Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VAG - czy można nim sprawdzić ciśnienie w klimatyzacji?.

25 Sie 2009 19:54 20883 9
 • Poziom 25  
  Czy VAGiem można sprawdzić (lub po jakiś parametrach oszacować) jakie jest ciśnienie w układzie klimatyzacji?. Galaxy 1.9TDI klimatronik.
 • Poziom 43  
  Do 2001 nie,choc w kazdym modelu/roczniku mozna to sprawdzic,podlaczajac uklad do manometrow monitorujacych cisnienie(LP,HP)lub stacji serwisowania klimy.W czym problem?
 • Poziom 21  
  Podaj rocznik, po 2004 tak ale tylko wysokie.
 • Poziom 11  
  Miand napisał:
  Podaj rocznik, po 2004 tak ale tylko wysokie.


  A czy w Ford Mondeo 98 ro diesel można sprawdzić domowym sposobem stan " płynu " w klimatyzacji ???
 • Poziom 22  
  w kazdym aucie z klima sie da miernikiem sprawdzic prestostat :)
 • Poziom 11  
  Ha - ale czy można dowiedzieć się jak to wykonać ? z detalami co trzeba posiadać itd ?
 • Poziom 22  
  zalezy jakie auto.
  Jak jest ciśnienie to czujnik zwiera 1 i 2 piny jak za duze to tylko 3 i 4, jak nie ma cisnienia to zadnego. to dotyczy czujnika 4 pinowego, tak najczesciej jest.

  PS zawsze mozna na krótko zaworek czyms wcisnąć i sprawdzic czy syknie. albo jakims pierwszym lepszym manometrem, odpowiednie cisnienie w stanie spoczynku ok 5, 6 bar
 • Poziom 11  
  Jak jest ciśnienie to czujnik zwiera 1 i 2 piny jak za duze to tylko 3 i 4, jak nie ma ciśnienia to zadanego. to dotyczy czujnika 4 pinowego, tak najczęściej jest. - - - a w którym miejscu się to robi czy ten zawór jest podobny do tego z koła ? i co to jest ten pinowy ( 1 i 2 piny i 3 i 4 )
 • Poziom 21  
  Klimę sprawdza się przy pomocy manometrów (pod względem ciśnień) i wagi (pod względem ilości czynnika). Ciśnienie jest ściśle powiązane z temperaturą a temperatura na wyjściu z wilgotnością powietrza, proces nie jest wcale taki prosty na jaki wygląda, ale z drugiej strony nie jest znowu taki skomplikowany jeśli się wie o co biega. Najprościej klimę można sprawdzić w następujący sposób: po pierwsze sprawdzamy czy filtr pyłkowy nie jest zapchany (słaby przepływ powietrza oznacza małą wydajność) po drugie włączamy klimę, nawiew na 1/2, po włączeniu odczekujemy co najmniej 2 do 3 minut i dotykając przewodu niskiego ciśnienia oceniamy temperaturę, powinna być niska (przewód bardzo zimny). Aby pomiar był wiarygodny powinien być wkonany w dzień ciepły ( należy wziąć poprawkę na wilgotność, im większa tym cieplejszy przewód). Na wyjściu nawiewu powinna być wyczuwalna niska tempratura. W gorący dzień po dłuższej pracy na postoju powinien wystartować wentylator chłodnicy (chyba że działa zaraz po włączeniu klimy). Proste ale wymagające trochę czasu i wyczucia. Ciśnienie w aucie jest ściśle powiązane z temperaturą (0*=1,8 bar przy czynniku R134).
 • Poziom 22  
  hiram napisz jakie masz auto i co chcesz sprawdzić będzie łatwiej.
  PRzy temp pokojowej jak dzis ok 20 cos stopni cisniwnie powinno byc ok 5, 6 bar.

  Zawór na szybkozłączkę znajdziesz poszukując po rurkach z klimy, w każdym aucie gdzie indziej go schowają.

  VAG - czy można nim sprawdzić ciśnienie w klimatyzacji?.

  oto typowy czujnik czynnika klimatyzacji presostat

  VAG - czy można nim sprawdzić ciśnienie w klimatyzacji?.

  Oto typowy zaworek na szybkozłączkę chyba wysokiego ciśnienia.
  pozdro