Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MYAMA POMOCY

Tomekawa 27 Gru 2002 18:17 2937 17
  • #1 27 Gru 2002 18:17
    Tomekawa
    Poziom 14  

Pomocy mam myama 21" spalona zenerka tranzystor w układzie czuwania kto zna symbol tranzystora i wartosc zenerki a najlepiej kawałek skanu schematu
    DZIĘKI

0 17
  • #2 27 Gru 2002 21:30
    DWAserwis
    Poziom 29  

A może coś więcej : typ , model , chasis , lub jakieś scalaki
    PS.
    A ja mam słonia w karawce i gęś na łańcuchu.

0
  • #3 27 Gru 2002 23:22
    zaza
    VIP Zasłużony dla elektroda

A nie jest to przypadkiem iiyama 21" :?:

0
  • #4 28 Gru 2002 06:51
    Tomekawa
    Poziom 14  

to takie badziewie kiedys nagminnie kupowane wyszło też jako luxor symbolu nie pamiętam tranzystor o który mi chodzi znajduje sie nad posrednią na płycie gł oparty jest na nim układ wyłączania otv odcina zasilanie dla posredniej ktora jest też generatorem h (tda 8305 lub cos podobnego)w skład tego układu wchodzi tranzystor zenerka i zwykła dioda prawdopodobnie 1n4148 wszystkie te elementy są porozrywane.
    Powodem usterki był 47 mikro na bazie koncówki zasilacza.
    Kiedys to robiłem ale miałem schemat teraz komus go dałem i kupa a jest tam jeszcze jakis oporek spalony wies skan tej czesci zasilacza był by dla mnie idealny
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc

0
  • #5 28 Gru 2002 12:01
    Robi
    Poziom 24  

Witam
    A może chassis podasz???

0
  • #6 28 Gru 2002 18:18
    Tomekawa
    Poziom 14  

Nie znam modelu chasis

0
  • #7 28 Gru 2002 18:59
    DWAserwis
    Poziom 29  

Coś mi się zdaje, że ten temat służy do nabijania sobie punktów, i należy go zamknąć, chyba, że Tomekawa wierzy jeszcze we wróżki, czarodziejów i innych jasnowidzów, a może szuka jakikolwiek schemat to niech odwiedzi różne linki ze schematami, czy nawet moje WWW i niech se ściągnie parę tysięcy schematów - może mu przypasuje.
    A Myama była firmą handlową i handlowała świeczkami, nocnikami, zegarkami, fotoaparatami i wszelkim innym szajsem, na którym można nakleić znaczek Myama, a samych TV mieli kilkadziesiąt.

A wystarczy podać na forum scalaki jakie są w tym TV i większość od razu by wiedziała co to jest.

0
  • #8 28 Gru 2002 19:32
    Tomekawa
    Poziom 14  

O punkty mi nie chodzi są one mi do niczego nie potrzebne schematów tez niechce dawno zakonczyłem naprawe tv teraz ktos z rodziny mnie prosi ja jako przkaznik prosze Was ale skoro fachowcy a za takich się uważacie nie wiecie nic na temat modelu 21" MYAMY który wyszedł to trudno .

Dzisiaj tj. 29-12-2002 kupie schemat i jesli mi sie uda umieszcze go
    a moze ktos wie jak to zrobic to bede wdzięczny za podpowiedz nigdy tego nie robiłem

0
  • #9 29 Gru 2002 19:05
    zdzich42
    Poziom 40  

Nie ma co sie złościć ani unosić honorem. Miama21 cali to może byc wszystko...Firmy nie znam i podejrzewam inni tez nie znają. Ze schematem też może być problem jeśli nie napiszesz co jest w środku. Znamy całe mnóstwo takich dziwadeł podam Ci kilka: Futachi, Tornado, Bekostar, Levis (nie ten od spodni)

0
  • #10 29 Gru 2002 22:02
    hazet
    Poziom 26  

do kolekcji dodaj te z
    "ZMUTOWANE" MARKI :twisted: :AXXION,Recor,Hinari.HCM,otake,kaisui,onwa,alba,bush,harward....etc

