Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BNC nie działa !!!

SławekX 06 Cze 2004 05:35 1098 7
  • #1 06 Cze 2004 05:35
    SławekX
    Poziom 15  

Mam takie pytanie: co to ew. może być za usterka i czy poradzę sobie z tym sam. Przy wybieraniu rodzaju sygnału BNC w OSD, słychać przekaźnik, ale obrazu brak i po chwili przełącza się na D-Sub :( . Monitor V7 jest z drugiej połowy 2000r (kupiony w komisie). Za jakiekolwiek wskazówki i pomoc będę b. wdzięczny :)
    P.S. Kable BNC 100% sprawne, połączenia z kartami graf. też.
    Obraz przez D-Sub jest idealny :? .
    Opisałem to też w temacie:
    KVM (keyboard video mouse) przelacznik

• #2 14 Cze 2004 01:07
    JACEKSZ
    Poziom 14  

A próbowałeś zamienić H z V miejscami.
    Miałem kiedyś monitorek który fabrycznie był żle opisany

• #3 14 Cze 2004 05:59
    SławekX
    Poziom 15  

Tak, próbowałem na wszelkie różne sposoby. Przedtem na wszelki wypadek upewniłem się, że nic nie spalę :-). Na tym monitorze wogóle brak jest oznaczeń na BNC, ale ściągnąłem do niego (i innych modeli V7 z BNC) PDF-a i wypróbowałem wszystkie kombinacje (RGBHV, RGBVH, HVRGB i VHRGB). Poza tym zauważyłem, że po paru godzinach pracy, na górnej krawędz obraz zaczyna się lekko zawijać (ok. 3mm) i w OSD nie da się tego zlikwidować. :(
    P.S. Dzięki za zainteresowanie i ew. dalsze wskazówki :) .

• #4 14 Cze 2004 07:09
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    A może BNC nie mają połączeń w środku monitora. Z tym zawijaniem to elektrolity w pionie przy scalaku, jak nie pomoże to nawet sam scalak.
    Pozdrawiam.

• #5 14 Cze 2004 17:02
    radiosimon
    Poziom 28  

Może coś z dopasowaniem impedancyjnym (75R na końcu). Gdzieś czytalem że niektóre to wymagają. Co to za monitor V7?

• #6 15 Cze 2004 03:24
    SławekX
    Poziom 15  

Cześć!
    dariuszm2 ==> Jeśli chodzi o połączenie BNC, to do środka nie zaglądałem mimo, że nie jest plombowany (mam na niego gwarancję 3 m-ce), bo ten model był produkowany tylko z BNC. Na wszekli wypadek załączam w "V7 Videoseven - VSN - PDF.zip" (484KB) dwa PDF-y, które udało mi się znaleźć. Za podpowiedź dotyczącą zawijania góry obrazu - wielkie dzięki (też podejrzewałem elektrolity od pionu, bo to zależy od temp. w pomieszczeniu i czasu pracy: teraz temp. 22C, od włączenia ok. 3godz., szer. paska ok. 2mm :)).
    radiosimon ==> To jest monitor V7 Videoseven - Z121DN (bliższy opis w w/wym. pliku)
    Teraz o kablach BNC: mam 3 w tym 2 fabryczne z "bańkami" i jeden robiony przez siebie parę lat temu (w sklepie kosztowało wtedy takie "cóś" ponad 100PLN !!). Ja zrobiłem go z dobrego, grubego, okrągłego kabla audio-video 6-o żyłowego (Euro->Chinch), więc chyba 75Ohm i 5 przejściówek Chinch->BNC + "bańka" (koszt ok. 25PLN + "radocha"). Wszystkie 3 kable działały bez problemów (i różnic) z dwoma innymi monitorami - CTX Futura 1792UA i Eizo T67.
    P.S. Drążę ten temat, ponieważ nie wiem, jak ten komis serwisuje monitory i z czym muszę się liczyć, gdybym chciał te usterki usunąć sam lub w wybranym serwisie i na własny koszt :cry: . Z doświadczenia wiem, że wiele usterek to drobiazgi i problem tylko, żeby się do nich dobrać (n.p. 150 ekranów w niektórych monitorach) a później to kwestia cierpliwości i wyczucia, czego wielu "fachowcom" niestety brakuje (temat przerobiony setki razy :( :( )
    Tradycyjnie - wieeeelkie dzięki za zainteresowanie i chęć pomocy :!: :)

Załączniki:
  • #7 15 Cze 2004 08:57
    dariuszm2
    Poziom 34  

Cześć.
    Wiesz, schemat nie zawsze oddaje to co jest w środku. Jak nie Rozkręcisz i nie Zobaczysz to nie będziesz wiedział (w IBM G74 spotkałem 3 różne płyty główne pomimo iż monitory na zewnątrz są identyczne).
    Co do gwarancji to radzę zapytać - tak będzie najprościej. Przy czym Podaj objawy dokładnie (po jakim czasie i co się dzieje).
    Pozdrawiam.

• #8 16 Cze 2004 00:36
    SławekX
    Poziom 15  

dariuszm2 ==> Cześć i dzięki za poświęcenie mi czasu i porady.
    Te usterki już zgłosiłem dobrych parę dni temu i ze sklepu mieli oddzwonić po uzgodnieniu terminu z serwisem. No a w międzyczasie próbowałem dowiedzieć się tego, o czym była mowa powyżej. Nie miał bym tych problemów, gdyby było mnie stać na kupno nowych monitorów o podobnych parametrach jak te, które mam z giełdy czy z komisu a tam to już jest loteria :) :) :( .

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME