Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

check engine skoda octavia tdi

25 Sie 2009 22:02 4576 3
  • Poziom 9  
    ta klapka caly czas po wylaczeniu silnika jest w pozycji otwartej i strasznie brzeczy,czuc tam opor,jak odlaczylem akumulator to dopiero wtedy to puscilo i moglem ja swobodnie poruszac palcem .Zanim sie zorientowalem o tym to chodzilo to cala noc i jak uslyszalem to rano to sie troche przestraszylem,dlatego ze jak dotknalem te pokrywe to byla ciepla.Ale jak teraz zapalilem i zgasilem silnik to rzeczywiscie przy wylaczeniu mozna odczuc wieksze drgania.Pytanie jest takie-co to moze byc uszkodzone-mechaniczna sprawa czy elektryczna?I czy moge z ta odpieta wtyczka jakis czas jezdzic?
  • Poziom 33  
    O jaką klapke idzie, ,,stop motor,,?
  • Moderator Samochody
    Znając życie chodzi o klapę gaszącą
    Ja bym ją rozebrał i wymył z oleju potencjometr
  • Poziom 9  
    chodzi mi o klapke gaszaca-z tego co mi tu juz jeden kolega napisal to ona odpowiada za bezwstrzasowe gaszenie silnika,a ja musialem ja odlaczyc bo cos tam strasznie brzeczalo przy wylaczonym zaplonie.

Dodano po 4 [minuty]:

po odlaczeniu silnik chodzi normalnie tylko ze swieci sie kontrolka Check Engine i nie wiem czy moge tak jezdzic,a ze jestem za granica to wiadome ze wolalbym to naprawic w Polsce bo ceny tu sa z kosmosu za mechanika.takze mam pytanie do kogos kto sie zna-czy moge z ta odpieta wtyczka jezdzic czy moze cos moze zostac przy okazji uszkodzone.Dodam ze znajomy podpial mi silnik pod komputer i pokazalo blad wlasnie tej czesci no i on mi kazal ja oczywiscie cala kupic nowa,ale nie wiem czy to jakis przelacznik czy moze cos innego,czy moze tak jak kolegoa napisal to potencjometr