Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak glosu na wyjsciu

joho 07 Cze 2004 01:11 1275 7
  • #1 07 Cze 2004 01:11
    joho
    Poziom 18  

mam radyjka maloznanej firmy jedno MTC drugiedopiero dziwne,i problem z nimi.w obydwoch zdaje sie ten sam problem wiec opisze to wspolnie.Koncowki mocy bo sa dwie-przod osobno i tyl,sa dobre steruje tymi koncowkami ukladzik TDA7313D na wejsciu tego ukladu tzn na pinach 15 i 11 podlaczylem sluchawke i slysze dzwiek,ale dalej juz cisza .nic nie wychodzi z niego,gdzie mam jeszcze szukac co sprawdzac radyjka sa nawet fajne szkoda mi ich wyrzucic a wserwisie stwierdzili ze ich nie naprawia bo nic na tym nie zarobia!!!!!!!prosze o jakies sugestie....pozdrawiam!!

0 7
  • #2 07 Cze 2004 08:38
    hefid
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ściągnij notę aplikacyjną tego scalaka, sprawdź napięcia na nim i sygnały mcz na jego wyjściach. Sprawdź również zasilanie końcówek mocy.

0
  • #3 08 Cze 2004 00:18
    joho
    Poziom 18  

mam aplikacje tego TDA7313 sprawdzalem tez wszystko po kolei sygnal dochodzi do niego ale juz nie wychodzi na wejscie koncowek mocy(koncowki sa sprawne zasilanie ok)nie umiem tylko sprawdzic czy za ta przyczyna nie lezy komunikacja z procesorem z aplikacji wynika ze steruje nim procek a to juz dla mnie problem

0
  • #4 08 Cze 2004 01:54
    Rocky24
    Poziom 19  

A czy mogl bys odczytac co to za model ?? i czy procek jet na podstawce bo mialem gdzies takie procki ale niewiem czy by pasowal cos dobierzemy
    Pozdrawiam

0
  • #5 08 Cze 2004 10:35
    HOUSTON
    Poziom 16  

sprawdź napięcie zasilania, czy nie jest za wysokie - jak jest w porządku to wymień ten scalak, jego cena nie powinna być szokująca a te scalaki padają co jakiś czas.

0
  • #6 08 Cze 2004 11:33
    h jaworski
    Specjalista AGD

dokładnie sprawdz zasilania czy nie przerywają miałem podoble uszkodzenia z tymi scalakami i wiekszośći był problem że zasilanie przerywało wtedy zrywa sie pomunikacja z procesorem i układ jest zatkany

0
  • #7 08 Cze 2004 15:53
    joho
    Poziom 18  

czesc witam wszystkich.wiec tak procek jest przylutowany bezposrednio do plyty,scalak jak juz pisalem ma oznaczenie TDA7313D chyba ze chodzi o procka to jeszcze odpisze.kupilem nowy (TDA 7313D)ale wymiana nic nie dala efekt ten sam a raczej bez efektu bo w dalszym ciagu glosu brak na koncowkach.

0
  • #8 09 Cze 2004 13:18
    Rocky24
    Poziom 19  

A czy móglbyś podać jednak model radia ? jesli to MTC

0