Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pare pytan dotyczacych zmywarki BOSCh

Tygrys20 07 Cze 2004 08:09 8004 6
  • #1 07 Cze 2004 08:09
    Tygrys20
    Poziom 10  

Mam pare pytan poniewaz w necie znalazlem tylko instrukcje od zmywarek CANDY a te instrukcje nic nie wyjasniaja stad moje pytania. Mam zmywarke BOSCHA ktorego wczoraj po drobnmych naprawach odpalilem ma najprawdopodobniej okolo 13 lat.
    Pytania:
    1/ dozownik proszku i nablyszczacza wg.mnie ma wziernik dziurke wypustowa, zakretke pod ktora kryje sie regulator dozowania tak sadze bo sa cyfry, sadze ze to skala dozowania. Pytanie jak wlac plyn nablyszczacz, czy poprzez dziurke wlewowa, czy tez moze odkrecic zakretke i obok regulatora jest szparka to czy moze lac tutaj?
    Czy ta zakretka na regulatorze powinna byc w czasie mycia zakrecona czy wyjeta ?
    2/ dozownik soli. Jaka ilosc soli wsypac ?
    3/ U gory przy drzwiach jest pokretlo z numerkami od 0 do 4 od ktorego sa odprowadzone 2 rurki. Moze wie ktos co to jest i jak nastawic?

1 6
  • #2 07 Cze 2004 08:47
    zayzayer
    Specjalista AGD

1.Odkręcić i lać na strzałkę tak długo aż wziernik zciemnieje do końca.
    Strzałkę ustawić na 3. Zakręcić.

2.Pół paczki (1kg).

3.Chyba od 0 do 3. Tu się ustawia dozowanie soli do odwapniacza.
    Twardość wody <7 dH ustawiamy 0 i soli nie sypiemy.
    7-21 dH - 1
    21-28 dH - 2
    >28 dH - 3

0
  • #3 07 Cze 2004 10:37
    Tygrys20
    Poziom 10  

A moze ktos wie jakie dzialania wywoluja oznaczenia w programach na pralce.
    1/ Zielone kieliszki i temp. 55
    3/ Czerwone kieliszki ze strzalka z boku i temp. 55
    4/ Garnki i temp.65
    5/ Garnki z pokrywka i temp. 65
    Domyslam sie ze to temp. mycia i rodzaj cykli ale moze wiecie szerzej?

0
  • #4 07 Cze 2004 17:22
    zayzayer
    Specjalista AGD

Wiesz Tygrys ? Ja sie boję, że to się skończy tym, że wypierzesz swoje gacie w zmywarce.

0
  • #5 08 Cze 2004 08:31
    Tygrys20
    Poziom 10  

Wiesz to dobry pomysł na ramionach natryskowych by sie ladnie wywirowaly. ;)
    Ale serio, przegladajac instrukcje zmywarki electroluxa
    (ktora otrzymalem emeilem po godzinie od prosby o nia w electroluxie Brawo electrolux od Boscha juz mija tydzien i zadnej instrukcji ni ma)
    domyslilem sie oznaczen co do 65 stopni, ale przy nizszej temp. interesuje mnie roznica oznaczenia na czerwono kieliszki z strzalka i zielone kieliszki.
    Moze jednak wiesz ta roznice ?

0
  • #6 08 Cze 2004 09:11
    zayzayer
    Specjalista AGD

Jak już tak się upierasz to:
    1/ Zielone kieliszki i temp. 55 - mycie zasadnicze w temp. 55 i 3 płukania.
    3/ Czerwone kieliszki ze strzalka z boku i temp. 55 - j.w. ale tyko 2 plukania.
    4/ Garnki i temp.65 - krótkie mycie wstępne, zasadnicze w 65 st. i 3 płukania.
    5/ Garnki z pokrywka i temp. 65 - j.w. + dodatkowo jedno wstępne mycie (razem dwa)

Używa się oczywiscie tylko jeden program: garnek bez pokrywki.

0
  • #7 08 Cze 2004 09:25
    Tygrys20
    Poziom 10  

Dzieki serdecznie. Poprostu to moj pierwszy kontakt ze zmywarka dostalem stara od znajomego i niedzialajaca. To troszke sie domyslilem i ponaprawialem. Ale brak instrukcji u Boscha albo lapidarne instrukcje CANDY w Necie to szok.
    Wiesz swoja droga jak przegladalem instrukcje Candy .pdf to niewiem czy ktos kupiwszy zmywarke z taka instrukcja by wiedzial jak napelnic srodkami, sola ile tego wsypac, konserwowac ? po otrzymaniu .pdf-u od electroluxa (29 stron) to wiesz przy jakiej twardosci wody ustawic uzdatniacz, wiesz ze trzeba od czasu do czasu ;) zajrzec do sitek na dnie itd.
    Mam kolege antytalencie do mechanizmow ktory wie tylko ze pralke trzeba nastawic na jedynke i wsypac proszek i w zwiazku z tym nie raz gotowal skarpetki (z 8 zrobily sie dzieciec i to dla dziecka w pieluszkach).
    Jeszcze raz serdeczne dzieki.
    A moze ty cos pomozesz bo przy tej reperacji stalo sie cos takiego https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic141311.html
    jak mozesz to podzszepnij pare rad. Dzieki !!!

0