Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GOLF IV AGR TDI olej na dolocie

vol 25 Sie 2009 21:51 6355 4
  • #1 25 Sie 2009 21:51
    vol
    Poziom 11  

Problem jak w temacie. Cały intercooler upaćkany w oleju, przez nockę kapnie trochę na podłogę w garażu(zdjęta osłona na dole). Dodam ze jakiś czas temu pękł mi przewód gumowy z tylu silnika, fi4 był on chyba od smarowania turbiny( nie wiem na 100%). Czy to znak początków końca turbawki? Smarkacz! cala kostka zafajdana ;D

• #2 25 Sie 2009 21:58
    mercedesik
    Poziom 25  

Olej w dolocie w vw to normalka ale jak wycieka to już nieszczelnośc no i zależy ile tego oleju.
    Intercooler jest najniżej i tam sie zbiera ale jak pękł ci przewód smarowania turbo i jechałeś to nie ciekawie .
    Pewno turbina dostała za swoje

• #3 26 Sie 2009 16:37
    Jędrek59
    Poziom 17  

W takiej sytuacji gdy turbina puszcza olej do dolotu może dojść do niekontrolowanej pracy silnika- rosną obroty, nie da się zgasić z kluczyka, jedyny sposób to włożyć IV bieg i puścić sprzęgło. Samochód odholować, a turbinę do remontu. Piszę żebyś wiedział co robić, bo jeśli będziesz czekał to korbowód wyjdzie ci bokiem

• #4 26 Sie 2009 21:24
    vol
    Poziom 11  

Trochę poszperałem i natknąłem sie na temat odmy, ze niby drobinki oleju nia uciekają. Odma jest poprowadzona do rury :filtr powietrza - turbina. (?Ale wyciek?) Jest juz to trochę uciążliwe gdzie nie stioiji tam plamka. Dodam ze ma już 244 tys przelatane w tym ja 70 tys. No i mógł byc zrobiony o ta setkę do tyłu. Osobiście pilnuje chłodzenia tubawki po każdej jeździe.

Dodano po 1 [minuty]:

Jędrek59 o tym juz słyszalem w TDS, ale po przelaniu olejem

• #5 26 Sie 2009 21:35
    Sztomel
    Poziom 34  

To wypnij wężyk odmy z dolotu i wyczyść dolot z oleju a po przebiegu rzędu 500 km sprawdź czy ponownie pojawia się olej - jeśli odmę będziesz miał wypiętą, dolot wcześniej całkowicie wyczyszczony i nadal olej będzie się pojawiał to masz znak, że turbo przepuszcza ale wcześniej musisz dokładnie wymyć dolot z oleju po odmie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME