Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z podłczeniem komputera do tv

25 Sie 2009 23:51 3672 10
  • Poziom 23  
    Mam problem z podłączeniem komputera do tv.

Posiadam taki kabel
    a chcę podłaczyć do tv z wejściem chinch.
    Są jakieś przejściówki które umożliwią podłaczenie tego?

Wymiana kabla na inny odpada!
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 17  
    Może sobie kolega coś takiego sam zmontować lub kupić gotową w najbliższym elektronicznym.

Powinno toto wyglądać mniej więcej tak:
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Załączony blokowy schemat sposobu podłączenia jest poprawny. Tak naprawdę po RCA (cinch) i EURO (SCART) podowany jest dokładnie ten sam sygnał, tylko wtyczki są inne. Może kolega poszukać takiego adaptera albo samodzielnie wykonać z gniazda SCART, trzech (lub dwóch dla dźwięku mono) wtyków RCA i kawałka przewodu.
  • Poziom 23  
    Zrobilem taką przejśćiówkę i wrzystko dziąla

• Poziom 17  
    Wykonanie estetyką nie powala, ale grunt, że działa :)
    Gratuluję ;)
  • Poziom 23  
    Przydała by się jakaś obudowa ,ale nie wiem z czego ją zrobić?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Bez problemu można taką kupić w każdym sklepie elektronicznym - trzeba będzie tylko wypiłować/wyciąć otwory. TA powinna być odpowiednia. Symbol KM20, cena 2.50-3.00 PLN.
  • Poziom 23  
    Narysowałem schemat mojej przejściówki gdyby ktoś chciał taką wykonać.

• Poziom 10  
    kolego adamslodki , ja potrzebuje mieć żeśki scart a na drugim jego końcu cinch video + 2 audio L i P oczywiście twój schemat jest mi nie przydatny bo muszę wpiąć się w inne piny . Natknołem się nA twój schemat rysunek jest ok ale doczepie się do opisu mam wrażenie że popełniłeś błąd . Posiliłem się stroną wikipedia.org/wiki/SCART bo coś mi nie pasowało i okazało się że dobrze myślałem . Rozumię że prezentowałeś scart Męski i zwróć uwagę na twoje piny i tabelkę : a mianowicie 2 u ciebie jest Audio L , a tabelka Audio P . 4 u ciebie Audio P a tabelka Masa . 6 u ciebie masa a to Audio L . A tak przy okazji jako laik zapytam o ten twoj pin 15 chromatyzacja za co ona odpowiada bo 20 to wiem sygnał ale dla czego wybrałeś 15 a nie dałeś np. 21 (mase)