Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłączeniem wzmacniacza.

Patryk_1990 25 Sie 2009 14:04 960 8
  • #1 25 Sie 2009 14:04
    Patryk_1990
    Poziom 8  

Witam!

Mam problem z podłączeniem wzmacniacza do samochodu. Podłączam go pod kostkę ISO jako że nie mam chinchy w radiu, ale nie tu jest problem - sygnał z radia jest. Problem jest raczej po stronie zasilania. Otóż gdy:

- Podłączam plus do plusa we wzmacniaczu, masę do samochodu, a sygnał z anteny z radia żeby wzmacniacz włączał się razem z radiem to wszystko gra ok, jednak gdy zaczynam podgłaśniać (mniej więcej do 16 vol. w radiu) to głośniki zaczynają przerywać.

- Podłączam masę do wzmacniacza, plus od aku do plusa we wzmaku, a mostkuje sygnał z anteny z plusem (we wzmaku) to wszystko gra bardzo dobrze, głos na maxa i nic nie przerywa, natomiast gdy odpalę silnik to są zakłucenia (tak jak by się gdzieś zwarcie robiło).

O co w tym wszystkim chodzi? Wie ktoś jak zrobić żeby było dobrze? Mam do wyboru albo przerywanie głośników, albo zakłócenia przy odpalonym silniku.

Proszę o pomoc,
    Pozdrawiam!

0 8
  • #2 25 Sie 2009 14:21
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zleć komuś ! Lub wykonaj samemu PORZĄDNĄ instalację tego sprzętu.

0
  • #3 25 Sie 2009 14:25
    Patryk_1990
    Poziom 8  

A może powiesz co robię źle?

0
  • #4 25 Sie 2009 14:36
    wasylwek
    VIP Zasłużony dla elektroda

Cytat:
    Mam problem z podłączeniem wzmacniacza do samochodu. Podłączam go pod kostkę ISO jako że nie mam chinchy w radiu, ale nie tu jest problem - sygnał z radia jest.

Tu jest pierwszy "bubel". Poczytaj o wpływie okablowania (szczególnie sygnałowego) na zakłócenia, jest cały temat o tym.
    Cytat:
    włączał się razem z radiem to wszystko gra ok, jednak gdy zaczynam podgłaśniać (mniej więcej do 16 vol. w radiu) to głośniki zaczynają przerywać.

Głośniki zaczynają przerywać ? (niestyk, drgania, wada fabryczna).
    Czy wzmacniacz który je zasila dostaje "zadyszki" (kable za cienkie itd. ).
    Napisz w sposób zrozumiały i przybliż zastosowane komponenty, może coś się da zrobić.

0
  • #5 25 Sie 2009 14:42
    spider446
    Poziom 12  

Witam. Czy samo radio bez wzmacniacza gra dobrze? nie ma żadnych zakłóceń? Jakie radio i jaki wzmacniacz? Jeśli niskiej jakości,to różne rzeczy mogą się dziać. Radio i wzmacniacz muszą mieć pewne i solidne zasilanie,ja zawsze do wzmacniacza ciągnę minus z akumulatora a nie z blach samochodu.

0
  • #6 25 Sie 2009 16:29
    Patryk_1990
    Poziom 8  

Radio bez wzmacniacza gra dobrze. Jest to stare radio Philipsa, wzmacniacz jest jakis no name :D . Zasilanie mam chyba dobre + prosto z akumulatora, masa solidnie podłączona pod oszlifowaną śrdubę. Wzmak się normalnie włącza.

0
  • #7 25 Sie 2009 16:32
    VVisnia
    Poziom 23  

No to w takim razie jak NO NAME to my już wiemy jaki to name. Pewnie VK albo podobne historie. Problem polega więc pewnie w pierwszej kolejności na tym, że moc tego wzmacniacza jest równa bądź niższa mocy generowanej przez radio, do tego przy znacznie większych zniekształceniach. Pozbądź się w pierwszej kolejności wzmacniacza.

0
  • #8 25 Sie 2009 16:55
    Patryk_1990
    Poziom 8  

A to że normalnie gra przy wyłączonym silniku nie ma znaczenia?

0
  • #9 25 Sie 2009 17:10
    VVisnia
    Poziom 23  

To zrób sobie przyjemność i rozkręć go i zobacz co ma w środku. Następnie rozkręć pilot od telewizora i porównaj (ja nie żartuję). Wzmacniacze tej firmy razem z FIRST mają zaszczytne pierwsze miejsce na liście wzmacniaczy bubli.

A link z allegro usuń bo regulamin - wstaw zdjęcie i tyle.

0