Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zwiększenie sygnału GSM ?

cink 25 Aug 2009 19:22 7848 12
    cink
    Level 10  
    Witam, mieszkam w nowym budownictwie, gdzie akurat nie posiadamy blisko odpowiedniej anteny która zapewniłaby bardzo dobry zasięg. Zarówno więc telefon z Orange jak i również PlusGSM nie mają odpowiedniego zasięgu. Pech padł iż w moim pokoju w którym pracuję na codzień nie mogę odpowiednio wykonywać rozmów ponieważ telefon przerywa sygnał i co jakiś czas na chwilę tracę kontakt z moim rozmówcą. Czy nie ma narzędzi które mogłyby zwiększyć w tym wypadku mój sygnał ? Wiem że to może będzie głupie porównanie, jednak widziałem anteny do wifi które zwiększają swój zasięg, tak więc może i GSM również na to pozwala.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

Marcin
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
  • Helpful post
    maszkotek
    Level 16  
    Witaj, są urządzenia (Repeater GSM) przekazujące sygnał z otoczenia do wnętrza budynku jednak są dość drogie. Tobie powinna wystarczyć jedynie zewnętrzna antena którą wyrzucisz za okno, na balkon etc. i kabelkiem podłączysz do telefonu. Jeśli korzystasz także z internetu przez komórkę, dobrym rozwiązaniem byłaby antena kierunkowa wycelowana w najbliższy nadajnik obsługujący UMTS. W internecie bez problemu znajdziesz sporo anten o różnych parametrach. Zobacz np. to: http://www.cyfronika.com.pl/poltronic/gsmanteny.htm

Wadą tego rozwiązania będzie "uwiązanie" telefonu na kabelku co skutecznie ograniczy jego mobilność.
    Może podaj modele telefonów/modemów z których chcesz korzystać w ten sposób i dokładniejszą lokalizację, te informacje w razie czego pomogą dobrać odpowiedni sprzęt.
    cink
    Level 10  
    Witam !

Z góry dziękuję za odpowiedź. Chodziło mi właśnie o tego rodzaju antenki.
    Co do wiązania telefonu, faktycznie wolałbym ominąć taki sposób.
    Korzystam z takiego telefonu jak Samsung D900i.

Co do samej anteny jest to dla mnie dosyć ważne, właściwie jestem więc do 100zł w stanie wydać na zwiększenie aktywności mojego sygnału w domu.
    cink
    Level 10  
    Bez różnicy to jest. W wypadku gdy posiadałem jeszcze SPV C600 nie było różnicy. Moja kobieta w tym pokoju miała problemy ze swoją Nokią 6230i. Także ogólnie nie ma tutaj zasady co do telefonów.
    sekiluki
    Level 11  
    Najprościej dokupić konektor i antenkę, ale wydaje mi się, że nie ma wejścia antenowego w D900i, nie wiele telefonów posiada takie wejście. Pozostaje tylko konkektor zaciskowy, ale na nim są dosyć duże straty. Trzeba by popróbować różnych zestawów - zostawić konektor i zamieniać antenki.
    piotr2802
    Level 11  
    Mam podobny problem , tyl tylko że mam aparat nokia n73 i brak w nim konektora do antenki zewnętrznej. Jak sobie z zasięgiem w tym wypadku poradzić ???
    sekiluki
    Level 11  
    Tak jak wspomniałem, jest coś takiego jak konektory zaciskowe, które zaciska się od tyłu telefonu, ale występują na nich duże straty. Jeżeli będzie dobra antenka pod to podpięta, to może wystarczyć, trzeba próbować. Jedynym wyjściem poza tym jest wspomniany wcześniej wzmacniacz sygnału, jednak to już jest kilkaset złotych do wydania.
    eslodowy
    Level 31  
    Uważam, że te samsungi są jakieś trefne, zasięg w nich porażka, proponuję przetestować na innym telefonie, najlepiej pracującym w tylko wtrybie gsm (bez umts).
    sekiluki
    Level 11  
    No Samsungi z reguły mają największe problemy z zasięgiem, jednak w tym wypadku wydaje mi się, że zmiana telefonu nie pomoże za dużo.
    cink
    Level 10  
    Panowie, czepiliście się tego samsunga jakby krzywde miał robić.

Nokia E51 oraz SPV C600 też miały identyczne problemy :)
    tomi44
    Level 17  
    uczepiłem się szajsunga bo mam ku temu powody.
    Opiszę pokrótce swoje przeboje z ta marką.
    W miesiąc po zakupie w salonie J700 stwierdziłem ,że szajsung ma dziwne tendencje do gubienia zasięgu. Gdy chciałem dzwonić to często pojawiał sie komunikat networ rejected lub gdy juz rozmawiałem to bywało tak, że słyszałem co drugie słowo. telefon 3 razy był w serwisie: za pierwszym razem dokonano strojeni, za drugim wymieniono transciver, za trzecim ponownie dokonano strojenia(trochę dziwne nieprawdaż, nowy telefon i trzeba stroić zespół radiowy). Problem pozostał.
    Poszperałem po internecie i generalnie problem z gubieniem zasięgu pojawia się wsród innych modeli szajsunga. Zacząłem pytać wsród znajomych, którzy użytkują modele tej firmy i równiez problem gubienia zasięgu występuje.
    Robilem równiez próby połączeń z tą samą kartą SiM i w takich samych warunkach z innymi telefonami. I tak nokia 3110( podobnej klasy co J700) zero problemów w połączeniach, smiga aż miło.Podobnie K (chyba) 530 również śmiga aż miło.
    Ja osobiście na pewno przez pewien czas nie kupię już żadnego szajsunga, ani telefonu ani nic co ma logo tej firmy. Jeżeli znajomi pytaja mnie jaki telefon wybrac to odpowiadam- wszystko tylko nie szajsung.