Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik 877 pętelkuje a właściwie kulkuje od spodu

25 Sie 2009 13:31 28575 12
  • Poziom 15  
    Maszyna pętelkuje od spodu

tak wygląda moja maszyna jak już mówiłem to Łucznik typ 877
    Teraz obrazek 1 u góry jak maszyna pętelkuje
    Teraz obrazek 2 jak maszyna pętelkuje od spodu

Teraz dwa filmiki :
    http://predom3.wrzuta.pl/film/8GWuQjB51GA/lucznik_877_cz.1
    http://predom3.wrzuta.pl/film/94ksV7IsleA/lucznik_877_cz._2

Jest też taki problem gdy igła na wszystkich położeniach wraca do góry wydaje dźwięk cyyyk bo igła iciera ostrzem o takie coś na chwytaczu to jak trapez wygląda wystający z chwytacza, kiedy dałemm nowy bębenek nitka zatrzymywała pod blaszką trzymającą bębenek :)
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Witam!Proszę sprawdzić czy między talerzykami górnego naprężacza nici nic nie siedzi.
  • Poziom 15  
    Niec tam nie siedzi mam nawt czasem naprężenie ustawione na 9 i to samo a co z tą igłą na końcu mojego postu :)
  • Poziom 28  
    Jeżeli igła jest prosta odległość igły od chwytacza należy regulować igielnicą,lub chwytacz się przestawił,powinien łapać przy wgłębieniu na igle w momencie gdy igła porusza się do góry.
  • Poziom 15  
    Jak to się reguluje ? Oczywiście igielnice :)
  • Poziom 20  
    Przed regulacją igielnicy i chwytacza ja bym sprawdził czy pomiędzy talerzykami naprężacza nie dostał się bród uniemożliwiający prawidłową regulację naprężenia nitki oraz czy podczas opuszczania i podnoszenia stopki talerzyki są zwalniane oraz dociskane przez sprężynę. Powinna być wyraźna różnica pomiędzy naprężeniem ustawionym na 1 i na 9.
    Pzd
  • Poziom 15  
    andrzej2000 napisał:
    Przed regulacją igielnicy i chwytacza ja bym sprawdził czy pomiędzy talerzykami naprężacza nie dostał się bród uniemożliwiający prawidłową regulację naprężenia nitki oraz czy podczas opuszczania i podnoszenia stopki talerzyki są zwalniane oraz dociskane przez sprężynę. Powinna być wyraźna różnica pomiędzy naprężeniem ustawionym na 1 i na 9.
    Pzd

Między talerzykami naprężacza nici nie dostał się bród, podczas opuszczania stopki tak talerzyki się dociskają jak dźwignę zwalniane, no różnica jest ale lekka igła nie odchyla się do tyłu :(
  • Poziom 28  
    Witam!Tak jak napisał kolega wyżej-powinna być znaczna różnica między 0 a 9.Maszyna nie zrywa nici ani nie przepuszcza więc problem jest w naprężeniu nici.Proszę sprawdzić mechanizm luzowania nici stopką,może coś się zaciera lub mimo opuszczonej stopki nadal blokuje.
  • Poziom 15  
    Już nawet przełożyłem Naprężacz Nici z Łucznik 834 a ten sam naprężacz sanim wyrkęciłem to Łucznik 834 nie pętelkował aha jeszcze jedno pytanie czy poamiędzy wałkiem chwytacza a wałkiem na którym jest koło stożkowe i walcowe jest różnica średnicy i obwodu ?
  • Specjalista AGD
    Te koła są jednakowe.Zastosowano tutaj przekładnie kątową czyli przejście z wałka poziomego na wałek pionowy.
    Jeżeli maszyna pętelkuje od spodu to może należy wyregulować czyli poluzować nitkę w bębenku.
  • Poziom 15  
    Jeżeli poluzuję naprężenie nitki w bębenku co zacznie pętelkować od góry ? Aha bo w mojim Łucznik 834 jest tak że na wałku chwytacza jest koło stożkowe z jednym trybikem a na wałku gdzie koło walcowe jest koło stożkowe z dwoma trybikami czy jeżeli je zamienie to chyba nic się nie stanie prawda ?
  • Specjalista AGD
    I na tym właśnie polega regulacja nitki dolnej oraz górnej aby splot był niewidoczny ani na dole ani u góry.
    Koła można zakładać dowolnie ale z zasady koło z jednym wkrętem zakłada się na wałek poziomy ponieważ na wałku poziomym jest zapiłowana płaszczyzna i takie mocowanie jest niezmienne .W drugim przypadku zawsze można dowolnie obracać osią chwtacza.
  • Poziom 15  
    No ale axxx ja ci mówię jak poluzuję trochę naprężenie w bębenku to kulkuje od góry no i sprawdziłem kulkuje od góry a od spodu już chyba nie bo szyłem 1 min temu.