Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka HP Deskjet 895Cxi wyswietla ze jest awaria!

garni 07 Cze 2004 18:32 1938 4
  • #1 07 Cze 2004 18:32
    garni
    Poziom 17  

Witam.
    Moj proble jest taki ze cos sie walnelo w mojej drukarce, mianowicie zaczela swiecic mi sie lampka (awaria) no i nic nie moglem zrobi. Wlaczam drukarke i glowica przesuwa sie jak trzeba tylko tyle ze zbiorniczek ktory sluzy do zabezpieczenia tuszu przd wywsychaniem w czasie wlaczenie odsuwa sie ale w momencie wylaczenia nie wrac na pozycje startowa (czyli chroniaca tusz przedwyschnieciem). Oswiecilo mnie (poniewaz troche wczesniej tusz wylal mi sie w drukarce wlasnie tam), rozebralem drukarke i przeczyscilem trybiki, zebatki itp. Zbiornicze chodzi ja trzeba tyle ze... znowu lampka od awarii swieci mi sie i nie moge drukowac.Zaznaczam ze wszystko poskladalem tak jak trzeba i jest to ok. Glowica przesuwa sie po calej dlugosci drukarki i wraca do punktu startowego. Co to moze byc??? Mechnicznie wszystko jest sprawne. Czy jest mozliwosc ze to zbiorniczki z tuszem sa walniete??? Nie mam jak tego sprawdzic, a nie chce wydawac kasy na prozno. Jesli ktos mial podobny przypadek plese help me

Pozdawiam

0 4
  • #2 07 Cze 2004 21:55
    powerm
    Poziom 23  

Sprawdz strone HP miganie lampek oznacza typ awarii.

0
  • #3 07 Lut 2006 14:40
    tolab
    Poziom 12  

Czesc sprawdz na poczatek styki w karetce wyciagni tysze i zobacz czy nie sa brudne dla wlasnego spokoju przeczysc spirytsem. Jesli nie pomoze wymien atramenty czesto mialem takie przypadki.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lut 2006 17:32
    Kovalinski
    Poziom 15  

Po otwarciu tej drukaki , drukarka w ograniczony sposób jest w stanie nam podpowiedzieć w czym leży problem.Mianowicie po wyjechaniu wózka z tuszami zatrzymuje się on w określonej pozycji dla występującego błędu.
    Pytanie: Czy wózek z tuszami zatrzymuje się z prawej , lewej czy około środka miejsca przeznaczonego do druku.Na górze wózka z tuszami znajduje się żółta mała strzałka wskazująca symbole znajdujące się na obudowie drukarki - ( jest to w instrukcji obsługi ) :)Drukarka jest w stanie pokazać nam czy: tusze są pełne OK ; tusze są w połowie pełne ; tusze są puste/ zepsute. Jeżeli rozbierałeś stację czyszczącą to musisz pamiętać że włączenie drukarki powinno odbywać się z wycofaną stacją czyszczącą.Jeżeli tego nie zrobisz to drukarka może źle zinterpretować odczyty sygnalizując awarię mechanizmu.

Pozdrawiam

0
  • #5 08 Lut 2006 17:17
    garni
    Poziom 17  

W zasadzie problem rozwiązany. Przyczyny nie odkryłem, jednak po rozłozeniu drukarki prawie na czynniki pierwsze i ponownym zlozeniu problem zniknal. Wszystko dziala jak nalezy :) wiec nie wiem cobylo nie tak. Dzieki wszystkim za odpowiedzi
    pozdrawiam

TEMAT ZAMKNIĘTY

0