Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

zwiększenie maksymalnej prędkości użytkowej silnika BLDC

kura999 25 Aug 2009 16:41 3002 1
    kura999
    Level 12  
    witam!
    chciałbym zwiększyć użytkową prędkość silnika BLDC który służy do napędzania roweru elektrycznego (silnik w piaście koła bez przekładni z czujnikami hallotronowymi), i chciałbym zrobić to nie zwiększając napięcia ogniw zasilających gdyż stosuje już maksymalne napięcie które nie uszkadza sterownika. Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłaby wymiana sterownika i zwiększenie napięcia ale z tym wiążą się duże koszty.

Mój pomysł jest taki zastosowanie 3 osobnych autotransformatorów na rdzeniach ferrytowych połączonych przez kondensatory w celu uniknięcia przepływu prądu stałego podczas rozruchu silnika, układ taki z założenia miałby podbijać napięcie idące do silnika w momencie zmian stanów na wyjściu sterownika co miałoby zwiększyć prędkość narastania prądu na cewkach silnika

zwiększenie maksymalnej prędkości użytkowej silnika BLDC

czy taki układ waszym zdaniem ma sens? chodzi mi o zwiększenie prędkości maksymalnie o 20-30 procent ale cieszyłbym się nawet z mniejszej poprawy

silnik przy pełnej prędkości pobiera 7-10A przy napięciu nominalnym 51,8V co przy pełnym naładowaniu akumulatorów (ok 58V) daje około 40km/h chciałbym zbliżyć się do 45-50km/h

pozdrawiam!
    User removed account
    User removed account