0
  • #12 01 Sty 2003 18:12
    kaz69
    Poziom 27  

Panowie to jest lista pomocy ludziom któż mają takie sprzęty do naprawy a nie chcą wysłuchiwać prawionych morałów za "punkty" zdobywane w wyścigu szczurów po marchewke.Jeżeli człowiek prosi was o pomoc to było by w dobrym guście służyć pomocą.
    Pozdrawiam w Nowym Roku.(Mam podobnego axxiona i ...) 8)

0
  • #13 01 Sty 2003 19:23
    Tomekawa
    Poziom 14  

Dzieki za słowa poparcia z TV juz sobie poradziłem
    Pozdrowienia dla wszystkich

0
  • #14 01 Sty 2003 19:56
    stebx
    Poziom 17  

To może opisz usterkę, komuś się - kiedyś - może przydać :lol:

0
  • #15 01 Sty 2003 20:26
    zdzich42
    Poziom 40  

Do kaz69. Bardzo dziękuję za słowa krytyki między innymi pod moim adresem. Chyba jednak niezbyt uważnie kolega czyta poprzednie posty. Jak można coś mądrego poradzić w temacie typu Miama?, autor tematu nie wysilił sie aby przybliżyć nam co ma w tym TV. Przeczytaj więc jeszcze raz posty nas wszystkich i postaw sobie pytanie na ile Twój post pomógł w naprawie TV Miama. (piszesz że to forum służy jako pomoc w naprawie)Jeśli chodzi o punkty mogę oddać Ci moje wszystkie nie są mi do niczego potrzebne.

0
  • #16 01 Sty 2003 23:14
    hazet
    Poziom 26  

.........a nie chcą wysłuchiwać prawionych morałów !

Te morały miały na celu przypomnienie gdzie ewenytalnie mogłaby występować podobne chassis i nie miały absolutnie na celu ublizania
    żadnej marce a szczególnie pietnowania ewentualnych ich użytkowników :oops: Jezeli ktos tak odebrał moja wypowiedż najmocniej
    przepraszam :!:

PS. zadziwiajajace jest to że jak pojawił sie post odnosnie niefirmowych
    samochodówek to wybychł z lekka "skandal"a jak telewizor jest hm... :evil: to nic złego o nim ani mru,mru.... :x

0
  • #17 02 Sty 2003 02:03
    DWAserwis
    Poziom 29  

Na zakończenie kolejnego nieszczęsnego tematu, którego autor uważa innych za jasnowidzów, pomimo że dwukrotnie pytałem się o scalaki i nawet raz poprawiłem/pogrubiłem tekst z pytaniem, to autor niechciał podać żadnych danych, dzienki którym można dopasować własciwy schemat, sam do tego używam kilku programików i w kilka sekund identyfikuje sprzęt, a w dużych ilościach schematów ciężko wybrać prawidłowy. Spis schematów elektrody jest na stronie https://www.elektroda.pl/rtvforum/baza/ a mój spis (niekompletny) można zobaczyć na http://www.rtv.of.pl/ a samych TV mam tam ponad 8 tysięcy.
    Co do nieszczęsnej Myamy to hurtownia jej była też we Wrocławiu i kilkakrotnie miałem różne modele ich w ręku, a w środku , pomimo tej samej obudowy były różne chasis - były to obudowy uniwersalne.
    Dla przykładu dołanczam prymitywną bazę scalaków w różnym sprzęcie.

0
    Załączniki:
  • #18 02 Sty 2003 18:26
    henryk
    Poziom 16  

Panowie od tego trzeba zacząć że ludzie nie znający się na elektronice nie powinni tu nawet zaglądać ponieważ każdy głupi wie że w tego typu telewizorach pcz jest przeważnie zasilana 12V napięciem (sprawdzić wystarczy jeżeli ten pan pracował w elektronice zasilanie tego scalaka na
    innym schemacie)Dioda ta będzie na 12V,a tranzystor może być BD 435 lub 436(PNP).Sprawdzić należy po zasilaniu tranzystora.Opór jeżeli się spalił jest to zabezpieczenie od strony zasilacza.Należy dobrać experymentalnie ze spadku napięcia.Prawdopodobnie od wartości 1-kilku om.Uważam ze na głupie posty nie powinno być odpowiedzi.Pracuje ponad
    20 lat w RTV i wkurzają mnie takie pytania,jak i podobna dyskusja.Gdyby ten pan znał dobrze zasady elektroniki,nie zawracał by głowy podobnymi
    pytaniami.

0