Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bosch KGP 36360 - nie działająca sprężarka Danfoss

25 Sie 2009 14:50 1946 3
  • Poziom 10  
    Witam!

Proszę o pomoc w dobraniu sprężarki innej firmy niż Danfoss do lodówki Bosch KGP 36360. Chodzi o sprężarkę do zamrażarki - ta od lodówki na szczęście działa. Oczywiście próbowałem temat załatwić przez serwis autoryzowany ale tam za naprawę żądają bajońskie sumy. Dlatego technik, który dokonał ekspertyzy zalecał wybranie podobnej sprężarki innej firmy. Zepsuta sprężarka jest firmy Danfoss - TLX 5.7KK.3 R600a. Niestety z czynnikiem izobutanowym. Można ją kupić tylko od Boscha - Danfoss wogóle nie podejmuje tematu sprzedaży (są powiązani umową).

Wg ASHRAE moc chłodnicza sprężarki wynosi: -10 = 174 WAT ; -15 = 140 WAT ; -20 = 110 WAT ; -23,3 = 93,3 WAT ; -35 = 45,3 WAT.

Dane pobrane z tego linku: http://rc.danfoss.com/TechnicalInfo/literatur...6/TLX57KK3_R600a_220V_50Hz_04-03_Cg52l202.pdf
  • Pomocny post
    Specjalista AGD
    Każdy chłodniarz z niezależnego serwisu, bez problemu dobierze sprężarkę (np. Elektroluxa) i wcale nie musi być na izobutan.
  • Poziom 10  
    No dobrze ale, żeby dostosować lodówke do zastosowania nowego czynnika trzeba będzie wymieniać więcej elementów - tak przynajmniej twierdzi technik z którym rozmawiałem.
  • Specjalista AGD
    mosca napisał:
    No dobrze ale, żeby dostosować lodówke do zastosowania nowego czynnika trzeba będzie wymieniać więcej elementów - tak przynajmniej twierdzi technik z którym rozmawiałem.

Radzę zmienić technika.
    Wymiana sprężarki na inny rodzaj czynnika chłodniczego (w tym przypadku z R600a, na R134a), nie wiąże się z żadnymi wymianami, poza standardową wymianą filtra... oraz oczywiście nową sprężarką... :D