Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie Palmtopa ipaq 1930 do nokii 6310i-ale kablem!!

jarosm 06 Cze 2004 10:08 2925 7
  • #1 06 Cze 2004 10:08
    jarosm
    Poziom 10  

Witajcie.mam problem.Chciałbym podłączyć Palma IPAQ 1930 kablem do telefonu nokia 6310i, lecz nigdzie nie mogę znaleźć opisu wyprowadzeń ze złącza palma.Ma on co prawda IrDa , lecz jest to kłopotliwe bo telefon trzeba umieszczać na wprost ipaqa. Mam kabel łączący palmtopa z kompem przez usb, mam wyprowadzenia z komórki. Z palmtopa wychodzi kabel na usb i jest w nim zasilanie, masa, data+ i data-.wiec pomyślałem że może da rady podłączyć do komórki, tylko jak? Z komórki wychodzi masa, RX, TX. Może wystarczy podłączyć Data+ do np RX, Data- do np TX, i masę do masy.??? Jeśli coś w tym temacie jest wam znajome, proszę pomóżcie. może jakiś link, albo schemat, cokolwiek. Kabel ten potrzebny mi jest do łączenia się z internetem przez palmtopa, usługą GPRS. Modem w palmtopie można skonfigurować na złącze IrDa lub com.
    Pozdrawiam wszystkich
    Jaro
    ps.szukałem oryginalnych kabli u producenta hp lecz porażka.takowych nie produkują.

0 7
  • #3 06 Cze 2004 13:56
    jarosm
    Poziom 10  

niestety...ten model ipaqa nie ma bluetootha.

0
  • #4 06 Cze 2004 14:29
    Kris52
    Poziom 20  

Nie wiem czy uda się wykorzystać ten kabelek iPAQ - PC ( ale powinien zadziałać kabelek usb - 6310I są takie w sprzedaży...albo przejście USB - COM i wtedy zwykły kabelek do telefonu.
    Tylko nie wiem jak ze sterownikami ..

0
  • #5 06 Cze 2004 17:04
    jarosm
    Poziom 10  

Myślę że powinien zadziałać. Tylko gdzie znaleźć schemat.zrobiłbym go sam bo u mnie w miescie w sklepach elektronicznych to z wyborem kabli jest nieciekawie.Na zagranicznych serwerach szukałem schematu ale nie mogę nigdzie znaleźć.moze ktoś zna jakiś link.

0
  • #7 07 Cze 2004 15:26
    jarosm
    Poziom 10  

kabel F/Mbus mam zrobiony już od 3 lat tylko właśnie tkwi problem jak połączyć usb z com.

0
  • #8 15 Lip 2005 14:38
    psiemek
    Poziom 21  

Chyba to nie jest dobry pomysł. Poszukaj pinoutu Ipaq'a i tam na pewno będzie RX TX. połącz i powinno zagadać. Pinout może być na www.pinouts.ru poszukaj do innego iPaq bo bardzo prawdopodobne ze to ten sam typ złącza.

0