Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

automat do bramy dwuskrz. Faac 414 - nieodpowiedni montaż

szluwa 25 Sie 2009 16:28 11561 9
  • #1 25 Sie 2009 16:28
    szluwa
    Poziom 9  

zamontowałem automat do bramy dwuskrzydłowej Faac 414 zachowałem wymiary jak w instrukcji , brama mała skrzydło 170cm waga około 100kg po skróconym programowaniu (od stanu zamknięcia do 90stopni otwarcia) zaczęły się problemy. Podczas zamykania brama przejechała poza stan początkowy do końca siłownika a przy otwieraniu nie dojechała do zaprogramowanej pozycji a przy każdym następnym cyklu zamykania i otwierania przesuwały się punkty bramy otwartej i zamkniętej o około 10 cm w kierunku otwarcia tak że po kilku cyklach pozycja bramy otwartej wynosiła około 120 stopni a punkt zamknięcia przesunął się odpowiednio o te 30 stopni w stronę podwórka. Foto nie były zamontowane,założyłem mostek, siła bramy ustawiona na 3 na razie bez ustawionych domknięć i spowolnień. proszę o pomoc.

Moderowany przez crazy_phisic:

Zaakceptowałeś Regulamin w momencie rejestracji, przyszła pora na jego przestrzeganie. Jeśli Kolega nie zmieni sposobu formułowania tytułów sukcesywnie będę przenosił posty do Kosza. Dodatkowo proszę przestrzegać zasady ortografii i gramatyki.

• #2 25 Sie 2009 16:51
    sebo2x
    Poziom 13  

Witam

Brama przy zamykaniu powinna dość do ogranicznika zamontowanego na środku bramy jeśli go nie ma siłownik wychodzi do końca i dopiero wtedy centralka wyłącza zasilanie siłownika pierwszego skrzydła, drugi siłownik przy zamykaniu dopycha całe pierwsze skrzydło, cierpi przez to siłownik bo na nim odkłada się cała siła. Siłowniki kontrolowane są prądowo więc powinny dochodzić do ograniczników wtedy nie ma problemów z rozjeżdżaniem się skrzydeł.

• #3 25 Sie 2009 17:14
    szluwa
    Poziom 9  

dzięki sebo2x za szybką odpowiedź , fakt, ograniczników jeszcze nie założyłem bo jestem w trakcie montażu ale, wg instrukcji centralka podczas programowania skróconego zapamiętuje CZAS pracy siłownika ten zapamiętany czas to droga jaką pokonuje skrzydło z punktu A do punktu B , ograniczniki są niezbędne w chwili zadziałania foto lub innego zakłócenia bo Faac 414 wtedy głupieje i może sobie pojechać w siną dal ale dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam

• #4 25 Sie 2009 22:46
    Marteen_G
    Poziom 21  

szluwa napisał:
    wg instrukcji centralka podczas programowania skróconego zapamiętuje CZAS pracy siłownika

W instrukcji stoi czarno na białym że 414 muszą mieć ograniczniki otwarcia i zamknięcia. Bez tego nawet nie programuj. Nawet jak ustawisz czas przy programowaniu na styk to centralka doda kilka sekund zapasu, a to dlatego że czasami występują spowolnienia w pracy napędu spowodowane np. wiatrem w momencie gdy skrzydło obłożone jest sztachetami lub blachą.

• #5 26 Sie 2009 20:51
    szluwa
    Poziom 9  

Witam. Dziękuję za pomoc dziś zamontowałem ograniczniki i faktycznie działa bezproblemowo. Pozdrawiam i kończę temat

• #6 17 Paź 2009 21:08
    RogAlarm
    Poziom 9  

Możesz mi powiedzieć jakie są te ograniczniki jakiś obrazek i w którym miejscu się montuje , ile sztuk ?

• #7 17 Paź 2009 22:09
    kraz73
    Poziom 27  

Ograniczniki dowolne zależne od inwencji twórczej. Mają za zadanie tylko i wyłącznie zatrzymanie bramy w określonym momencie. Najczęściej mocuje się jeden na środku bramy w miejscu gdzie skrzydła się stykają /może być nawet wysunięta do góry kostka brukowa ale można dokupić odpowiednie odkówki/ i dwa ograniczające pełne otwarcie bramy. W przypadku braku możliwości /a taka istnieje na prawie każdej bramie/ stosuje się sterowniki serii 415 z mechanicznymi wyłącznikami krańcowymi.

• #8 27 Paź 2009 16:49
    mariusz.p
    Poziom 1  

do kraz73
    siłowniki faac 415 mają elektryczne wyłączniki krańcowe a nie mechaniczne. Mechaniczne ma nowy napęd Faac'a S418. Pozdrawiam

• #9 27 Paź 2009 17:19
    romix195
    Poziom 12  

może obejść sie bez ograniczników pod warunkiem,że montaż siłowników do słupków będzie tak zlokalizowany aby przy otwieraniu ramię siłownika schowało się do końca i po prostu zatrzyma się w odpowiednim miejscu. Natomiast ogranicznik przy zamykaniu powinien być.

• #10 29 Sie 2011 11:29
    roninn11
    Poziom 9  

Witam.
    Mam proszę o schemat podłączenia sterowania sprint-a 05, oraz dokładny opis krok- po kroku podłączenia odpowiednich kabli, jestem na etapie podłączania przewodów do sterowania. Poprzednik podłączy tak, że bezpiecznik pod dławikiem poszedł, czy nie została uszkodzona centralka?
    Brama jest 2 skrzydłowa z osobnymi napędami- jak je zsynchronizować?
    Sprawa gardłowa!!!!
    Byłbym wdzięczny o szybką odpowiedz, i ewentualne schematy i porady, mam tylko częściowy schemat w j. angielskim
    roninn11

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo