Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PD 6014 B422 jakie łożyska i simeringi ?

25 Sie 2009 17:10 2282 5
  • Poziom 1  
    Witam i pozdrawiam jestem posiadaczem pralki amica PD6014 B422
    właśnie minęło dwa lata i koniec gwarancji a pralka zaczęła huczeć
    jak pośpieszny do Włoszczowej jakie łożyska i simeringi muszę kupić?
  • Specjalista AGD
    6205, 6206, 35x62x11/13
  • Poziom 10  
    Przepraszam, że się podłączę do wątku, ale mam takie pytanie do specjalistów, czym uszczelnić zimering ? Część wewnętrzna , ta na ośce jest szczelna, ale zewnętrzna, ta co wchodzi w obudowę bębna jest jakaś taka luźna :( Będę wdzięczny za podpowiedzi. Z góry dziękuję
  • Poziom 32  
    Przypuszczam że simer jest niewłaściwych rozmiarów.Pozdrawiam.
  • Poziom 21  
    pipico napisał:
    Przepraszam, że się podłączę do wątku, ale mam takie pytanie do specjalistów, czym uszczelnić zimering ? Część wewnętrzna , ta na ośce jest szczelna, ale zewnętrzna, ta co wchodzi w obudowę bębna jest jakaś taka luźna :( Będę wdzięczny za podpowiedzi. Z góry dziękuję

Niestety , masz rację jest luźna...Ja wklejam taki uszczelniacz na butapren ,kolega używa silikonu.Każdy sposób jest dobry byle skutek był...

Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Karlheinz napisał:
    Ja wklejam taki uszczelniacz na butapren ,kolega używa silikonu.Każdy sposób jest dobry byle skutek był...

Ja niestety taki odpad (simmering) wyrzucam do śmieci. Przepraszam, utylizuję.
    Zastępuję poprawnym, nowym uszczelniaczem, a nie kombinuję.
    Ucinam tu wszelkie spekulacje. Wanna pralki jest jak najbardziej wymiarowa (seria PA, PB, PC, PD i inne pokrewne); to producenci simmeringów mają złe normy, powodujące, że uszczelniacz "topi" się w wannie... :|
    Zamiast wymiarowej średnicy zewnętrznej simmeringu (deklarowanej) 62mm, jest jakieś 61,8mm.
    Przerobione, zamknięte!