Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby odbiór - wybór anteny naziemnej.

daimoku 25 Sie 2009 17:24 3735 5
  • #1 25 Sie 2009 17:24
    daimoku
    Poziom 9  

Witam, potrzebuję informacji jaką antenę telewizyjną kupić ? wszystkie, które do tej pory miałem nie dawały żadnych rezultatów ( obraz śnieży i dwoi się).
    Dom umieszczony jest w woj.świętokrzyskim ok 50 km od Kielc , 100 km od Katowic. Problem w tym, że nad domem przebiega sieć energetyczna i być może ona zakłóca fale. W związku z tym moje pytanie, co robić i co kupić ?? zwykła siatka nie dała efektów , jakieś obrotowe na pilota też żenada, najlepiej działała antena tego typu http://allegro.pl/item721243023_antena_tv_dexta_silver_super_jakosc_vat_tanio.html ale też bez rewelacji. Prosiłbym o jakąś radę, bo już szlak człowieka chce trafić, jednocześnie informuję, że ze względu na to, iż dom nie jest cały czas zamieszkiwany, odpada telewizja satelitarna. ( częste kradzieże i włamania w okolicy)

0 5
  • #2 25 Sie 2009 17:30
    sq9cwd
    Poziom 27  

Zainteresuj się anteną logarytmiczno-periodyczną, inaczej LPDA. Jeśli chodzi o producenta, niezłe anteny robi Radmor. Nie wiem, czy mają taką w ofercie.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 25 Sie 2009 17:36
    daimoku
    Poziom 9  

sq9cwd napisał:
    Zainteresuj się anteną logarytmiczno-periodyczną, inaczej LPDA. Jeśli chodzi o producenta, niezłe anteny robi Radmor. Nie wiem, czy mają taką w ofercie.
    Pozdrawiam.
    teraz popatrzyłem jak ona wygląda i powiem szczerze, że mieliśmy już też taką. i nic :( w sumie jeszcze takiej nie wypróbowałem http://www.satsklep.pl/index.php?s=produkt&id_prod=834&id_kat=143&id_typu=0 co sądzicie o niej > ??

0
  • #5 16 Wrz 2009 00:37
    ptaku2
    Poziom 8  

A czy nie myślisz o odbiorze TV cyfrowej - już niedługo wchodzi to szkoda się bawić w analogówkę. A może problemy z jakością znikną...

0
  • #6 26 Kwi 2010 16:52
    irekr
    Moderator

Na cyfrówkę to trochę poczekamy aż się politycy dogadają.... Zresztą antena powinna nadawać się także do cyfrówki.
    Podaj w miarę dokładnie miejsce instalacji. Najlepiej pozycję z earth.google...

0