Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Ibiza 2002 1,9 SDI - kontrolka od świec żarowych

07 Cze 2004 11:13 14349 9
  • Specjalista elektryk
    Witam

auto tak jak wyżej, po odpaleniu po około 20,30 sekundach zapala sie i mruga kontrolka od swiec żarowych. Wyciekł olej z silnika - został uzupełniony. Nie jest mocno uszkodzony - prawdopodonie przechylił się i oparł na dachu.
    co może być przyczyną?
  • Poziom 25  
    Witam.
    Proponuję sprawdzić świece(pewnie któraś padła). :?
  • Specjalista elektryk
    Witam

dodam jeszcze, że auto pracuje poprawnie, kolega jeździł nim przez pare minut, także nie wiem, co działo by się po dłuższym czasie, lub większych prędkościach. tylko tyle, że kontrolka cały czas mruga

może ktoś sie orientuje, jakie moga być koszty wymiany tych świec, czy może byc sytuacja, że uszkodzone są wszystkie lub, że kontrolka błędnie informuje o awarii ??? czy po wymianie tych świec potrzebna będzie ingerencja w komputer (tzn reset usterek) Zalezy mi na oszacowaniu kosztów, ponieważ chciałem kupic ten samochód
  • Specjalista elektryk
    Sba napisał:
    Masz uszkodzony wyłącznik stopu

dziękuje koledze za odpowiedź - tylko następnym razem niech kolega się wypowiada w miejscu dla niego stworzonym: www.palanty.com.pl
    tam jest miejsce dla osób z Pańskim charakterem
  • Poziom 11  
    No myślę że przy twojej wiedzy sam najlepiej poszukaj informacji na tamtej stronie 8O to czegoś się dowiesz :oops:

apropo WYŁĄCZNIKA STOP, taki mały czarny przy hamulcu, w przypadku jego uszkodzenia lub nieprawidłowego ustawienia deska rozdzielcza sygnalizuje w ten właśnie sposób jego uszkodzenie... to tyle, dziękuję za miłe przyjęcie i współpracę
  • Specjalista elektryk
    Witam

Uznałem, że ta odpowiedź to po prostu złośliwy żart, jeśli tak nie jest to b. przepraszam - wykasuje poprzedni post.
    poprosze tylko o głębsze wyjaśnienie - jaki własnie ma związek kontrolka od świec z tym przełącznikiem od hamulca???
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Miałem takie same uszkodzenie w Skodzie Fabii 1,9 TDI , też zapalała się lampka od świec żarowych no i okazało się że włącznik od stopu był uszkodzony , też nie chciałem wierzyć . Na koniec drobna uwaga przy wymianie zachowaj ostrożność ,łatwo go uszkodzić.
  • Specjalista elektryk
    Witam

Dziękuje za odpowiedzi - w warsztacie stwierdzono, że wystarczy reset (czy restart) komputera - wszystko jest ok, w aucie po wywrotce mogły "powariować" czujnik i stąd taki objaw.

pozdrawiam