Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak przedłużyć czas wyłączenia UPS ORIVALDI 400

Raal 06 Cze 2004 14:17 2124 11
  • #1 06 Cze 2004 14:17
    Raal
    Poziom 10  

jak przedłużyć czas wyłączenia UPS ORIVALDI 400 po podmiance aku na mocniejsze np od samochodu ? po podmiance czas podtrzymania jest ciągle taki sam niezależnie od pojemności akumulatora.dzięki z góry za info

0 11
  • #2 10 Cze 2004 21:05
    Raal
    Poziom 10  

a myślałem że ktoś coś wie

0
  • #3 11 Cze 2004 03:57
    Kamkam
    Poziom 11  

Nie wiem ale może chodzi Ci o wyłączenie funkcji GREEN POWER którą mają te zasilacze. Notabene najgłupsza rzecz o jakiej słyszałem. Działa to tak, że odłącza podtrzymywane urządzenie jeżeli prąd pobierany z zasilacza jest za mały. Rozwiązania są dwa. Jedno - dociążyć zasilacz, drugie - oszukać procesor sterujący. Jeśli będziesz zainteresowany opiszę jak to zrobić (nie mam przy sobie notatek).
    Pozdro.

0
  • #4 17 Cze 2004 02:44
    Kamkam
    Poziom 11  

Raal daj znać czy otrzymałeś instrukcję. Ostatnio mam probleemy z pocztą i mogło nie dojść.
    Kamkam

0
  • #5 23 Sty 2007 10:26
    pawel.kala
    Poziom 2  

:cry:[b]Dociążenie zasilacza nic nie daje wygląda na to ze pyzatym UPS ma wyłączanie czasowe zawsze po 10minutach to samo obojętnie od obciążenia:( jak oszukać procka????[/b]

0
  • #6 23 Sty 2007 13:30
    _jta_
    Specjalista elektronik

Jak ma czasowe, to chyba spowolnić mu zegar. Upewnij się, czy to nie akumulator jest za słaby...

0
  • #7 23 Sty 2007 21:54
    pawel.kala
    Poziom 2  

Aku jest od auta i ma 45Ah tak że raczej wystarczające a i tak wyłącza się po ok 10min to samo robi Mustek ale do musteka mam program w którym jest opcja wyłączania czasowego tyle tylko ze XP wykrywa Musteka a program do niego nie może go znaleźć:( połączony z kompem przez USB:(

0
  • #8 23 Sty 2007 22:51
    _jta_
    Specjalista elektronik

Można by sprawdzić podłączając jeden akumulator, potem drugi, potem oba razem.
    Jeszcze pytanie: czy to UPS, czy komputer? jak jest kabel sygnałowy, to komputer może wyłączać UPS-a.

0
  • #9 23 Sty 2007 23:19
    coolombo
    Poziom 29  

Możliwe że UPS jest policzony na 10min ciągłej pracy na max obciążeniu. Takie oszczędnościowe zabezpieczenie żeby się trafo nie usmażyło.

0
  • #10 24 Sty 2007 08:56
    pawel.kala
    Poziom 2  

Z jednym UPS-sem zrobiłem tak że mu zrobiłem małą pętle i podałem mu 230v które on produkuje na wejście zasilania i podłączyłem go pod aku w aucie i teraz to chodzi przez jakieś 3min. Po czym stara się przełączyć na napięcie zasilania ale to napięcie niknie w momencie przełączenia i przetwornica na nowo produkuje mi 230V z 12V co prawda nie jest to super rozwiązanie bo co jakiś czas jest mały zanik napięcia 230V ale na przykład przy zasilaniu wzmacniacza domowego audio jest to odczuwalne jako chwilowe ściszenie muzyki próbowałem do dać jeszcze jeden UPS szeregowo na napięciu 230V by mi ten drugi tłumił te zaniki ale niestety ten drugi nie mając sinusoidy na wejściu twierdzi ze nie ma napięcia 230V dlatego pytam czy ktoś wie jak oszukać procka od UPS-a by ciągle produkował prąd??? Najlepiej orivaldi

0
  • #11 24 Sty 2007 11:11
    _jta_
    Specjalista elektronik

Może najlepiej zapytać o to producenta? Tylko pewnie odpowie, że trzeba kupić innego UPS-a - ale może nie?
    Albo poszukać przez Google, czy ktoś tego nie rozgryzł, i nie opublikował przynajmniej schematu tego UPS-a.
    Ja akurat takiego UPS-a nie mam - mamy tu APC Smart, i one dostosowują czas do stanu akumulatora.

0
  • #12 15 Mar 2009 00:18
    PAFEU
    Poziom 11  

Może temat trochę stary, ale aktualny - ja mam taki sam problem w UPS-ie Mustek z nowym AKU trzyma tylko 5 min. i nie ma znaczenia czy jest obciążony czy nie.
    Pięć minut i się wyłącza po ponownym uruchomieniu z przycisku znów 5 minut i tak w kółko aż do wyczerpania AKU co jest przyczyną takiego działania.

Poczytałem trochę w internecie na temat upsów mustek i dowiedziałem się, że posiadają one funkcję, która przy braku oraz zbyt niskim obciążeniu (w moim przypadku jest to ok. 7%) wyłącza ups (to jest chyba najgłupsze "ulepszenie" jakie mają upsy).
    W związku z tym zabrałem się za rozkręcanie mojego upsa - posiedziałem kilka minut nad płytką i udało się, wyłączyłem tą funkcję. Ups działa teraz bez ograniczenia czasowego przy zbyt małym obciążeniu.

Moderowany przez coolombo.:

Posty scaliłem.
    Zamiast pisać posta pod postem proszę używać przycisku "zmień".

0