. chwile po uruchomieniu klocka nagrzewają się dość mocno.
    Za wszelkie porady i instrukcje z góry dziękuję i pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    jabym posprawdzał multimerem hFE tych tranzystorkow na ktorych jest moc i wyniki porownał z danymi zatalogowymi!!!przy okazji sprawdz diody czy nie sa "przebite na wylot" tzn. czy nie przewodza w obydwie strony, to samo z zenerkami :):):) a zeby sie uprwnic ze przedwzmacniacz nie wnosi zniekcztałcen to zmien kanały tzn. lewy do prawego prawy do lewego :) oczywiscie przy wzmacniaczach!! :):):)

pozdro...
  • Poziom 22  
    Sprawdź koniecznie te tranzystory to znaczy 2SC2705 i 2SA965 i to co wokół nich.